Polecane posty

piotrdd    62
4 minuty temu, Turbo10111 napisał:

więc jak z tym azotem na tak suchej ziemi jak nawet go rosa rozpusci to ile maksymalnie tak moze byc zeby nie bylo strat ?

Wątpię aby był ktoś w stanie odpowiedzieć na to pytanie , ja to widzę tak: dam azot pójdzie deszcz na drugi dzień strat będą znikome, dam azot będą rosy straty będą od 5 do 30% zależnie od temperatury i nasłonecznienia , dam azot nie będzie ros będzie gorąco nie będzie występował deszcz ogólnie susza  straty od 50 do 70% dużo też zależy od formy granuli i ziemi , N potrzebuje wody aby się przemieszczać a jak się nie przemieści to się utleniania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67
24 minuty temu, Turbo10111 napisał:

więc jak z tym azotem na tak suchej ziemi jak nawet go rosa rozpusci to ile maksymalnie tak moze byc zeby nie bylo strat ?

chodzi o drugą dawke w pszenicy i pszenzycie mieliscie doczynienia z sianiem azotu na suche przed ale na 2 dni przed deszczem ??

No co? Trzeba siać. Póżniej znów deszcz będzie przeszkadzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Mocznik to do nieba poleci N

Ja stosuje mocznik na drugą dawkę od kilku lat i duże lepsze efekty niż Ci co posjeja saletre. nawet podczas suszy działa wolniej i dłużej. Pszenica do klosa ciemna zieleń wiadomo przy każdej grzybowce mikro na podtrzymanie 

Wczoraj 170 wysłałem mocznika A dziś cycocel  I consul z mikro. Co nie skróci to dojrzewa.

3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Mocznik to do nieba poleci N

Ja stosuje mocznik na drugą dawkę od kilku lat i duże lepsze efekty niż Ci co posjeja saletre. nawet podczas suszy działa wolniej i dłużej. Pszenica do klosa ciemna zieleń wiadomo przy każdej grzybowce mikro na podtrzymanie 

Wczoraj 170 wysłałem mocznika A dziś cycocel  I consul z mikro. Co nie skróci to dokrzewi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Dużo zależy od końcówek - ja mam fioletowe eżektory rozmiar 025, na 3 atm idzie gruba kropla  i ok 200l na ha, także o pokrycie się nie boje. 
A pryskałem od 10 do 13, z mocniejszymi podmuchami wiatru, ale zwiewało minimalną ilość.
Stabilan 1,5 litra i mepik 0.3l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Dziś poleciałem po zytach hybrydowych siarczan magnezu 5% + mikro z yary(cynk,miedź mangan ) +wirtuoz 1l + moxa 0,3+ccc 1l  jak myślicie nie zaszkodzi to zbożu ? Nie za dużo tego ? 

Ostatnią beczkę robiłem już wieczorem bez słońca z niewielką rosa , jak myślicie jaki jest spadek skuteczności CCC i moxy zastosowanych bez słońca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Poszło dziś 1L tilit turbo + 1L mirage + 0.4kg medax max + 12.5kg mocznik + 8kg siarczan 

Mogą być przypalenia ? Dawałem po 1l bo tak akurat pasowały a i trochę mączniaka już było i monokultura żeby podstawę dobrze zabezpieczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, mieto35 napisał:

Mieszacie razem siarczan magnezu z miedziom? 

Ja dzis mieszalem, ogolnie mowiki zeby mieszac. 

1 godzinę temu, michal_xs napisał:

Panowie zapowiadają deszcze w następnym tyg i z racji tego mysle czy nie dac 200kg saletry na zboze jare siane 28.03 i 3.04 sa w fazie 2-3 liści. Podkorzen pol6 200kg 150kg saletrzaku . Stanowiska po zboczach i lucerni. Dzięki z gory za rade.

Ktos cos powie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

tez mieszałem siarczan, miedz, plonvit i mocznik i nic, no jedynie zboże piekne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Mieszam miedź z siarczanem od x lat i nigdy nic złego się nie stało, zawsze leje ją na koniec 😉

@Przemo188 ja również dzisiaj taką mieszanka pojechałem, tyle że plus mikro, acw szczególności miedź, mam nadzieję że będzie ok, bo też mam trochę obawy 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuliberda    9

panowie jesli dam ccc 2l plus grzybówka(tilt ,chlorotanil,prochloraz) plus mącznik i siarczan magnezu po 10kg czy nie przedobrze z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Ja 0.5kg miedź, 1kg cynk i 1.5kg mangan z mocznikiem i siarczan podałem tydzień temu i na jedynym kawałku trochę końcówki przypaliło ale powinno się odbudować dziś jadę z drugą dawką N w postaci 150kg mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Opryskałem wczoraj grzybówką i regulatorem pszenice , za ile dni można zrobić bezpiecznie od chwastu axialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, Turbo10111 napisał:

więc jak z tym azotem na tak suchej ziemi jak nawet go rosa rozpusci to ile maksymalnie tak moze byc zeby nie bylo strat ?

chodzi o drugą dawke w pszenicy i pszenzycie mieliscie doczynienia z sianiem azotu na suche przed ale na 2 dni przed deszczem ??

Jak masz pewność że popada to siej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
13 godzin temu, azzadek napisał:

To nie takie proste, gęstość siewu uzależniona jest od gleby i agrotechniki i posiadanego sprzętu. U siebie np nie zejdę poniżej 190kg ha (190/210kg). Praktykowałem rzadszy siew i różnice było widać gołym okiem. Również na przyczepach w żniwa. Ziemie 3/4klasa 80% gliny. Pytanko: ustaliłem sobie 600kg saletry 34% na hektar, dużo? mało? 1 dawka 200kg, i tak jak pisałem myślę nad drugą by sypnąć 250kg

To zależy pod jaką uprawę , pszenica jara potrzebuje pokarmu cały czas bo krótsza jest wegetacja , a warunki pogodowe nie zawsze pozwalają dostarczyć azot wczas .

Jak by nie patrzeć pod pszenice jarą z mego doświadczenia trzeba pod korzeń dawać koło 100 % azotu wolniej rozkładającego się i jest plusem bo jest wymieszany z ziemią .

Dając mocznik po wierzchu jak popadnie sucha ziemia to z mocznik przekształci się w amoniak .

Pszenica siana pod koniec kwietnia czy nawet są co sieją i początkiem maja to co zauważyłem , większy  wysiew  nie szkodzi bo późno siana nie krzewi się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
2 godziny temu, Cezar81 napisał:

Opryskałem wczoraj grzybówką i regulatorem pszenice , za ile dni można zrobić bezpiecznie od chwastu axialem

Dzisiaj 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie susza. Planuje zrobić dzisiaj wieczorem T1 + mikro, siarczan magnezu, mocznik. W poniedziałek albo we wtorek oprysk na chwasty a pod koniec następnego tygodnia dopiero 2 dawka azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34

Polecam Lancet Plus spokojnie do drugiego kolanka możesz jechać, działa bardzo dobrze w tych temperaturach na drugi dzień widać efekt działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cieplym3 napisał:

Chlopaki ale ja pytalem samsunga czym teraz robi, ja mam juz zalatwione :)

Mustang Forte tylko. Chwastów wiele niemam a już stosowałem ten środek i fajnie wyczyścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj