Polecane posty

Tomek90    2244

Nie zawsze tak jest jak mówisz. Przykładem Cuardo które potrafi przypalać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

kluczem jest nośnik substancji aktywnej, który ma duże znaczenie. Cuadro stosuje od chyba trzech lat i w tym roku nie było przypaleń. powodem przypaleń było wymieszanie zbyt wielu substancji w jednym zabiegu. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ale Moddus w tej samej mieszance nie przypalił o żeby Cuadro dało taki sam efekt jak Moddus w 0,3l to trzeba go zastosować jakieś 0,4l/ha. Więc oszczędność to ok 20zł/ha. Pytanie w jakim stopniu te przypalenia wpływają na plon, bo moze być tak jak z RSM.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
5 minut temu, Kondziu1832 napisał:

@koniu różnica w cenie nie wynika z nośnika substancji aktywnej? Na czymś musieli zaoszczędzić.

pewnie na badaniach, wprowadzeniu itd. Ale rozumiem różnice w cenie w pierwszym drugim roku od wprowadzenia substancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
13 minut temu, Kula07 napisał:

Ale Moddus w tej samej mieszance nie przypalił o żeby Cuadro dało taki sam efekt jak Moddus w 0,3l to trzeba go zastosować jakieś 0,4l/ha. Więc oszczędność to ok 20zł/ha. Pytanie w jakim stopniu te przypalenia wpływają na plon, bo moze być tak jak z RSM.

Kula ja patrzę na to co pisze na etykiecie. Dawki takie same, (choć w Cuadro jest tylko 0,4l)są na etykiecie więc jakie 20zł. Moddusa musiałbym sprzedać w pracy po doliczeniu marży za 240zł. Cuadro sprzedawałem po 150zł. Co do przypaleń i plonie to sobie można gdybać, chyba że się można zabawić w robienie poletek doświadczalnych ale to już zabawa. Gdybym nie stosował, nie sprzedawał nie widział efektu to bym nie mówił jak jest.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dawki tak, efekt nie. Ale mniejsza o to. 


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMati    46

ja stosuje od 3 lat cuadro w ładnych zupach i nigdy mi nie przypaliło. Czasami na pierwszy strzał 0,4 czasami z ccc 1l+0,25 i potem poprawiam o,25. efekt super. Na dwóch zabiegach więcej niż 20 zł ale żeby nawet to zawsze 1000zł na paliwo jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No jasne, tu 20zł, tam 20 i się 100/ha zbiera. Dlatego nie przekreślam Cuadro ale ostrożnie podchodzę do zamienników.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Mi na 1ha wychodziło 40zł/ha różnicy między Moddusem a Cuadro czy Trexstarem. Także miałem 35ha pszenicy x 40zł = 1400zł. Spora różnica jest tez między azoksystrobiną.

@Kula07 W pierwszym roku jak ściągnąłem do sklepu Cuadro bo głównie soufflet to sprzedaje i zaleca jak i inne ,,zamienniki" to tato jak i inni rolnicy tez byli źle nastawieni do tych środków. Ale w drugim roku i do tej pory pytają tylko o to. Nie mógł bym nic powiedzieć na ten temat gdybyśmy nie stosowali tych środków u siebie w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja również bym się nie wypowiadał gdybym nie widział różnicy. Ale fakt jest taki, że nie licząc jednej działki na której wylazła jara, to cała pszenica stała pomimo ponad 200kgN.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

Kula - a może głównym powodem przypaleń była inna godzina aplikowania? Może inna temp, wilgotność i nasłonecznienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

A chciałem pisać ze souflet ma właśnie dużo zamienników  takich bo właśnie większość z soufletu biorę i jęczmień kontraktuje ,właśnie w tym roku mi na chwasty doradzili battle delte na chwasty i ładnie pozamiatalo

Edytowano przez piotr4255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Ja podobnie jak częśc osób mam raczej mieszane odczucia co do zamiennikow i ostroznie do nich podchodze.. Niby ta sama substancja, niby wychodzi taniej ale często słysze że albo coś nie zadziałało albo poprzypalalo. To troche jak z czekoladą. niby każda zawiera kakao, skład podobny ale jak mozna to jednak czemuś kupuje się te lepsze.


Jak kupuje srodki od takich firm jak Syngenta czy BASF mam jadnak jakąś pewnsc że nie biorę kota w worku tylko cos co bylo wcześniej konkretnie przebadane i raczej wiem czgo się spodziewac. Zdarzało mi sie robic rózne mieszanki np. z Modusem i nie pamiętam by byly przypalenia. Z zamiennikami to trochę takie robienie poletek doświadczalnych z własnych pól. raz się uda, raz coś nie wypali (albo wypali...). Nie neguję, ale sam raczej wolę pewne śreodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Jeszcze kilka lat temu niektóre firmy generykowe miewały problemy z jakością. Obecnie od kilku lat nie mam jakichkolwiek uwag do jakości zamienników. W tym roku kilka razy słyszalem że Fenoxin dał plamę skutecznościowo i coś z mieszaniem narzekali Czasami bywaja jakieś wydumki jak tebu 430g/l albo teraz z Invigo bodajże 500g/l Bywaja dziwne formulacje nietypowe dla danej substancji i na to warto zwracać uwagę. Generyków na rynku jest masa i jakby nie działały albo przypalały czy obniżały plon to nie byłoby tylu chętnych do zakupu. 

Firmy generykowe tak jak Invigo Helm czy Cheminova daja produkt w dobrej cenie, bo nie prowadzą działów badawczych, maja minimalna ilość reklam, programów lojalnościowych itp a do tego maja zdecydowanie mniejszą strukturę. Często tez sprzedają środki mniejszym dystrybutorom pomijajac rekinów jak Osadkowski Procam czy Agrii co w efekcie skraca łańcuch dystrybucyjny. 

Co do Syngenty to zasadniczo kilka lat temu mieli mase substancji własnych ale teraz praktycznie nie maja nic. Lumax i Axial to troche mało a wszystko nowe co mają mozna złozyć z generyków. Wyjątkiem jest Elatus. W Basf Bayer co jakiś czas pojawiaja się coś nowego a i mieszanki wydają sie bardziej przemyślane.  

Gotowe pakiety są z reguły nie najlepszym rozwiązaniem. Boogie jest bardzo ok ale już Fandango to średniak. Variano i Delaro jako pakietu nie rozumiem.

Jedno i drugie nadaje się głównie na T2. Variano 1l/ha a Delaro 0,75l + 1l chlorotalonilu i bardzo dobre zabiegi wyjdą


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Fandango w pakiecie Univo wraz z Boogie, wychodzi całkiem przyzwoicie cenowo.. W tej cenie mamy protio (podaj lepszy triazol), oraz fluoksaststrobinę, całkiem dobrą strobilurynę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

żeby poznać zasadę działania zamienników należy poznać budowę środków chemicznych.

składają się z 2 substancji....

1. substancji czynnej

2. coś ala aktywator (substancja uzupełniająca)

o ile substancję czynną producent podaje na opakowaniu o tyle już ta druga jest ściśle chronioną tajemnicą!

dlatego środki o tej samej substancji czynnej nie muszą tak samo działać! najgłośniejsza sytuacja była z rudupem na początku był tylko oryginał. potem powstało mnóstwo zamienników! ale nie wszystkie już tak dobrze działały. niby ta sama substancja czynna. ale aktywator inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Widocznie sposób i jakość produkcji tez ma duże znaczenie i pewnych rzeczy po prostu nie da się podrobić, nawet jesli teoretycznie będzie ta sama substancja.

9 godzin temu, Ulman napisał:

Jeszcze kilka lat temu niektóre firmy generykowe miewały problemy z jakością. Obecnie od kilku lat nie mam jakichkolwiek uwag do jakości zamienników. W tym roku kilka razy słyszalem że Fenoxin dał plamę skutecznościowo i coś z mieszaniem narzekali Czasami bywaja jakieś wydumki jak tebu 430g/l albo teraz z Invigo bodajże 500g/l Bywaja dziwne formulacje nietypowe dla danej substancji i na to warto zwracać uwagę. Generyków na rynku jest masa i jakby nie działały albo przypalały czy obniżały plon to nie byłoby tylu chętnych do zakupu. 

Akurat na niską cene zawsze znajdzie się dużo chętnych. I często nadal jest ona najważniejsza przy kupowaniu. Pamiętam jeszcze jak nie tak dawno ludzie zachwalali bardzo środki z dikambą na chwasty w kukurydzy bo o wiele taniej wychodziły. Szansa na przypalenie też była o wiele czestsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Teraz w kukurydzy można zrobić porządne zabiegi za 100-130zł. Takie Milagro z Syngenty ile kosztuje? A tak daje z innvigo Henik + Cornmax i koszt 100zł/ha. Co do fenoxinu to drugi rok sprzedaje, w tym roku sprzedałem na 500ha i nie było żadnego problemu. Był środek Foxtrot że z dawką można było zejść o połowę przy dodaniu adiuwantu. W tym roku na 13ha w jęczmieniu jarym dałem na próbę Fenoxin połowę dawki i adiuwant i owies głuchy pozamiatało. Tebukonazol typu Bukat/Ambrossio 500g/l tez stosujemy i sprzedaje drugi rok i jest dobrze. Teraz tak jak kolega wyżej napisał Soufflet, Chemirol, Napena jadą na takich środkach. Sami też nie chętnie podchodziliśmy do takich środków, najgorzej było w pierwszym roku bo pewnie nie zadziała bo pewnie coś... Ale było dobrze, plony na tym samym poziomie. Na 100ha zostaje kupa kasy jak na każdym zabiegu zostaje po 20-40zł. A zabiegów trochę się robi od jesieni do żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
2 godziny temu, piratqwert napisał:

żeby poznać zasadę działania zamienników należy poznać budowę środków chemicznych.

składają się z 2 substancji....

1. substancji czynnej

2. coś ala aktywator (substancja uzupełniająca)

o ile substancję czynną producent podaje na opakowaniu o tyle już ta druga jest ściśle chronioną tajemnicą!

dlatego środki o tej samej substancji czynnej nie muszą tak samo działać! najgłośniejsza sytuacja była z rudupem na początku był tylko oryginał. potem powstało mnóstwo zamienników! ale nie wszystkie już tak dobrze działały. niby ta sama substancja czynna. ale aktywator inny.

Jeszcze dodaj że etykiety są często znacznie okrojone, czyli mimo ze oryginał miał rejestrację we wszystkich zbożach, a zamiennik np w samej pszenicy. A zdarzają się też rodzynki, widziałem insektycyd zarejestrowany na słodyszka w rzepaku jesienią. A po co go wtedy zwalczać to nie wiem ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8
1 godzinę temu, koniu napisał:

Teraz w kukurydzy można zrobić porządne zabiegi za 100-130zł. Takie Milagro z Syngenty ile kosztuje? A tak daje z innvigo Henik + Cornmax i koszt 100zł/ha. Co do fenoxinu to drugi rok sprzedaje, w tym roku sprzedałem na 500ha i nie było żadnego problemu. Był środek Foxtrot że z dawką można było zejść o połowę przy dodaniu adiuwantu. W tym roku na 13ha w jęczmieniu jarym dałem na próbę Fenoxin połowę dawki i adiuwant i owies głuchy pozamiatało. Tebukonazol typu Bukat/Ambrossio 500g/l tez stosujemy i sprzedaje drugi rok i jest dobrze. Teraz tak jak kolega wyżej napisał Soufflet, Chemirol, Napena jadą na takich środkach. Sami też nie chętnie podchodziliśmy do takich środków, najgorzej było w pierwszym roku bo pewnie nie zadziała bo pewnie coś... Ale było dobrze, plony na tym samym poziomie. Na 100ha zostaje kupa kasy jak na każdym zabiegu zostaje po 20-40zł. A zabiegów trochę się robi od jesieni do żniw.

a jak jest z utrzymywaniem się środka w glebie??

bo z tego co się orientuję to spora ilość środków na kukurydzę jest zabójcza w dłuższym okresie stosowania... (2-3 lata kukurydza po kukurydzy i są problemy z roślinami następczymi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

bajki na dobranoc. Nic sie nie odkłada. Miałem akurat miesiąc temu pobierane próby z kukurydzy na pozostałości po środkach ochrony roślin 20m od cieków wodnych. Pozostałości po śornie stwierdzono w roślinach, ziarnach i glebie. Sami się baliśmy bo nasze i jeszcze jedno gospodarstwo wylosowali do kontroli na dolnym śląsku. Ale porządne kontrole dopiero się zaczną od 2018r. Także kto ma pola przy rzekach, stawach itp to nie fajnie. Co do kukurydzy 2 lata po sobie to tak miałem, szły te same środki, później poszedł jęczmień jary który dał rekordowy plon jak u mnie, a teraz rośnie rzepak który od wschodów wygląda pięknie. Także nie wierzę w takie bajki. Tak jak pisałem wcześniej, gdybym nie spróbował, nie widział efektów to bym nie dyskutował tylko bym czytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj