Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
greg91    59

Może troszkę za dużo powiedziane że spali ale nie trzeba się tak denerwować ale będę wiedział zato czego później nie stosowac w Hondi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Gleba musi być w wysokiej kulturze by wydala dobry plon Nasypanie nawozów tego nie załatwi

 

Zasobnością gleby określa się zawartość w niej składników mineralnych (makro- i mikroelementów) oraz organicznych w różnym stopniu rozkładu. Zasobność gleby zależy od składu mineralogicznego tworzywa gleby, ilości i jakości związków próchniczych, właściwości sorpcyjnych, odczynu gleby i innych. Zasobność gleb może być wynikiem procesów glebotwórczych (naturalna) lub może być wytworzona przez człowieka (sztuczna). Rozróżnić można również zasobność ogólną (całkowita ilość składników) oraz zasobność w składniki przyswajalne (bezpośrednio dostępne roślinom).
Żyzność gleby jest to potencjalna zdolność przekazywania roślinom rosnącym na niej niezbędnych składników pokarmowych: wody i powietrza. Żyzność gleby zależy od zasobności, budowy profilu oraz biochemicznych i biofizycznych właściwości całej gleby i poszczególnych jej poziomów genetycznych.
Natomiast najogólniej pod pojęciem urodzajności rozumieć należy zdolność gleb do zaspokojenia wszystkich potrzeb życiowych roślin, co umożliwia uzyskanie dużych plonów w danych warunkach przyrodniczych i ekonomicznych.
Gleba przydatna musi być wolna od związków trujących, szkodliwych mikroorganizmów, szkodników chwastów. Taki stan może być osiągnięty jedynie przy wysokim poziomie kultury roli. Wielkość plonu roślin na niej występujących zależy poza tym od warunków klimatycznych, agrotechniki i właściwości gleb takich jak: właściwości wodne, cieplne i powietrzne. W glebach zachodzi nieustannie rozkład skał i minerałów oraz tworzenie się różnych substancji. Składniki mineralne i organiczne, rozwór glebowy i powietrze oddziaływają na siebie, przy tym zachodzi ciągła wymiana masy i energii. Procesy te decydują o zmienności poziomu urodzajności gleb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Czy granstar można stosować jesienią jako dodatek do experta i legato? Czy będzie miał podobne działanie jak glean w tej mieszance?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

To już pewnie by była najwyższa półka odchwaszczania. Jutro powinno być u mnie okno pogodowe i planowałem zastosować polecany w tym temacie 1,5l Tolurex + 0,3 Legato, tylko w promieniu 50km nie ma u mnie w żadnym sklepie Legato i polecę samym Tolurexem. Wiem, że to żaden problem zamówić środki przez internet ale przez te deszcze przespałem cały ostatni tydzien a jak dziś bym zamówił to dopiero na wtorek pewnie dojdzie. Maksymalna dawka 2,5l Tolurexu zrobi robotę z chabrem, fiołkiem i łopuchą? I w jaki w ogóle sposób działa ta substancja na chwasty? Bo jak pryskałem na wiosnę to nie było widać efektów gołym okiem a jak pryskałem Granstarem na innym polu to efekty były spektakularne - chwasty spalone w popiół. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co powiecie o herbicyd Bizon, są po nim poprawki bo cena nie jest niska


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

to szukaj pod inna nazwą, Diflanil, Dina, Saper, Herubin znane...

Szukalem. Dzwonilem do roznych punktow i sklepow i pytalem o rozne nazwy i nigdzie tego dff akurat nie maja. Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie co powiecie o herbicyd Bizon, są po nim poprawki bo cena nie jest niska

 

Stosowałem ten środek i nie polecam miotłę przepuścił całkowicie. Dobrym środkiem jest  Trynity bez poprawek na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Szukalem. Dzwonilem do roznych punktow i sklepow i pytalem o rozne nazwy i nigdzie tego dff akurat nie maja.

 

Kiedyś chyba błogosławiłeś Chemirol, że nie przysyłali Ci Pilgrima(sorry jak pomyliłem). Tam półki się uginają od Sapera(diflufenikan) i to w bardzo dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Czy można po bizonie za 2 tygodnie poprawić ctu bo z tego co czytam to i tak mistle pusci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Miało być miotle
Koszt na 1 ha nie będzie aż taki wysoki a może warto teraz dołożyć parę groszy i na wiosnę nie trzeba będzie poprawiac
Koszt na 1 ha nie będzie aż taki wysoki a może warto teraz dołożyć parę groszy i na wiosnę nie trzeba będzie poprawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

ja bym tak zrobił, 

 

Swoją drogą Trinity też wypróbuję o ile za trzy tygodnie nie będzie przymrozków.  Mam na zbożu tydzień różnicy w siewie a w rozwoju różnicy jest miesiąc. Pierwsza się krzewi a ostatnia dopiero 1 liść. 

Warto sprawdzać siłę kiełkowania i ustawiać siewnik, co widzę po Natuli, jednak nie jest gęsta, jak się wydawało, wyszła wręcz idealna jak na nieco późniejszy siew, liść od liścia 2 cm, 400 roślin na  1m2 ale 230 kg musiałem wysiać. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Odkąd wypuścili na rynek środek Bizon stosuję go głównie na jęczmieniu ozimym bo maraton nie był zarejestrowany w jęczmieniu. I odkąd go stosujemy nie robimy żadnych poprawek po nim. Warunek jest jeden: poczekać aż jęczmień, bądź pszenica będą miały 2-3 liście. W tym roku już zrobiliśmy 13ha jęczmienia i raczej zrobimy Bizonem 35ha pszenicy. Cena 105zł/ha bo jest 5 miesięcy po terminie i dodatkowo jest atest że nadaje się do użytku. Poza tym wychodzę z założenia że taka chemia jak śor się nie psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A może expert 0,35 kg + tolurex 1l + diflanil 0,2? Skoro wszyscy mówią że bizon to szajs.

Jak chcesz jeszcze dodawać tolurex to z expertem możesz zejść do 0,25kg.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Odkąd wypuścili na rynek środek Bizon stosuję go głównie na jęczmieniu ozimym bo maraton nie był zarejestrowany w jęczmieniu. I odkąd go stosujemy nie robimy żadnych poprawek po nim. Warunek jest jeden: poczekać aż jęczmień, bądź pszenica będą miały 2-3 liście. W tym roku już zrobiliśmy 13ha jęczmienia i raczej zrobimy Bizonem 35ha pszenicy. Cena 105zł/ha bo jest 5 miesięcy po terminie i dodatkowo jest atest że nadaje się do użytku. Poza tym wychodzę z założenia że taka chemia jak śor się nie psuje.

No nie bizon bierze wszystko oprócz miotły i perzu hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Z tym Bizonem to niestety racja. Z tych co stosowali mało kto go chwali. Poprawki miotły na  na wiosnę  to praktycznie w tym przypadku 80%. Produkt strasznie boi się niskich temperatur. W sumie wszystko na bazie triazolopirymidyn  ( dla nieszczęśliwego zrządzenia również produkt DOW - Lancet Plus) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj