Polecane posty

Do Tomek90. A dlaczego tak uważasz że florovit jest zły. I tylko do hobbystycznego stosowania . U nas w rejonie bardzo dozo osób go stosuje jest nawozem dobrym w swoim działaniu ja go stosuje i jestem zadowolony i to jest moje tylko zdanie. A to jest jego zdjęcie i to nie jest reklama tylko żebyś zobaczył który to florovit trzeba dodac jeszcze troche innych składników bo wiadomo tylko azot i siarka jest w nim. Mi głównie o te składniki chodziło i ich nie dobór.  A PK to raczej bardziej pod korzeń przed siewem. Można dodać jeszcze jakes mikro np. Maximus. Dawka stosuje okolo 5-7 litrów.

320_400_toBox__Florovit_AGRO_plynny_nawoz_siarkowy_20L.jpg

Edytowano przez Grzegorzskrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To azot i siarke uzupełnia się nawozem dolistnym? Cuda... Od razu widać jakie kolega ma pojęcie. 


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa jest też florovit uniwersalny ma on w swoim składzie wapń ,magnez, siarke i mikro a także subtancje blonkotwurcze i uważam że też jest dobrym nawozem do stosowania i nie tylko chobbystycznie ale i bardziej profesjonalnie. koszt zakupu dwudziestu litrów to okolo  60 zloty a jego dawki to to od1 litra do dwóch. Więc nie jest to jakiś duży koszt. Najlepiej działa  gdy rośliny znalazły siebie sytuacji stresowej susza,przymrozki. A to co pisze to jest powtarzam moje zdanie i tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Oj Panie musisz się jeszcze sporo doszkolić jeżeli chcesz coś innym polecać.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

napisz kolego co Ty dajesz pod korzeń (pod jakie uprawy) i jaki azot na wiosnę (ile i w jakich dawkach). Bo zamiast lać taki nawóz to wolał bym przyładować saletrosanem. Równie dobrze zamiast tej ,,odżywki" można dać mocznik (czego nie stosuje) i siarczan magnezu do opryskiwacza (oczywiście w odpowiednim stężeniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co stosuje okej oto moje całe nawożenie pod pszenice chcecie oceńcie.pod kozen przed orka idzie amofoska corn w ilości 300 kg. Następnie idzie na wiosnę na start saletra okolo 150 do 200 kg. Druga dawka idzie mocznik 100 kg i niewiele bo na kłos daje 50 kg mocznika. Dodatkowo dolistnie florowit uniwersalny z każdym zabiegiem fungi i na robala oprócz skracania.i od liścia flagowego właśnie ten florovit azot/siarka wiem można mocznik i siarczan magnezu ale rozpuszczenia,mieszanie od to tyle. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Jak dla mnie za mało mocznika w II dawce i na kłos dałbym 100-150kg Saletry. Pod pszenice w tym roku u mnie poszło takie nawożenie: I dawka około 70kg. II dawka około 70kg. III dawka około 40kg. Na ,,dokrzewienie" poszły mikro z fosforem a tak to do każdego zabiegu sam siarczan magnezu po 7-8kg. Średni plon z 30ha w dwóch kawałkach 7,5t. Odmiana Bohemia. Parametry: Białko 14,5 do 15,5, Gluten: od 30 do 35, Gęstość: od 80 do 84.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Koniu weź mi przypomnij jakie Ty tam masz klasy/kompleksy ziemi?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście te kilogramy to czysty składnik jak widzę powiem tak u mnie wychodziło by to w czystym 1'68kg 2'45kg 3'niewiele bo 20 parę kg. I tu u mnie wygląda to skromnie wedle Twojego nawożenia. Będę musiał zwiększyć dawki 2 i 3 i zobaczyć co wyjdzie. Choć na plon nie mogę nazekac bo wyniósł mi w tym roku Kilimandżaro 8100 /ha stanowisko po rzepaku i poplon grochu polnego z gorczyca.a skagen niestety mniej 7400 /ha wszystko zwazone i zworkowane ( sprzedane) Materiał siewny co rok z centrali.ziemię klasa od 3 do miejscami 1 mozaika.Kolego koniu lepsza będzie saletra zamiast mocznika na kłos. Wiem szybciej działa ale czy jak stanie susza i upały czy nie przypali klosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
49 minut temu, Kula07 napisał:

Koniu weź mi przypomnij jakie Ty tam masz klasy/kompleksy ziemi?

III-IV klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
42 minuty temu, Grzegorzskrok napisał:

Oczywiście te kilogramy to czysty składnik jak widzę powiem tak u mnie wychodziło by to w czystym 1'68kg 2'45kg 3'niewiele bo 20 parę kg. I tu u mnie wygląda to skromnie wedle Twojego nawożenia. Będę musiał zwiększyć dawki 2 i 3 i zobaczyć co wyjdzie. Choć na plon nie mogę nazekac bo wyniósł mi w tym roku Kilimandżaro 8100 /ha stanowisko po rzepaku i poplon grochu polnego z gorczyca.a skagen niestety mniej 7400 /ha wszystko zwazone i zworkowane ( sprzedane) Materiał siewny co rok z centrali.ziemię klasa od 3 do miejscami 1 mozaika.Kolego koniu lepsza będzie saletra zamiast mocznika na kłos. Wiem szybciej działa ale czy jak stanie susza i upały czy nie przypali klosa.

A czemu ma przypalić kłosa? Jeszcze nie słyszałem i nie widziałem żeby saletra podana na kłos przypaliła kłosy. Kolega na na II dawkę daje mocznik około 250kg/ha i tym kończy nawożenie azotem. Parametry ma bardzo ładne, plony też przyzwoite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O taką odpowiedź mi chodziło nie stosowalem nigdy saletry tylko mocznik na kłos na poprawę właśnie tych parametrów. I dlatego padło to pytanie. Więc wniosek jest taki ze zamiast dawać na kłos lepiej dołożyć muszę w drugiej dawce i na tym zakończyć walkę z azotem. A parametrów swojej nie pamiętam musiał bym poszperać w zapisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Poczytaj trochę ten temat i dużo się dowiesz. Ale też kto pyta nie błądzi. Odkąd pamiętam stosujemy saletrę na kłos i nigdy nie było skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
35 minut temu, Grzegorzskrok napisał:

Kolego koniu tu masz rację ze kto pyta nie błądzi i dzięki temu staje się mądrzejszy. Dużo ha pszenicy siejecie.

Pytasz w ostatnim zdaniu? W tym roku 35ha pszenicy. Reszta jęczmień jary i ozimy, rzepak, kukurydzy nie będziemy siać na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Czemu nie mogę pisać postów, cały czas wskakuje mi "dodaj multimedia" nie otwiera się pole do pisania, raz na tydzień mogę coś napisać, jak zwykle lepsze zastąpili gorszym. 

Na górze macie zdjęcie Hondii i Agil zgadnijcie która to która.

Różnica jest kolosalna. Zobaczymy na wiosnę 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Rosną na jednym polu obok siebie, te same warunki, gleba, ph, zasoby, pogoda, termin siewu, zabiegi itp. 

Jedna ma 3 porządne rozkrzewienia i korzeń prawie 10cm druga mnie martwi. I tak jest w każdej roślinie. Tu nic nie wybierałem. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj