Polecane posty

Famer21    6

Nikita_Bennet napisał:

w zeszłym roku u mnie tak było - stała - brak ciepła.
Teraz widzę u sąsiada tak stoi i ciekaw jestem czy to też brak ciepła czy coś innego.

ciepło jest cały czas po 23 stopnie nie wiem czy ta sama odmiana tego nie zrobiła tylko 1 pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598
2 godziny temu, Famer21 napisał:

Co dac pszenicy żeby ruszyła dostała już wszystko co powinna

IMG_20180428_153117.jpg

IMG_20180428_153101.jpg

IMG_20180428_153112.jpg

Ta Pszenica wygląda jakby była siana w Mokre, albo po siewie spadł mocny deszcz i efektu wow bym się teraz nie spodziewał 


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6
34 minuty temu, ukaszProcho napisał:

Pszenica po pszenicy i takie o to cuda wychodzą u mnie gdzie słabsza gleba tez taka marna 

No właśnie nie zgodzę się. Mamy kilka pól, gdzie również pszenica po pszenicy, bez orki tylko 3xtalerzowanie i sianie i wygląda obiecująco. Rok temu tą samą metodą plon był...znakomity. Nie wiem czy nie będzie winą to, że zasiałem tą samą odmianę, która była na tym polu roku temu (to samo nasienie) i nie wiem co jej dać. Fosfor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Tydzien temu robilem regulacje+grzyb dalem stabilan 1l+ moxa 0,3l + mondatak 0,8l+ andros 0,4l+ mondapropico 0,4l+ tebu 0,3l i mam przypalenia, ale tylko w miejscach gdzie jest slabsza ziemia. Sucho jest w kwietniu spadlo tylko 20l. Czego jest przyczyna tych przypalen? Sucho czy za duzo namieszalem? Odbije to sie mocno na plonie?

IMG_20180427_081619.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie Arkadia wygląda tak jak na zdjęciu poniżej. Patras,  Ostroga są mniejsze. Czy to co widzicie na zdjęciu mogę bezpiecznie opryskać na chwasty środkiem Attributt +  Actirob + Mustang Forte? Zabieg był by w przyszłym tygodniu. Okolice wtorku, środy. Wiem że późno ale wcześniej nie mogłem tego wykonać a zachwaszczenie jest na średnim poziomie. Ogólnie jaka to faza? Prosze o odpowiedź.

PS. Również mam przypalenia po T1. Dawałem do tego jeszcze mocznik i mikro. Końcówki mocno poprzypalane. Akurat na fotkach tego niema. 

pszenica arkadiaaaaaa.jpg

arkadiaaasa.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
1 godzinę temu, androproteam napisał:

Tydzien temu robilem regulacje+grzyb dalem stabilan 1l+ moxa 0,3l + mondatak 0,8l+ andros 0,4l+ mondapropico 0,4l+ tebu 0,3l i mam przypalenia, ale tylko w miejscach gdzie jest slabsza ziemia. Sucho jest w kwietniu spadlo tylko 20l. Czego jest przyczyna tych przypalen? Sucho czy za duzo namieszalem? Odbije to sie mocno na plonie?

IMG_20180427_081619.jpg

Tak, dostała w d*pę , za mocno namieszałeś, a masz napisane na regulatorach żeby nie stosować jak jest susza, albo  chłód, choroby, szkodniki itp,

Strata będzie, tam gdzie jest mocno zjarana praktycznie 50%, tam gdzie słabiej to trochę odbije jak nie dowalisz czegoś za dwa tygodnie znowu. Możesz ratować cudami wiankami, ale wiele to nie pomoże. Asashi powinno nieco pomóc, ale to drogi środek. Długo jeszcze będziesz oglądał te miejsca i żałował  zrobienia ostrej zupy, uwierz mi.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
39 minut temu, Samsung123321 napisał:

U mnie Arkadia wygląda tak jak na zdjęciu poniżej. Patras,  Ostroga są mniejsze. Czy to co widzicie na zdjęciu mogę bezpiecznie opryskać na chwasty środkiem Attributt +  Actirob + Mustang Forte? Zabieg był by w przyszłym tygodniu. Okolice wtorku, środy. Wiem że późno ale wcześniej nie mogłem tego wykonać a zachwaszczenie jest na średnim poziomie. Ogólnie jaka to faza? Prosze o odpowiedź.

PS. Również mam przypalenia po T1. Dawałem do tego jeszcze mocznik i mikro. Końcówki mocno poprzypalane. Akurat na fotkach tego niema. 

pszenica arkadiaaaaaa.jpg

arkadiaaasa.jpg

Według mnie grubo po BBCH 31, chyba jest liść podflagowy. Nie jest dobrze czekać z herbicydami do tej fazy, bo chwasty masz już wyrośnięte. Ale pryskać możesz a nawet musisz, chociaż część mniejszych chwastów   pewnie się uchowa jak masz gęsty łan,  ale jak nie popryskasz to strata pewna. Nie wiem czy nie lepiej byłoby dać pinoksaden zamiast Attributa, czyli Axial albo Fraxial. Ale Twoja mieszanka nic złego  pszenicy nie zrobi, Attributem niedawno  poprawiałem od miedz jesienne zabiegi i jest cacy, ale tam nie było miotły, bardziej jakieś wiechliny, może wyczyniec a pszenica wygląda ładnie, więc ten zestaw jest bezpieczny, ale nie wiem czy skuteczny.  Ja dowaliłem fluroksypyr, MCPA i Dikambę na poprawkę, bo to tanie było.   


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Attribut plus mustang forte tylko w podstawowej dawce Attributa czyli 60g. Jak chcesz dać większą (perz) to tylko sam attribut, bo z mustangiem przypala pszenicę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
Przed chwilą, andrzej224 napisał:

Ja dziś dałem kompot Mondatak+Weto+Stabilan+Ephon i zobaczymy co z tego wyjdzie

żaden to kompot, standard  raczej i bez poparzeń będzie, chyba że bełtałeś kolorowe odzywki z mocznikiem.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, ravoj napisał:

Według mnie grubo po BBCH 31, chyba jest liść podflagowy. Nie jest dobrze czekać z herbicydami do tej fazy, bo chwasty masz już wyrośnięte. Ale pryskać możesz a nawet musisz, chociaż część mniejszych chwastów   pewnie się uchowa jak masz gęsty łan,  ale jak nie popryskasz to strata pewna. Nie wiem czy nie lepiej byłoby dać pinoksaden zamiast Attributa, czyli Axial albo Fraxial. Ale Twoja mieszanka nic złego  pszenicy nie zrobi, Attributem niedawno  poprawiałem od miedz jesienne zabiegi i jest cacy, ale tam nie było miotły, bardziej jakieś wiechliny, może wyczyniec a pszenica wygląda ładnie, więc ten zestaw jest bezpieczny, ale nie wiem czy skuteczny.  Ja dowaliłem fluroksypyr, MCPA i Dikambę na poprawkę, bo to tanie było.   

W okolicach środy zrobię zabieg bo pompa paliwa mi siadła i trzeba będzie regenerować bądź kupić nową. Pszenica wygląda tak jak na zdjęciu. Miejscami mocznik mi ja przypalił jak dawałem T1 ( końcówki przypalone) Ogólnie susza jest. Chwasty są duże, łan jest gęsty. Jedyne czego sie obawiałem to tego iż jest za późno i mogę uszkodzić pszenice ale skoro można pryskac tymi środkami to tak zrobie w przyszłym tygodniu. Niestety na Axial już nie wymienie, zakupiłem te środki bo w tamtym roku na innych stanowiskach wzorowo zadziałały. Ciężko było jakąs trawke odnalesc podczas zbiorów. 

Ps. Jak wygląda to w kwesti takiej że mam zalany zbiornik opryskiwacza z tymi środkami ale nie zrobiłem zabiegu poniewaz w trakcie jazdy na pole traktor mi padł (wspominana pompa paliwa). Opryskiwacz stoi w garażu wraz z traktorem a w środku jest ciecz z tymi środkami. Czy ja mogę bezpiecznie tymi środkami ( tą cieczą) zrobić zabieg czy lepiej to wypryskać na jakimś nie użytku? Opryskiwacz szczelnie zamknięty. 

 

48 minut temu, jahooo napisał:

Attribut plus mustang forte tylko w podstawowej dawce Attributa czyli 60g. Jak chcesz dać większą (perz) to tylko sam attribut, bo z mustangiem przypala pszenicę

Taką właśnie dawkę zapodam. Perzu jako tako niemam więc taka dawka może być. Kwestia tylko taka żeby pszenicy nic się nie stało a chwasty wypaliło w miarę dobrze

Jak wygląda to w kwesti takiej że mam zalany zbiornik opryskiwacza z tymi środkami ale nie zrobiłem zabiegu poniewaz w trakcie jazdy na pole traktor mi padł (wspominana pompa paliwa). Opryskiwacz stoi w garażu wraz z traktorem a w środku jest ciecz z tymi środkami. Czy ja mogę bezpiecznie tymi środkami ( tą cieczą) zrobić zabieg czy lepiej to wypryskać na jakimś nie użytku? Opryskiwacz szczelnie zamknięty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Kiedy się wyleczycie z stosowania mocznika dolistnie w zbożach, wrzepaku wrto,w zbożu nie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

na etykiecie powinno pisać czy możesz czy nie, aczkolwiek na pewno możesz. Co do fazy zboża wcale nie musi być grubo po 1 kolanku zależy od odmiany u mnie np hodnia była podobna jak było widoczne pierwsze kolanko

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Mocznik stal sie modny tylko nie rozumiem czemu o jeden zabek w rozsiewaczu tak trudno popuscic zamiast sie pier ***** z tymi zupami. Nie stosuje od 3 lat a plony rosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Zauważyłem na zbożach sporo skrzypionki (skrzypionek, jak się odmienia?) :P Czy w tej fazie (pierwsze kolanko) jest groźna i lecieć z cypermetryną czy się wstrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co z tego jak larwa jest najbardziej szkodliwa i 2 razy będziesz pryskał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mieszanina: Duett Star 0,8, Promax 0,8l, Mikrokomplex 5kg, Plonvit Zboże 1.5l, chelat miedzi 0,4kg - raczej nie powinno być przypaleń, co sądzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj