Polecane posty

Gość   
Gość
Pod warunkiem, że siew nie będzie opóźniony, będzie posiana w optymalnych warunkach wilgotnościowych i nie wystąpi niedobór wody w maju/czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

A jak plonowały wam przewódki bo po kukurydzy mam jeszcze 3ha i albo teraz tybalta jako przewódke albo jako jarą zasieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Przewodki generalnie plonuja stabilniej od jarych ale jak zwykle najwięcej tu zależy od pogody, także decyzja należy do ciebie kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jak masz siać przewódkę teraz to już lepiej posiej zimową. Wogóle to dochodzę do wniosku że przewódki są wogóle nie potrzebne. Zimowa teoretycznie zawsze ma większy potencjał plonowania aniżeli przewódka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

co myślicie o wykluczeniu ozimin na poczet siania poplonów ozimych i na wiosnę jarą albo zimą przewódkę a z ozimin zostawić tylko rzepak. po 2-3sezonach było by w glebie dużo próchnicy traktują to dodatkowo np biogenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Przewódka na pewno ma lepszy start na wiosnę niż jara. A ozima wysiana tak późno wyjdzie podobnie jak przewódka. U mnie jara oddaje 6-7t czyli podobnie jak opóźniona  zimowa a uprawa tańsza. I wolę orać w normalnych warunkach niż kąpać się w błocie. Czasem są dobre warunki do siewu np w styczniu czy lutym bo ziemia przeschnięta i da się wejść w pole.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

jeśli masz takie pola to ok.Ja mam niektóre kawałki,ze jak nie zasieję na jesień to wtedy w maju chyba że wiosna bardzo sucha a i tak jarej wiecej niż 4 t nie nakosiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

A jak rozsiewasz drugą dawkę N? Bo pierwszą to wiadomo, na zmarzniętą glebę. A na drugą w maju jest już raczej trochę za późno. Nie mówiąc już o opryskach

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wszystkie wersje są zależne od pogody i każda ma wady i zalety.

U jednego ozime dają większy plon, zaś u drugiego jare. "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia".

  • Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531
20 minut temu, dzidzia202 napisał:

co myślicie o wykluczeniu ozimin na poczet siania poplonów ozimych i na wiosnę jarą albo zimą przewódkę a z ozimin zostawić tylko rzepak. po 2-3sezonach było by w glebie dużo próchnicy traktują to dodatkowo np biogenem.

Próchnica tworzyła się tysiącami lat i 2-3 lata nic nie znaczą. Podniesienie poziomu próchnicy w glebie to proces na dziesięciolecia . Poplony siac trzeba ale nie kosztem zmiany na jare. Siej poplon po rzepaku a potem pszeniczka ozima. Przed uprawami jarymi tez powinno dać radę. Najważniejsze by zawsze zostawiać słome na polu


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547
13 minut temu, KlimekPL napisał:

A jak rozsiewasz drugą dawkę N? Bo pierwszą to wiadomo, na zmarzniętą glebę. A na drugą w maju jest już raczej trochę za późno. Nie mówiąc już o opryskach

Panie zero problemu, jak są ścieżki to chociaż by stała woda wszędzie dookoła to jężdzę jaka po asflcie¬¬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Dużo zależy od pogody. Dwa lata temu jara sypała u nas lepiej niż zimowa, taki ewenement.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Tylko, że dwa lata temu mróz wyrządził sporo szkód w ozimej a wiosna na jare była sprzyjająca bynajmniej w moim regionie.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Masz racje mróz zniszczył i zdarza  się to co kilka lat, za mojego gospodarowania dwa razy-2012 i 2016 i co w obu latach jare sypały w moim rejonie do 3t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ryzykować z sianiem można. Jest ryzyko jest zabawa, moje życie moja sprawa.

  • Haha 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198
10 godzin temu, Ulman napisał:

Siej poplon po rzepaku a potem pszeniczka ozima.

Nieeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Jaka loteria od dwunastu lat siejemy pszenicę po burakach i nigdy nie wymarzla a najlepsze że trzy razy te co były z ostatnich dni listopada oddały plon przeszło 8t w tamtym roku Julius był zasiany 30listopada z działki 20ha średni plon 8t a raz był przypadek ze, 2 dni po siewie i przyszły śniegi i wzeszla pod śniegiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837
32 minuty temu, AleksanderXY napisał:

U mnie jare w zeszłym roku dało 12t a ozimina mizerna.

chyba z kawałka 2ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
Ja pszenicę od 4 lat sieje ok 25 października po kukurydzy i dopiero zaczyna wychodzić z ziemi ale plon jest zadowalający bo w zależności od działki dało w tym roku od4- do 8 t. sąsiad w tym roku posłał dopiero 10 listopada i ciekawy jestem jak mu wyjdzie, sial arkadia 200kg ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837
7 minut temu, adrian napisał:

Ja pszenicę od 4 lat sieje ok 25 października po kukurydzy i dopiero zaczyna wychodzić z ziemi ale plon jest zadowalający bo w zależności od działki dało w tym roku od4- do 8 t. sąsiad w tym roku posłał dopiero 10 listopada i ciekawy jestem jak mu wyjdzie, sial arkadia 200kg ha

I to mi się podoba. Bo napisałeś że dała od 4 do 8t gdzie większość napisała by że dała 8t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
1 godzinę temu, AleksanderXY napisał:

U mnie jare w zeszłym roku dało 12t a ozimina mizerna.

Podajesz plon razem ze słomą? Czy ogólnie tyle nakosiłeś wszystkiego z całego gospodarstwa?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Szkoda waszej klawiatury panowie, Aleksander jeszcze na tym forum nic mądrego nie napisał chyba, typowy troll internetowy ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj