Polecane posty

XTRO    1530

u Was też w tym roku tyle owsa głuchego i perzu wyskoczyło ?

Robiłem ostatni zabieg w pszenicy i dużo tego badziewia, zwłaszcza owsa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ja pryskane jakimiś wynalazkami to u ludzi powyskakiwał owies u mnie brak.A perz to zależy w jakiej kulturze pole utrzymane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

wynalazkami ta... pola raczej też mam w ch*jowej kulturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138
Ja zawsze czysto miałem a w tym roku prawie w każdym zbożu (jarym) owies głuchy 😣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

pszenice prawie wszystkie mam po rzepaku, wszystko było robione tak jak powinno być, na 2 kawałkach 2 lata  temu był też glifosat po ściernisku. Perz rośnie głównie w najmokrzejszych miejscach, od miedzy ale zdarza się też, że i gdzieś w polu.  Owies nie wiadomo skąd się wziął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Z materiałem siewnym albo miałeś zasoby w glebie. Perz sam sobie odpowiedziałeś bo od miedzy wiadomo potrafi się namnożyć. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

to perz to tam rybka, teraz będzie po pszenicach rzepak to perz się zlikwiduje, gorzej owies bo narobi mi zanieczyszczeń teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

oby, nigdy nie miałem z nim problemów w oziminach, czasami tylko od miedzy. Ale własnie nie przypominam sobie, żeby się osypywał do żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Osypie się albo odmłodzi się i będzie naganiać wilgotność jak nie pójdzie glifosat, zależy od przebiegu pogody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anatom    0
Proszę o poradę. 20 maja opryskałem pszenice ozima na T2 mieszanina menara 0,5l/ha +makler 0,5l/ha + bi 58 na skrzypionke 0,5 l/ha + 10 kg siarczanu magnezu. mieszanina rozpuszczona w 300 l. Po tygodniu pojawiły się przebarwienia na liściach i uschnięte czubki liści. Teraz uschły lokalnie całe liście a kłosy robią się białe. Czy to jest wina zbyt dużej dawki czy suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy można dolistne opryskac pszenicę teraz podczas nalewania ziarna aby ziarnista były większe i parametry ziarna były lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Kolego ja u siebie też stosowałem 0.5l menary + 0.5l Makler + 0.2 Tytanit + pyretroidto końcówki na fladze też mam lekko przyjarane, ale ma prawie 4 zielone liście. Kwieceń 42mm, Maj 47mm, Czerwiec 12mmpszenica_desamo_l_afe9576e47b8e56c038f536f0d44bd5f.jpg

2 minuty temu, adrianooo1234 napisał:

A czy można dolistne opryskac pszenicę teraz podczas nalewania ziarna aby ziarnista były większe i parametry ziarna były lepsze?

Możesz zastosować 5% roztwór ale to raczej wpłynie lekko na parametry niż na masę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anatom    0

U mnie wyglada to gorzej jak na zdjęciu. 

5B10902F-9555-4FA7-A323-0774B97CCA1C.jpeg

Edytowano przez Anatom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej pojawiło się na mojej pszenicy fuzarioza kłosa początkowe objawy mam pytanie czy mogę jeszcze opryskać pszenice(po kłoszeniu   pszenica ) jak mogę to jakim  fungicydem  ? falcon 460 ? czy cos dodać na insektycyd  ? czy pryskacie teraz na insektycyd i czym??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484

Dołączam się do pytania czy warto pryskać jeszcze t3 tebukonazlo + prochloraz pszenica przekwitła, nie robiłem nic bo było sucho teraz mocno popadało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie tez sucho. Przez ostatnie dni popadało po 1,5 litra. Z 4 litry w sumie spadło od poczatku czerwca. T3 nie bede robił bo jeszcze pogorsze. Można jeszcze gorzej podpalic a pozatym nie miałem w planach w tym roku robic t3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Panowie czego to przyczyna, że w pszenicy jarej ości na samym czubku robią się białe i tak jakby się wyginały, grzyb? A te żółte końcówki na liściach też będzie grzyb? Dwa, trzy górne liście jeszcze zielone reszta od dołu usunięta od suszy. Dwa tyg temu na T2 poszedł duett ultra 0,6l. Pszenica w trakcie plonowania.   

DSC_0432.JPG

DSC_0440.jpg

Edytowano przez darek154

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Podpalić lub nie ale pszenica sama się dopala dojrzewa w oczach jadąc do Zamościa to widać jak bieleją pszenice zimowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12
Dnia 11.06.2018 o 11:40, galan99 napisał:

Z doświadczenia się wypowiem ale mego że żniwa na zimowe pszenicę będą na 10 lipiec jak teraz popada to jare będą miały jeszcze szansę na dobre wypełnienie kłosa bo są jeszcze zielone .

Natomiast co do zimowych zaczynają już dojrzewać .

Dojrzewać? Czy usychać . Bo mi to się wydaje że przynajmniej u mnie to pszenica bardziej usycha niż dojrzewa ......


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Usycha dokładnie ale co powiedzieć dojrzewa bo słoma bieleje .

Ale teraz to co napiszę to Polska gospodarka leży na deskach czeka nokaut .

Małe gospodarstwa do 60 tyś Euro będą mieli dopłaty 100 % .

Gospodarstwa co przekroczą 60 tyś Euro będą mieli dopłaty cięte pomniejszane .

Gospodarstwa co maja powyżej 100 tyś Euro nie będą mieli dopłat w ogóle .

Będzie sam dobrobyt ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Już nie raz żniwa miały być na początku lipca, a ledwo w sierpniu się zaczynały.

P ozima: Kłos liść flagowy i większość pod flagowego zielone, ziarnko prawie wykształcone zero robaka czy grzyba ponad 220kgN/ha klasa IIIb od wiosny 30l/m2 usycha tylko placowo na glinie/piachu.

P jara właśnie się wykłosiła, zielona cała.

Lipy zaczęły kwitnąć w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj