Polecane posty

Macius    60

Ja bym zabieg chwastoxem sobie odpuścił jak już jest liść flagowy. Może przypalić ci kłosa i zbierzesz poślad. Ja bym 2 tygodnie przed żniwami zrandapował pole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

Żółte liście u dołu rośliny to przez susze? (pszenica jara Quintus) 

DSC_0263.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Ok przed żniwami Glifosat ale w jakiej dawce? I Czy to ma sens? Przecież już zdązy wydać nasiona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
13 minut temu, darek154 napisał:

Żółte liście u dołu rośliny to przez susze? (pszenica jara Quintus) 

DSC_0263.jpg

tak, roślina pozbywa się mniej przydatnych części

było już wspominane kilka stron wcześniej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, Uziu92 napisał:

na skrzypionki danadim 400 EC bedzie okej ? czy coś innego polecacie ?

Powtórzę sie jak co roku, ale niech tam. Na skrzypionkę wystarczy najtańszy pyretroid jaki tylko się da, wyjdzie 10 zł na hektar i po problemie (pryskać poniżej 20 stopni C). Danadim , że będzie 25 zł to masz 15 zł na hektarze, razy 10 hektarów 150 zł. Mnie osobiście na taką rozrzutność jak Bi czy Dursban w zbożu nie stać, bo i nie ma takiej potrzeby.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

tylko źe Bi czy Dursban czy Chloropyrifos troszkę dłużej działają w porównaniu do taniego pyretroidu co nie jednemu ciężko wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38
16 minut temu, koczas napisał:

Powtórzę sie jak co roku, ale niech tam. Na skrzypionkę wystarczy najtańszy pyretroid jaki tylko się da, wyjdzie 10 zł na hektar i po problemie (pryskać poniżej 20 stopni C). Danadim , że będzie 25 zł to masz 15 zł na hektarze, razy 10 hektarów 150 zł. Mnie osobiście na taką rozrzutność jak Bi czy Dursban w zbożu nie stać, bo i nie ma takiej potrzeby.

Dobrze gada polać mu jak się dobrze trafi to raz i po problemie za parę zeta zresztą u mnie wcale skrzypionki nie widać a jak się pojawi to się prysnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80
1 minutę temu, koniu napisał:

tylko źe Bi czy Dursban czy Chloropyrifos troszkę dłużej działają w porównaniu do taniego pyretroidu co nie jednemu ciężko wytłumaczyć.

A co ty chcesz trzymać? To nie nalatuje jak słodyszek, ani nie pojawia się co 3 dni. Nie ma nic do tłumaczenia, jest jedno pokolenie tego szkodnika na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51
Napisano (edytowany)

u mnie chloropiryfos kosztuje 28zł netto litr 14zł pół litra jest sens perytroid? .. :)

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Witam, tydzień temu poszło 5kg/ha kristalon zielony + Falcon 460 EC 0.6/ha wtedy deszczu było bardzo mało a można powiedzieć ze w cale:( , teraz pada w pszenicy kłos już jest prawie widoczny w pszenżycie też jest sens pryskać dolistnie jeszcze na pewno pójdzie jeszcze danadin bo jest już kupiony na skrzypionki, ale jeszcze jej nie widać za dużo i do tego bym coś dał, ale czy jest jeszcze sens 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
8 godzin temu, ansu napisał:

Tylko Lontrel 300 SL lub generyk . Żadne granstary kiedyś dałem w fazie 1-2 kolanko 40 g/ha  pszenica zżółkła, a ostrożeń i tak zakwitł. Glifosat w kosmicznych dawkach działa. A na skrzyp Starane w odpowiedniej dawce.

Pytanie czy ostrożeń już był jak pryskałeś? Bo to najczęstszy problem w zwalczaniu tego chwastu 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3
Napisano (edytowany)
42 minuty temu, koniu napisał:

tylko źe Bi czy Dursban czy Chloropyrifos troszkę dłużej działają w porównaniu do taniego pyretroidu co nie jednemu ciężko wytłumaczyć.

W ubiegłym roku zrobiłem jednym ze środków które wymieniłeś (systemiczny niby) , a skrzypionka się śmiała ze mnie i mojego zabiegu , poprawiłem czymś najtańszym za 8 plnów/ha i spadła ot taka sytuacja.

W tym roku posłuchałem się ludzi i zrobiłem to inaczej tzn. przy pierwszym zabiegu skracająco-fungicydowym dodałem od razu coś na skrzypionkę bo zauważyłem , że pojawiło się sporo starej , ma to niby zapobiec rozmnażaniu się młodej , ale powiedzieć coś mogę za jakiś czas najwyżej 8 plnów na ha dołożyłem harytatywnie , pożyjom uwidim.

Edytowano przez Strazak76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
27 minut temu, losktos napisał:

Pytanie czy ostrożeń już był jak pryskałeś? Bo to najczęstszy problem w zwalczaniu tego chwastu 

Tak był z 10cm Chwasty ogarniam w większość jesienią zostaje ostrożeń, skrzyp, sporadyczne niedobitki przytulii i chabra. Ostrożeń z siewki załatwi wiele środków, gorzej ten z korzenia "wieloletni" który zakwitnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Macie jakieś sprawdzone metody na utrzymanie parametrów w pszenicy przy skupie. Czy same N3 wystarczy? Ja daję po przekwitnieniu 30 kg mocznika dolistnie. Znam takich co na kilka dni przed koszeniem jadą mocznikiem. A moze inne metody znacie?. Fakt jest jeden ze jak pszenicy dojrzałej się skosi się to po każdym deszczu białko i gluten są wyplukiwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja rozsiałem 100kg saletry 34 w wtorek. Od wtorku ładnie pada spadło już 16l/m2. Obecnie jest faza liścia flagowego tylko teraz okno na R2 + T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Kurła patrze już pryskają po 3 razy na skrzypionkę, 4 razy grzybówkę. Ktoś robi kartę pola, czy prostą kalkulację w kajecie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapomniałeś dopisać że od Lutego już dziesiątą dawkę azotu dali.    :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

No co ja autentycznie z azotem już 3x jeździłem bo była decyzja że za mało poszło na N2 i dosypywalem 150kg saletry, w przyszłym tygodniu pewnie sypne jeszcze po 100kg niech magicznie białko podniesie, bo w ostatnich latach z tym parametrem u mnie mogło być by lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
4 godziny temu, koniu napisał:

tylko źe Bi czy Dursban czy Chloropyrifos troszkę dłużej działają w porównaniu do taniego pyretroidu co nie jednemu ciężko wytłumaczyć.

ogarniasz troche działanie fosforoorganików? przed falą deszczów czyli ciepło, sucho te srodki nie działały? jaka roślina broniąca się przed suszą przyjmie środek układowy i będzie go transportować?

w suchych warunkach tylko kontakty, w normalnych moze byc fosforoorganik jesli kogoś stać, nie ma takiej potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Jest sens podać dynamic cresco w fazie 2 kolanka? Mam słabą pszenicę jara, na etykiecie piszą żeby do 1 kolanka stosować, więc nie wiem czy teraz to nie wyrzucenie kasy.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210
Może być taka mieszanka na t2 -Rubric 0,8(epoksykonazol) + Gwarant 0,8 (chlorotalonil) +cyperkil max 0,05, pszenica już się kłosi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

tommy66692 napisał:

4 godziny temu, koniu napisał:

tylko źe Bi czy Dursban czy Chloropyrifos troszkę dłużej działają w porównaniu do taniego pyretroidu co nie jednemu ciężko wytłumaczyć.

ogarniasz troche działanie fosforoorganików? przed falą deszczów czyli ciepło, sucho te srodki nie działały? jaka roślina broniąca się przed suszą przyjmie środek układowy i będzie go transportować?

w suchych warunkach tylko kontakty, w normalnych moze byc fosforoorganik jesli kogoś stać, nie ma takiej potrzeby

może nie ogarniam ale można polecieć wieczorem lub z rana a nie w samo południe, równie dobrze fungicydy mogą nie działać bo jest sucho. Co do ceny fosforoorganików to już nie pisz czy kogoś stać czy nie bo różnica w cenie na ha wynosi około 6zł u mnie, także nie róbmy jaj że kogoś nie stać na użycie takiej chemii gdy jest taka potrzeba.

majes napisał:

Jest sens podać dynamic cresco w fazie 2 kolanka? Mam słabą pszenicę jara, na etykiecie piszą żeby do 1 kolanka stosować, więc nie wiem czy teraz to nie wyrzucenie kasy.

ale dynamic cresko ma chyba tylko cynk, a to chyba za mało do podratowania pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj