Polecane posty

slay6    16

Kontraktujecie pszenicę? Mi proponują 680 a jak w waszych rejonach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, e2visionamd napisał:

Tebukonazol 0,5 l przy suszy nie za dużo na kłos ? Do tego cyperkill dać do tego jakiś przylepiacz ?

A co by miał zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

co na mszyce jeszcze w pszenicy i ile dać gramów tebukonazolu na ha na klosa? Pszenica juz w mlecznej dojrzałości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie w pszenicy Arkadi pojawiają sie takie biale podłużne naloty (prawdopodobnie maczniak???) Pszenica dawno sie wyklosila T2 (0,4 tazer 0.8 safir 1l gwarant) bylo.robione 2-3 tyg temu. Polecacie czymś prysnac? Jak cenowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
6 godzin temu, Ksawery napisał:

co na mszyce jeszcze w pszenicy i ile dać gramów tebukonazolu na ha na klosa? Pszenica juz w mlecznej dojrzałości

Cypermetryna, ale zabieg wieczorem żeby gorąca nie było, 200÷250g

6 godzin temu, michal_xs napisał:

Panowie w pszenicy Arkadi pojawiają sie takie biale podłużne naloty (prawdopodobnie maczniak???) Pszenica dawno sie wyklosila T2 (0,4 tazer 0.8 safir 1l gwarant) bylo.robione 2-3 tyg temu. Polecacie czymś prysnac? Jak cenowo?

Gdzie te białe naloty się pojawiają,  Na których częściach rośliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Mszyca,u mnie też masowo włazi,prawdopodobnie będe zwalczał ,kurcze w tym roku jak chorób u mnie nie ma to robale na maxa na wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, loquito napisał:

Cypermetryna, ale zabieg wieczorem żeby gorąca nie było, 200÷250g

Gdzie te białe naloty się pojawiają,  Na których częściach rośliny?

Liść podflagowy1 i 2 rzadko flagowy. Ogólnie nie jest tego dużo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

To jeśli jest to maczniak to fenpropidyna, np Lotus/Leander dawka 0.4l/ha, albo Kendo 0.1tu jest cyflufenamid.

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
21 godzin temu, panRys87 napisał:

To trzeba będzie to wytruc bo sporo tego. Macie jakieś sprawdzone środki? 

Ja mszyce jechałem pyrinexem w dawce 0,5 do tego dodałem Sparviero 0,075

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Pyrinex to na bogato ja będę próbował sumi Alpha zobaczymy czy wykasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
17 minut temu, tommmek napisał:

Pyrinex to na bogato ja będę próbował sumi Alpha zobaczymy czy wykasuje.

Będziesz prubować a i tak ostatecznie poprawisz chloropiryfosem Dursban/Pyrinex ☹️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Ja dziś też jade,kupiłem Markiz-a ,miałem lecieć cypelmetryną lub deltametryną ale ponad 30 w cieniu i boję się,że może słabo działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Co się dzieje z hondia, że końcówki liści schną? Tydzień temu poszedł t3 tebukonazol i metkonazol, do tego dodałem 5kg kristalionu. Przed zabiegiem spadło 25l deszczu, a w maju 80l wiec raczej nie jest to susza. 

DSC_0050.JPG

DSC_0055.JPG

DSC_0049.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

moze byc przpalone opryskiem nie było słonecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

u mnie to większość pszenic tak wygląda i nie tylko moje, ale jak spanie te 20l to przy taki upale 3 dni i wody brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Albo przypaliłeś albo było słonecznie podczas zabiegu, albo dałeś za bogatą mieszankę(za duże stężenie w cieczy). Jak jest słońce, to nie daje się z odzywkami primo mocznika, secundo odzywek. Widać, że wilgoci jeszcze ma, więc się szybko zregeneruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

A u nas jutro zacznie się 6 tydzień bez deszczu pszenica nakład na 7-8 ton a będzie 4,5 -5,5 max szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17
To chyba wszystko spapralem bo pryskalem w południe bo chciałem wcześniej jechać na giełdę, dodałem odżywkę i siarczan magnezu, oraz 0,5l metkonazolu i tebukonazol 1l. Mam nadzieję że mocno na plonie się to nie odbije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
witam. zauwazylem troche mszycy w pszenicy tzn dosyc sporo. pryskac. to czyms? czy nie zrobi wielkiej szkody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
12 godzin temu, piotr4255 napisał:

A u nas jutro zacznie się 6 tydzień bez deszczu pszenica nakład na 7-8 ton a będzie 4,5 -5,5 max szkoda gadać

A tak się zapytam koszta na 7 - 8 t a to z czego pokryć straty by otworzyć produkcję i na życie jak niema tego dochodu .

W Zamojskim już jest strefa żółta lada chwila czerwona z ASF  zakaz ostrzału dzików koniec świń , Zboża na plonach dużo nisze zbiory oj cienko będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

A co teraz poradzę zainwestowalem no mam dość dobre gleby w kwietniu wszystko zapowiadało się rewelacyjnie w sumie  tak spektakularnej suszy u nas nie było żeby na 3 klasie pszenica się składała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj