Polecane posty

Taurus83    889
6 godzin temu, slonju77 napisał:

Śledzę ostatnio to forum i często pojawiają się złe opinie na temat falconu na t2 lub t3 ,pytanie dlaczego ?cena w miare przyzwoita bo na 1 ha wychodzi około 100 złoty,3 substancje w tym 2 triazole ,sam nim pryskam i nie mam zastrzeżeń, skąd takie opinie może mi ktoś wyjaśni?

Ja w tamtym roku pryskałem falkonem.  Z dnia na dzień po oprysku pszenica robiła się coraz bardziej brązowa. Po tygodniu wyglądała jakbym wogole od grzyba nie pryskal. Septorioza, rdza i h*j wi co jeszcze. Później ratowalem ją t3 i wyszła na prostą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
9 godzin temu, CichyWieNajWiecej napisał:

Axial i Puma to to samo . wyczyścić tą miotłe bezpiecznie dla pszenicy choć PLON już zabrała,  tam gdzie niższa miotła jedź praktycznie po łanie lancami. 

Axial i Puma to całkiem co innego, inne substancje. Axial jest bezpieczniejszy i można go dłużej stosować 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
Panowie zostało mi trochę mondataku można do zastosować w fazie kloszenia pszenicy z robalem? jest sens?bo na etykiecie pisze ze raczej na t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
Napisano (edytowany)

W którym miejscu Na etykiecie jest napisane że raczej T1? Nic takiego nie znalazłem. Pozatym jeżeli sa insekty a piszesz ze pszenica z "robalem" To mondatak nie bardzo pomoże.

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    192
Napisano (edytowany)

 

41 minut temu, gomez181 napisał:

Panowie zostało mi trochę mondataku można do zastosować w fazie kloszenia pszenicy z robalem? jest sens?bo na etykiecie pisze ze raczej na t1. Jest sens ale dodaj tebukonazol 

Edytowano przez Zetor-7340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Według etykiety Mondatak można stosować do bbch59,  dużo osób stosuje go w zabiegu T3 więc możesz go śmiało użyć + jakiś insektycyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13
Dnia 22.05.2018 o 13:19, kamilc017 napisał:

Pany o których godzinach wykonujecie zabiegi? Tak z ciekawości pytam. I jak to jest z tymi przepisami kiedy wolno a kiedy nie?

zazwyczaj zaczynam po 19:30

22 godziny temu, rolnikowiczMati napisał:

elatus bedzie chyba teraz najmocniejszy, tzn solatenol - tak pogazywyal szynberger na konferencjach zimowych top agraru.  Zalezy w jakich pieniadzasz szukasz

 

Teraz to chyba najmocniejszy środek. widziałem że niedawno syngenta pokazywala na swoim facebooku zdjęcia z upraw na których użyto go do ochrony w porównaniu z kontrolą i wychodzilo praktycznie bez porazen

17 godzin temu, Zawisza napisał:

A ja z innym pytaniem, czy regulatory wzrostu można stosować w momencie pokazywania się pierwszych kłosów? Medax Max podaje że można pryskać do fazy bbch 49. Czy to nie wpływa negatywnie na kłos?

ja bym przy takiej fazie już odpuscił regulator

15 godzin temu, CichyWieNajWiecej napisał:

Axial i Puma to to samo . wyczyścić tą miotłe bezpiecznie dla pszenicy choć PLON już zabrała,  tam gdzie niższa miotła jedź praktycznie po łanie lancami.

axial i puma to zupelnie inne substancje. jak dla mnie axial pewniejszy i mozna go dluzej uzywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Koledzy po ilu godzinach będzie widać że skrzypionka nie żyje? Wczoraj zastosowałam Danadim 400EC a dzisiaj patrzyłem i ten robal dalej żyje. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Po Fastac-u i innych pochodnych w ciągu kilkunastu minut  - albo pada, albo nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574
Napisano (edytowany)

Po dimetoacie bedzie dłużej działać ale nie bedzie tak szybkiego efektu jak po pyretroidach. Skrzypionka jest łatwa do zwalczenia czymkolwiek wiec jak opryskałeś to będzie dobrze

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. mam zamiar pryskac skrzypionke w pszenicy ozimej, ktora klosi sie. Czy moge dodac odzywke wuxal mikro? Czy to juz za późno i nie ma sensu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Jak nie kwitnie to moim zdaniem mozna bez strachu stosować


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Ja dzisiaj pojechałem T2/T3 plus coś na skrzypionkę. Poszła azoksystrobina plus tebukonazol plus difenokonazol i do tego smrodzidło na robaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Rozwiąznie z Chemirolu? Jak to cenowo wychodzi i w jakich dawkach stosowałeś?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Nie, sam tak sobie wykoncypowałem. Dałem 0,5l Maklera (azoksy) plus 0,25 tebu Ambrossio 500 plus 0,3 Porter.

Sam nie wiem, co o tym sądzić, Makler 100zł/l, Ambrossio 80zł/l a porter 115zł/l (ceny brutto, bo nie jestem VAT-owcem)

czyli 50+20+40 razem 110zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Zrobił bym pewnie nieco inaczej ale tak jak pisałem nie należy pod żadnym pozorem kupowac Falcona bo ta mieszanka bedzie o wiele lepsza za te same pieniądze. 

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Po dimetoacie bedzie dłużej działać ale nie bedzie tak szybkiego efektu jak po pyretroidach. Skrzypionka jest łatwa do zwalczenia czymkolwiek wiec jak opryskałeś to będzie dobrze

A po jakim mniej więcej czasie padnie całkiem ta skrzypionka? Oprysk był już ponad dobę a patrzyłem przed chwilą i ona dalej się rusza. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Taurus83 napisał:

Ja w tamtym roku pryskałem falkonem.  Z dnia na dzień po oprysku pszenica robiła się coraz bardziej brązowa. Po tygodniu wyglądała jakbym wogole od grzyba nie pryskal. Septorioza, rdza i h*j wi co jeszcze. Później ratowalem ją t3 i wyszła na prostą 

co dałeś na t3

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Dzisiaj grzyby i robaki łatwiłem. Skrzypionek i mszycy tyle, że balast aż sie ruszał tyle tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11

Na T1 dawałem tiofanat metylowy 1l +atak 0,7 na T2 poszło 0,5 duet ultra + 0,5 Afrodyta. Co proponujecie dać na T3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
Witam przez pomyłkę nie dodałem dziś cyperkill do t2 a dziadostwa tyle że liść flagowy wygina. Czy mogę jutro wieczorem prysnac jeszcze raz ta pszenice??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Panowie 

Napiszę tutaj chociaż nie powinienem  czy pszenzyto można pryskac na skrzypionke podczas kwitnienia ?? 

Wczesniej nie widziałem  teraz jest jej trochę  tylko słyszałem że pszenzyto nie należy niczym pryskac podczas gdy kwitnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj