Polecane posty

Gość aletes   
Gość aletes

Sam ExpertMet-ok85 zł/kg...da sobie radę?

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Jest jakiś środek w pszenicy ozimej na ostrożeń polny który można zastosować teraz jesienią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja pryskałem Glinem od razu po siewie i czysto było bez poprawek. 

aletes co taki drogi Expert masz, od Osadkowskiego po 165 zł/kg przywożą a 1 kg na 3 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

dobrze za kg a nie na ha - sorry :)

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

Witam. Planuje opryskac pszenice 0.35 expert + 0.2 legato. Będzie dobrze?

 

bylo poczytac wczesniejsze posty, wiekszosc kolegów radzi 0,1-0,12litra legato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A czy zejście w powyższej mieszaninie do 0,33 Expert obniży skuteczność zabiegu, pytam bo akurat tak mi wychodzi z opakowań. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmarek    5

Czy jest sens dodawać do MARATONU 5 gram GLEANU ?

W tym roku był problem na tym polu z miotłom i chabrem. 

A w następnym roku chcę tam  posiać rzepak, niby po 9 miesiącach można siać ale podobno glean długo pozostaje w glebie. 

Glean kupiłem już dawno temu 3x8g i chcę się go pozbyć bo jest przeterminowany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Czy w dokarmianiu dolistnym jesiennym oprócz odżywki, manganu i siarczanu magnezu dodać jeszcze z 5kg mocznika na ha? Czy lepiej bez mocznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Słońce ładnie świeci i grzeje więc jak u Was z wilgotności gleby podczas zabiegów środkami typu Boxer/Expert met.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Mieszanina expert 0,25kg+ CTU 1L+ DFF 0, 125- 0,15L+ tribenuron 10g będzie ok? Nie wyjdzie za mocna? W zeszłym roku szło bez tribenuronu i CTU średnio poradził sobie ze starszym chabrem ( nawet w dawce 1,4l), więc na wiosnę na chabrowych działkach musiałem poprawiać. Tam gdzie nie ma zbytniego problemu z nim zostaly doslownie pojedyncze sztuki na ha. Dlatego dodałem tribe. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robił ktoś jesienny zabieg fungicydowy T zero w zbożach? Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

no i koniecznie jakiś Perytroid do tego zestawu, nie widzę inaczej...  


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Co może powodować takie żółknięcie pszenicy? Odmiana Hondia i Memory. Oprysk na chwasty Glean 75 20g + Legato500 240ml w sobotę tj 14.10.

post-149284-0-59764900-1508256792_thumb.jpg

post-149284-0-73546800-1508256793_thumb.jpg

post-149284-0-11407800-1508256795_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

w tej dawce glean,nic nie zrobi rzepakowi w przyszłym roku,tylko pełna dawka jego

Jakoś w tamtym roku stosowałem w pszenicy glean w dawce 24g/ha i w tym roku jest rzepak i nic mu nie jest. Żadnych negatywnych skutków niewidzę a mam porównanie z pola które niebyły pryskane gleanem. 

 

Dzisiaj poszedł Komplet 0.5l + 6g glean

post-180813-0-21636000-1508260992_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Możliwie że to legato 500 umnie w Hondi w połączeniu z Boxerem są takie same objawy przy dawce Dff 0,2 glenu nie stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj