Polecane posty

misio3p    2127

Rzuć okiem na tabelę HGCA, popatrz na zawartość poszczególnych substancji aktywnych w tym środku i myślę że odpowiesz sobie na to pytanie ;)


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek90    7

Czy ktoś podpowie, planowany zabieg w ozimej t2/t3 pikoksystrobina 100g i tetrakonazol 100g, ale przypomniałem sobie że mam sporo dithane, s.cz. mankozeb, chcialbym dorzucić do tego zabiegu, a mam tyle że mógłbym nawet 1kg tego środka na ha dodać, czy będzie to dobre rozwiązanie? I czy można zejść z dawek dwóch poprzednich substancji czy tylko dodać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
7 godzin temu, kamilc017 napisał:

Pany o których godzinach wykonujecie zabiegi? Tak z ciekawości pytam. I jak to jest z tymi przepisami kiedy wolno a kiedy nie?

pszenice max do 20 pryskam Bo później przychodzi rosa i środki się nie wchłaniają tak jak powinny. W nocy to tylko rzepak jak już ma pąki i kwiat to pryskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80
1 godzinę temu, Jarek90 napisał:

Czy ktoś podpowie, planowany zabieg w ozimej t2/t3 pikoksystrobina 100g i tetrakonazol 100g, ale przypomniałem sobie że mam sporo dithane, s.cz. mankozeb, chcialbym dorzucić do tego zabiegu, a mam tyle że mógłbym nawet 1kg tego środka na ha dodać, czy będzie to dobre rozwiązanie? I czy można zejść z dawek dwóch poprzednich substancji czy tylko dodać? 

Trochę dziwny ten tetrakonazol, ale dithane możesz śmiało dorzucić, nawet osadkowski to zalecał to w swoich katalogach:) Coś tam na septoriozę da, na reszte placebo ale jak ma się zmarnować to dawaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

A ja z innym pytaniem, czy regulatory wzrostu można stosować w momencie pokazywania się pierwszych kłosów? Medax Max podaje że można pryskać do fazy bbch 49. Czy to nie wpływa negatywnie na kłos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31
Napisano (edytowany)

Warto jechać na skrzypionke? Nie dodałem na T2 insektycyda a teraz mi wcina flagowca. Jest na co drugim źdźble larwa, nie mam ścieżek jak teraz pojadę to już zboże się nie podniesie. Kolejnych zabiegów nie planowałem i nie wiem gdzie większą szkodę zrobię jak pszenicę zjeździe czy robak ją pidgryzie?

Edytowano przez jarecki82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Patrząc na to jakie jest nasilenie skrzypionki to ja bym radził pryskać 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Dzisiaj pojechałem z takim zestawem, 12.5kg Siarczanu Magnezu, 12.5kg Mocznika, 0.5l Makler(azoksystrobina), 0.5l Menara, 0.25l Sherpa(cypermetryna), 0.2l Moddus, 0.25l Tytanit. Zboże w fazie pełni wykształconego liścia flagowego, miejscami już kłosy z pochewki się rozwijały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dzisiaj opryskałem Pszenica na T2 no bardziej na T2/T3 bo kłosy wychodzą. Priaxor 1l na ha + 100g Kaiso na skrzypionke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31
Napisano (edytowany)

Wykończy mnie ta pszenica w tym roku, najpierw ja mróz popiescil, potem susza poddusila konkretnie, a jak teraz po deszczach trochę odżyła to ja robactwo przez moje gapiostwo dokończy, a szkoda jej trochę bo mimo niesprzyjającej pogody dostała fajna ochronę na fungi i teraz po Tocata na T2 flaga zieloniutka ale już z białymi podłużnymi paskami😢

Edytowano przez jarecki82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

Zaważyłem, że już niektóre kłosy w pszenicy zaczynają kwitnąć a planuję jeszcze oprysk na grzyba plus mocznik dolistnie. Pryskać czy lepiej przeczekać kwitnienie i dopiero wykonać zabieg mocznikiem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573
1 godzinę temu, Macius napisał:

pszenice max do 20 pryskam Bo później przychodzi rosa i środki się nie wchłaniają tak jak powinny. W nocy to tylko rzepak jak już ma pąki i kwiat to pryskam

Mniejsza dawka wody/ha i ew. adjuwant i można jechać do północy


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98
Panowie proszę o radę lancet puścił miotle tzn siedzi na wysokości pszenicy a tu gdzie omijak maly to 10cm nad pszenica wystaje.. czy mogę zrobić puma teraz jak pszenica w 40%wykloszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573
Napisano (edytowany)

Czysty Axial zanim się wykłosi do końca i zacznie kwitnąć

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Axial i Puma to to samo . wyczyścić tą miotłe bezpiecznie dla pszenicy choć PLON już zabrała,  tam gdzie niższa miotła jedź praktycznie po łanie lancami. 

2 godziny temu, Zawisza napisał:

A ja z innym pytaniem, czy regulatory wzrostu można stosować w momencie pokazywania się pierwszych kłosów? Medax Max podaje że można pryskać do fazy bbch 49. Czy to nie wpływa negatywnie na kłos?

Wcześniej nic nie było z powodu suszy ?  znajomy w tamym sezonie modusem po flagowym plon ok 1.5 t mniejszy tam gdzie nie pojechał ta sam odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
9 minut temu, CichyWieNajWiecej napisał:

Wcześniej nic nie było z powodu suszy ?  znajomy w tamym sezonie modusem po flagowym plon ok 1.5 t mniejszy tam gdzie nie pojechał ta sam odmiana.

To żeś mnie pocieszył sam dzisiaj jechałem 0.2l na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

pierwsze słyszę takie bzdety  ccc tak ale modus masz na to jakieś dowody ?? z artykułów , badań .... 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Roman176 napisał:

pierwsze słyszę takie bzdety  ccc tak ale modus masz na to jakieś dowody ?? z artykułów , badań .... 

spryskaj jutro pół pola w fazie kłoszenia i zbadaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602
Napisano (edytowany)

przecież gdy masz duże pole pagórkowate gdzieś ci wyjdzie kłos gdzie jest pod słońce a gdzie bardziej w cieniu to liść flagowy i pszenica miała tyle samo pięterek a z nie kształcony kłos jest z pogrubionego źdźbła  

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dużym pagórkowatym polu gdzie  masz więcej cienia że jest więcej flagi ? na pagórkowatym się jedzie wcześniej z mniejszą dawką żeby właśnie później nie przypalić , a przeciwko wylęgnieciu zabezpieczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

wiem nie stosowałem w tym roku  r2 morze mój błąd 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj