Polecane posty

mds212    2130
Panowie do kiedy można stosować modus? Czy optymalny termin już minął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941
na etykiecie pisze ze do liścia flagowego, idziesz na pole i patrzysz czy go masz ale raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

I może jeszcze na pole Cię zawieźć, weź tu nie śmieć durnymi pytaniami i doczytaj. Sieje pszenice i nie wie k**wa kiedy skracać. A Ty w ogóle wiesz co posiałeś? Moze to nie pszenica? 

  • Like 1
  • Haha 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gradol123    0

Witam. W jakiej maksymalnej temperaturze można stosować trineksapak etylu (moddus). Teraz na termometrze jest 28 stopni, mogę pryskać? czy to coś szkodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Wg mnie za ciepło, tymbardziej jak słońce daje to po prostu to wszystko wyparowuje a nie sie wchłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Jak opeyszczesz woda z kranu ktora ma z 5 stopni to roslina zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

Ale nie przy 30 stopniach, w tej temperaturze to nie dolatuje do roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew3011    4
Witam kolegów takie pytanie czym i czy w ogóle można popryskać pszenicę na chabra bo przepusciło i wyższy już jak pszenica, dodam że już zaczyna się pokazywać trzecie kolanko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Mustang w dawce 0,5 na hektar powinien wyczyścić chabra

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Mam pytanie do zaawansowanych opryskałem pszenicę rubinem sx 50sg 150g/ha dziś zauważyłem ze miotła nadal żywa a oprysk ok 2tyg. temu może i więcej co teraz z tym zrobić pszenica kończy fazę krzewienia a na jesień nie dało rady wjechać z opryskiem na niektóre działki i właśnie na nich mam miotłę mimo zabiegu czym to załatwić i czy w ogóle miotła przyjmie jakiś herbicyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Dziś poszło skracanie po wczorajszych opadach, niestety przypalenia po lancecie jeszcze są, mam nadzieję że fungi podane pare dni temu nie pogłębi tematu przypaleń. Na foto skagen

20180430_192423.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
21 minut temu, sznajdik napisał:

Mam pytanie do zaawansowanych opryskałem pszenicę rubinem sx 50sg 150g/ha dziś zauważyłem ze miotła nadal żywa a oprysk ok 2tyg. temu może i więcej co teraz z tym zrobić pszenica kończy fazę krzewienia a na jesień nie dało rady wjechać z opryskiem na niektóre działki i właśnie na nich mam miotłę mimo zabiegu czym to załatwić i czy w ogóle miotła przyjmie jakiś herbicyd

Axial jak miotła jest już duża to 1L i będzie czyściutko Śmiało możesz jechać nawet gdy już liść flagowy będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

90zł/ha ale masz pewność że zadziała. Jest jeszcze Puma ale u mnie się niesprawdziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16
3 godziny temu, andrew3011 napisał:

Witam kolegów takie pytanie czym i czy w ogóle można popryskać pszenicę na chabra bo przepusciło i wyższy już jak pszenica, dodam że już zaczyna się pokazywać trzecie kolanko ?

Starane i następnego dnia chaber wygiety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272
1 godzinę temu, Przemo188 napisał:

Jaka jest różnica pomiędzy pikokstroniną a azoksystrobiną ? 

Piko jest mocniejszy na rdze żółtą i dziala troszkę  na łamliwość, ale tylko troszkę. Reszta praktycznie to samo. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23
20 minut temu, ravoj napisał:

Piko jest mocniejszy na rdze żółtą i dziala troszkę  na łamliwość, ale tylko troszkę. Reszta praktycznie to samo. 

dzięki wielkie czyli piko lepszym rozwiązaniem będzie i tanszym z tego co sie orientuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Cena przeraża? Nie przesadzajcie bo odchwaszcznie zbóż spośród innych roślin uprawnych jest najtańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ja w tym roku wszystkie pszenice jechałem axial komplet pak i mimo że cześć zabiegów była w niesprzyjających warunkach, bo pryskał em jakoś od 16.00-03.00 w nocy (brak inaczej czasu) a więc duża rosa była, to wykosilo wszystko i zboze czyste, no ale cena jak dla mnie za wysoka, takze mimo że to świetny środek jechałem nim pierwszy i raczej ostatni raz w mojej karierze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj