Polecane posty

Roman176    4606
Napisano (edytowany)

na pierwszym zdjęciu siedzi larwa skrzypionki  porównaj w internecie 

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4606

długotrwałe zerowanie 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

ale skrzypionka to lubi sobie powpieerdalać miękkie wokół nerwu liścia. Dlatego moje wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

ja nigdy nie zwalczałem skrzypionki szkody były małe nawet nie zawracałem sobie tym głowy a w tym roku jak zaszedłem w pole to placami pół liścia flagowego nie ma i po 4 -10 na duzej ilosci roslin, 3 dni wczesniej byłem i nic a później taki atak że mi oczy wyszły jeszcze u nas tak nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485
Dnia 7.05.2018 o 21:00, m3tysek napisał:

 

u mnie w tym roku to samo ale głównie na tych późnych pszenicach 3 dnie nie byłem w polu i takiej plagi skrzypionki jeszcze nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gofeer666    0
Mam pytanko, zostalo mi z tamtego roku troche srodka antygrzybicznego o nazwie Bumper 250 EC czy moge go dodac w ilosci 0.5l na h do oprysku na skrzypionke?? dodam ze pszenica jest w fazie kloszenia, za chwile bedzie kwitla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

skoro tak twierdzicie. w zeszlym roku pryskalem jak pszenica kwitla na grzyba to popalilem, a druga ktora sie dopiero klosila nie. ten sam srodek inna odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

robicie coś dzisiaj w polu ? bo niby 2 dzien zielonych swiątków ale pszenica zaczyna się klosic, od jutra 4 dni deszczu a T2 nie robione i korci mnie opryskac dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

bo skrzypionka wp....  zboże na stojąco i nie ma na co czekać, ja jadę jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

ozime, im później siana tym więcej robaka, w jarych jeszcze nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Co będzie lepsze do tazera duett ultra czy artea? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek90    7

Witam, z racji że z pogodą różnie bywa, chciałbym dowiedzieć się jaki wpływ ma rosa poranna na skuteczność fugicydow, planuje jutro rano zacząć pryskacie spóźnione to, pikoksystrobina 100g i tetrakonazol też 100g, do tego fury 0,1 na skrzypionke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Zmniejsz ilość cieczy roboczej i jesli rosa nie będzie bardzo silna to będzie dobrze. 

Ja zrezygnowalem zarowno z T1 i T2. Nie ma czego opryskiwac, wszystko pozasychalo a ostatnie dość obfite deszcze nic nie poprawiły. Zastanawiam sie czy to zostawic i ukosic może te dwie tony czy zlikwidować. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

A zdziwilibyście się ile jest skrzypionki w jarej. Ja jutro pojade. Dopiero podflagowy i nieśmiało flagowy idzie a tu tle tego paskudztwa. I przez to kurna muszę dać też moddusa żeby drugi raz nie jezdzić. A się zawsze na flagowy pryskało. W tym roku u mnie prawie 2 tygodnie szybciej się dzieje niż w poprzednim roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Zmniejsz ilość cieczy roboczej i jesli rosa nie będzie bardzo silna to będzie dobrze. 

Ja zrezygnowalem zarowno z T1 i T2. Nie ma czego opryskiwac, wszystko pozasychalo a ostatnie dość obfite deszcze nic nie poprawiły. Zastanawiam sie czy to zostawic i ukosic może te dwie tony czy zlikwidować. 

Masz rację u nas zrobiłem t1 t2 w zimowych raczej 3 dawki nie wysieje i grzyba też nie zrobie od 4 tygodni nie pada jeszcze na 2 nie zapowiadają w sumie pozamiatane nie potrzebnie tyle zainwestowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
Przed chwilą zrobione 10ha Azoksystrobiną 0,5 + Ambrossio 0,5 + Delcaps. No i 12,5ha Azoksystrobina 0,5 + Duet Ultra 0,4 + Delcaps, jutro z rana jeszcze 12,5ha zostanie do zrobienia tą samą kombinacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj