Polecane posty

Agrest    25517

Moją susza dawano temu skróciła. Wczoraj dałem Mg,  duett star i cyperkil. I to by było dla niej na tyle.  Raczej nie przewiduję kolejnych zabiegów.

Jęczmień totalna porażka, choć tu się kokosów nie spodziewałem bo ziemia świeżo zakupiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
Napisano (edytowany)

Stosował ktoś moddus 0.2l jak gdzie nie gdzie widać już jak kłosy wydostają się z pochwy liściowej? U was też tyle tej skrzypionki? 

 

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej62    0
7 godzin temu, jahooo napisał:

bo skrzypionka wp....  zboże na stojąco i nie ma na co czekać, ja jadę jutro

Co wy z tą skrzypionką .Nie ma łatwiejszego robala do zwalczenia niż ta skrzypionka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też myślę na T2 dodać Fury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Chisel przepuścił mi miotłę kłosy są już w pochwie co będzie lepsze axial czy puma ? z góry dzięki za odpowiedz .


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127
Napisano (edytowany)

Panowie, podrzućcie pomysł, bo zwątpiłem w to co umiem. W jęczmieniu jarym mam 3 kolanko, na liściach trochę plamistości siatkowej i rynchosporiozy i chyba mączniaka. Jaki fungicyd zastosować? Myślałem o epoksy + prochloraz, ale epoksy w sklepie nie ma i jestem w kropce. Może jakieś gotowe rozwiązanie? Chcę się zmieścić w 100 -110 zł/ha.

 

@up pumy chyba już nie można stosować w tej fazie, axial jak najbardziej.

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Ja lece danadimem, zawsze to lepiej zadziała na skrzypionkę teraz. Coś tańszego pójdzie póznieej na kłosa. Skrzypionka jest owszem łatwa do zwalczenia, ale nikt jej się nie spodziewał w jarych tak wcześnie. Robactwa w tym roku niesamowita ilość. Z pszenic mszyce przeniosły się na kukurydzę i też porobiły znaczne szkody. Podczas oprysku qq karate zeon nie wychodziłem nawet z ciągnika, bo było ich tyle że pożarłyby człowieka żywcem :D.

Tybalta miałem nie skracać, ale na horyzoncie widać dużo deszczu, także dla spokoju lepiej go usztywnić moddusem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792
5 godzin temu, piotr4255 napisał:

Masz rację u nas zrobiłem t1 t2 w zimowych raczej 3 dawki nie wysieje i grzyba też nie zrobie od 4 tygodni nie pada jeszcze na 2 nie zapowiadają w sumie pozamiatane nie potrzebnie tyle zainwestowane

A nic nie mów, materiał kwalifikowany, wiosną jak jeszcze nic nie zapowiadało takiej spiekoty poszło saletry 140N, jesienny oprysk na chwasty plus poprawka na dwuliścienne wiosną i jeszcze jak przyjdzie to kosić to dodatkowy koszt omłotu, na który pewnie pójdzie 1/3 wartości plonu. Wypaliło doszczętnie, odstają z ziemi pojedyncze źdźbła. Inne zboża jak pszenżyto i żyto ozime jeszcze jako tako wyglądają i rokują ale pszenica to klapa w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

gdzie nic nie padało ?? 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Obiecanowo kuj-pom powiat Żnin a najlepsze że 10 km dalej najebalo aż na polach woda stała u nas chociaż w kwietniu padało a koledze tak na piaskach spalilo że chyba nie będzie po co wjeżdżać mlocic ale taki mamy klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A myślałem że  u Was tyko dobre gleby B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38
27 minut temu, staszek131415 napisał:

A myślałem że  u Was tyko dobre gleby B|

Ja sam osobiście mam w większości 3-4 ,no ale ile wytrzyma bez deszczu, mam kolegów co mają 5-6 ogólnie mozaika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

loquito napisał:

@koniu T3 w planach czy na tych zabiegach koniec ?

Na tym koniec, powoli zaczynają pokazywać się kłosy więc poszła myśle że porząd a mieszanka także powinno być dobrze. Praktycznie co roku kończymy na dwóch zabiegach ale na liść flagowy, w tym roku troche przesuneliśmy ten zabieg, w żniwa wszystko się okaże, myślę że nie będzie po mimo wcześniejszej suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Ja również wczoraj zrobiłem zabieg 10 kg siarczan mg, 2l mikro plus 1 l miedzi, 0.5 azoksystrobiny, 0.5 duett ultra, dell caps, w sobotę poszło N3  100kg saletry i teraz juz czekam do żniw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

 Mam dylemat,  czy jechać ja dziś T2/T3 , poszło by 1l Tocata Duo + 0.5 l Propico,  czy dać jej jeszcze parę dni. Na T1 trzy tyg temu poszło 1l Mondatak + 0.8 Duett Star 

IMAG0153.jpg

IMAG0152.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

Rozumiem,  ale środki już zakupione,  pytanie,  czy dziś,  czy zaczekać jeszcze parę dni, od ostatniego zabiegu już 3 tygodnie,  ale wydaje się w miarę zdrowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Pany o których godzinach wykonujecie zabiegi? Tak z ciekawości pytam. I jak to jest z tymi przepisami kiedy wolno a kiedy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
24 minuty temu, kamilc017 napisał:

Pany o których godzinach wykonujecie zabiegi? Tak z ciekawości pytam. I jak to jest z tymi przepisami kiedy wolno a kiedy nie?

Start po 19 i do 21:30 śmiało można pryskać bo jest jeszcze widno ;].  A z przepisami to wiadomo, trzeba ominąć obloty pszczół czyli pryskać albo rano albo wieczorem, ale to pszenica więc z pszczołami nie ma za dużo wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

pszenicy nie dotyczą przepisy 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5/9/2018 o 09:34, luteks77 napisał:

Co zastosować na rdzę żółtą w pszenicy ozimej.

elatus bedzie chyba teraz najmocniejszy, tzn solatenol - tak pogazywyal szynberger na konferencjach zimowych top agraru.  Zalezy w jakich pieniadzasz szukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Śledzę ostatnio to forum i często pojawiają się złe opinie na temat falconu na t2 lub t3 ,pytanie dlaczego ?cena w miare przyzwoita bo na 1 ha wychodzi około 100 złoty,3 substancje w tym 2 triazole ,sam nim pryskam i nie mam zastrzeżeń, skąd takie opinie może mi ktoś wyjaśni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj