Polecane posty

Daro844    5

Też często bywa tak że nie zawsze sie udaje robić oprysk jesienią i wtedy wiosną robi się już na wszystko bo nie ma się wyjścia. u siebie pryskałem głównie Boxer+Legato i jak wyjdzie to zobazymy na wiosne choć liczę na to że z miotłą bedzie pozamiatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Niech mi ktoś wskaże drogę bo powoli mnie szlak bierze, gdzie teraz wejść aby zobaczyć nowe posty których się nie przeczytało a zostały dodane z obserwowanych ? Kiedyś profil-zawartosc i miałem nowe posty dodane przez użytkowników a teraz?

Niby jest w zarządzanie obserwowana zawartością, ale nie da się przejść do ostatniego posta jak było wcześniej a wspaniale gdyby była opcja otworzenia wszystkich nie przeczytanych obserwowanych w każdym nowym oknie.

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

W tym roku zastosowałem sam expert met 0,35kg/ha - koszt na ha wyszedł mi ok 70/ha.  Wiem że będę poprawiał, ale i tak się zmieszczę się  w drogim zabiegu wiosennym, ale nie będę miał takiego stresu jak tej wiosny gdy odchwaszczanie zdążyłem zrobić tuż przed I zabiegiem grzybowym.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
14 godzin temu, ravoj napisał:

Spokojnie Kamil, masz rację, ale trzeba też patrzeć na czynnik ekonomiczny i relację  koszt-efekt. Ja osobiście nie żałuję kosztów, bo to moje hobby, ale też zwracam uwagę na stosunek  cena-jakość. Wg mnie 145zł za ochronę jesienną to sporo i sam jestem ciekaw czy do żniw będzie czysto, bo przecież substancje ulegają rozkładowi a nowe agrofagi wschodzą nieustannie i wiosną mogą jeszcze przegonić pszenicę, która międzyrzędzia zakryje porządnie dopiero w maju. Ostrożeń, powój,  wychodzą dość późno. W tej cenie zrobisz naprawdę  porządną ochronę wiosną, która powali niemal wszystkie chwasty do żniw. 

Z drugiej strony jak zboże musi być zanieczyszczone u kupców w Twoich stronach żeby urwali 30zł z tony? Pracowałem kiedyś w skupie i z czymś takim się nie spotkałem. Chyba, że chodzi Ci o to, że z chlebowej zrobią Ci paszową, to ok, rozumiem. 

Rolnictwo to też moje hobby z mojego areału niema możliwości żebym wyżył. Niestety ale na skupie znajdzie pare ziarek przytuli czepnej i odrazu cena w dół marudzi i wogóle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

przytulie na wiosne dobrze mustang forte tłucze, nawet w czerwcu gdy ma ponad 10 okołków, w tym roku sie o tym na dołkach przekonałem, gdzie jeszcze w czerwcu opryskałem, przytulia juz była ogromna, juz sie do spodni czepiała, a do zniw ją zniszczyło.

Na wiosnę tez bede poprawiał mustangiem ale już w dawce 0,8 l, drogo nie wyjdzie, cała ochrona herbicydowa w 140 zł powinna się zamknąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes
6 godzin temu, pszycha1 napisał:

W tym roku zastosowałem sam expert met 0,35kg/ha - koszt na ha wyszedł mi ok 70/ha.  Wiem że będę poprawiał, ale i tak się zmieszczę się  w drogim zabiegu wiosennym, ale nie będę miał takiego stresu jak tej wiosny gdy odchwaszczanie zdążyłem zrobić tuż przed I zabiegiem grzybowym.

 

Ty to jak ja :lol:  nie za kg  Czasami? Za 80zł zrobisz ze 3ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300
23 godziny temu, kamilc017 napisał:

Mnie komplet 0.5l + 6g gleanu kosztowało 145zł brutto.

Komplet tani nie jest ale za to szerokie spectrum działania posiada...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Komplet chabra przepuszcza. Ogólnie jak sie dobrze trafi z zabiegiem i nie pożałuje środków na jesien to powinno sie obyc bez poprawek i uważam że dużo mniej osób robi poprawki wiosną niż tak jak kolega napisał 90 %. Jeśli ktoś sie decyduje na odchwaszczanie jesienne to przeważnie robi się kompleksowe mieszanki które wykaszają chwasty. A jeśli jest potrzebna poprawka wiosną to albo sie miało pecha związanego z pogodą albo źle dobrało środki do chwastów na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
22 godziny temu, jaco25 napisał:

Komplet tani nie jest ale za to szerokie spectrum działania posiada...

Posiada takie samo a nawet słabsze spektrum jak 0,35 Expert met + 0,28 Legato/Diflanil czy inny dff. Expert 58 Pln/ha + Diflanil 33 Pln/ha = 91 Pln/ha brutto. Kolega pisał coś o 145 Pln/ha więc przepłaca ok 50% nawet wliczając Glean


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

hej pryskane caymanem 1 l i opal 1 l jeszcze troche lexusa . mineło tydzień warunki dobre bez wietrznie i temperatura w czasie oprysku około 13 c

 a od tygodniazałamanie pogody pada i pada a chwasty nie bladną czemu / ? zimno ? i czy zniszczy je oprysk 

 

chlorotoluron 250

  • pendimetalina (związek z grupy dinitroanilin) – 400 g/l,
  • diflufenikan (związek z grupy fenoksynikotynoanilidów) – 40 g/l.
  • 5 g lexusa
  • faza zboża 2 listki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Juz pisalem kiedys ze alternatywa szybkiego siewu po burakach jest rozrzucenie rozsiewaczem w buraki przed kopaniem pszenicy holmer wymiesza i nie trzeba sie bebrac w blocie 


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Bardzo odważna i nowatorska koncepcjaO.o


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Zależy od masy ziaren i kielkowania. To nic nie mowi te 200 kg,  może być za dużo , za mało lub w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za chwast? Wywaliło mi tego pełno na polu z Arkadią.  Od poniedziałku u mnie ciąge pada... Przychodzę wczoraj na pole a tu mnóstwo tego... Pszenica w fazie 2-3 liści czyli można pryskać. Problem w pogodzie i nie zanosi się na lepsze czasy... Wcześniej nie mogłem zrobić zabiegu bo albo pogoda albo pszenica nie miała odpowiedniej fazy... 

chwasty.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
Przed chwilą, robi57362 napisał:

Juz pisalem kiedys ze alternatywa szybkiego siewu po burakach jest rozrzucenie rozsiewaczem w buraki przed kopaniem pszenicy holmer wymiesza i nie trzeba sie bebrac w blocie 

Nie sprawdzi się jak kopane w takim błocie jak teraz ,nawet jakby wzeszła to nie skosisz,bo koleiny na  20 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Chyba w tym roku to w okolicy nikt nie zasieje pszenicy po buraku. A rzutowo mogłoby być ciekawie...

20170924_084337.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

No niestety takie czasy rok temu czy dwa sasiad posial tak jak pisalem wczesniej i nie bylo roznicy w plonie z siana po kukurydzy  tylko troche ciulowo wygladalo bo jednak rownomiernie to rozsiewaczem nie da sie wysiac 


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie teraz jeszcze w centralnej polsce bedzie ktos sial jeszcze pszenice np po kukurydzy bo my planowalismy zasiac ale pada non stop i pewnie w listopadzie byłby siew i niewiadomo czy siac czy nie zapozno bd i odpuscic i jeszcze raz kukurydze zasiac . panowie jak myslicie odmiane pszenicy magic siac jeszcze tak pozno czy juz odpuscic sobie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj