Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9233

Gdybyś jeździł siewnikiem w kółko a koło napędzające skrzynię było po zewnętrznej, to tak. W innym wypadku jest to nie możliwe. Co najwyżej droga może być w 100% zgodna z obrotami koła. Dokładność wysiewu siewnika określa producent dla fabrycznie nowego i skalibrowanego siewnika. Np. dla mojej Isarii jest to +/- 5% czyli przy wysiewie pszenicy na 1ha około 8-10kg od założonej normy wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Po jakim luku? Chyba jadac prosto kreci sie prosto. U mnie tez zauwazylem , ze siejac w totalnym piachu wysial troche mniej od zalozonej normy ale to dobrze, w koncu na piachach zalecaja siac rzadziej wiec siewnik mechaniczny robi za nas robote jak automat:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

czy można lentipurem pryskać po siewie w dawce 2l/ha, bo na etykiecie tylko stosować od fazy 3 liśca, na starych etykietach Tolurex czy lentipur ( ta sama substancja) było napisane bezpośrednio po siewie i od fazy 3-go liścia. Jutro ma zamiar siać Ostrogę i zaraz po siewie prysnąć Lentipurem  a jak nie można to co kupić, szczególnie na miotłe a wiosną poprawka na dwuliścienne ?

 

Sam sobie odpowiedziałeś etykiety sie zmieniaja jak zarządzi biurwa , a środek ten sam.

Z 10 lat temu stosowałem przez 3 lata na miotłę do 3 dni po siewie solo i było OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

ot, i się wyjaśniło :D

 

Panowie, Arkadia na stanowisku po mieszance jarej, IV klasa nawożona 40t/ha obornikiem, siew 27.09 (termin optymalny do 25.09) wyszło mi 330szt/m2 przy założonej sile kiełkowania 95% (nie podano na etykiecie). Nie za rzadko?

Jak wzejdzie te 300szt w górę to będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Ja znalazłem - składnik pożywki dla drożdży winiarskich. Będziesz coś pędził? ;)  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

powinna być tańsza od tych co mają po 97%, przecież 140 kg z tony można wyebać kurakom. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Pytanie czy do tolurexu 2l dodać 0,2legato czy 0,1? Pryskal ktoś taka mieszanka będzie różnica na wiosnę czy poprawka i tak będzie potrzebna w obu przypadkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

1850 brutto,dodam,że MTN 56,5

 

i jeszcze MTN 56g :o 

Potrzebujesz jej o wiele więcej niż kr9292, nie dość że słaba zdolność kiełkowania to jeszcze grube ziarno,

Trzeba Ci 230kg/ha żeby te 350 roślin było. Nieźle jak na C1

odnoście Chlorotoluronu zrobiłem próbę na małym kawałku Hondii, zobaczymy czy coś jej zaszkodzi. Też planuję dowalić na Agil i Hondię CTU+DFF bo boxer już poszedł kilka dni temu.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Pytanie czy do tolurexu 2l dodać 0,2legato czy 0,1? Pryskal ktoś taka mieszanka będzie różnica na wiosnę czy poprawka i tak będzie potrzebna w obu przypadkach

Ciężko wróżyć czy będzie poprawka czy nie. Na przytulię nie ma pewniaka, ale jeżeli na celu masz miotłę, chabra, przetacznika to będzie dobrze. Co do dawki DFF- jeżeli zabieg ma jak najbardziej ogarniczyć przytulię i przetaczniki to wyższa dawka pewniejsza. Chociaż praktyka zadowala się 0,1l i jest dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Dzisiaj zasiałem Hondię i opryskałem herbicydem Boxer 800 EC w maksymalnej dawce. Pierwszy raz go stosuję i dużo pozytywnych opinii na jego temat czytałem, m.in. na tym Forum, więc chyba powinien zwalczyć przede wszystkim miotłę zbożową?

Na stanowisku po ziemniakach wykorzystałem stary Pendigan razem z Protuganem w proporcjach 3+1, zatem "robiony" Maraton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609

u mnie pszenica Arkadia - nasiona z centrali-tylko 86% siła kiełkowania

Golden seend odmiana rotax 82% siła kiełkowania 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

czy MTN = 34 w pszenicy C1 nie wydaje się wam jakoś dziwnie niska? czy dużo jest odmian z tak małą MTN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73

Dziś zasiałem pszenice artist po ziemniakach pole 1-2 klasa . Zasiałem odmiane artist C1  równo 150 kg na ha . MTN -37,04 kielkowanie 97 % dało to 380 sztuk na m^2. ktoś miał tą odmiane i wie czy to nie za rzadko ? Jak gęsto siać po qq za dwa tygodnie gdzieś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

380 to juz jest duza norma pewnie 320 na tej klasie i przedplonie by wystarzylo a nawet 300 takze za rzadka nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Im lepsza gleba tym obsada może być większa, a nie odwrotnie jeśli o to chodzi tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
willi    46

@Roman 176 Ten Rotax to "kwalifikat" ? przecież minimalna siła kiełkowania wynosi 85 % !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

90% kolego

Mam pytanie odnośnie herbicydów stosowanych na jesień. Czy one działają na chwasty które już rosną? Mam kilka hektarów po gryce i miejscami jest sporo chwastów. Uprawiane będzie talerzówka także nie wszystkie zostaną zniszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Im lepsza gleba tym obsada może być większa, a nie odwrotnie jeśli o to chodzi tobie.

tak ale sa pewne granice. Wg Ciebie ile powinno sie diac na I klasie? 500 nasion? Z 600 klosow da sie zrobic 10 t wiec po co pakowac tyle tych nasion do ziemii i pozniej zastanawiac sie jak to utrzymac w pionie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Czy 200g Expert met + 10g Glean nie zaszkodzi pszenicy? Interesuje mnie eliminacja miotły i odrostów rzepaku po słabym zaoraniu, reszta w poprawce na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Czy 200g Expert met + 10g Glean nie zaszkodzi pszenicy? Interesuje mnie eliminacja miotły i odrostów rzepaku po słabym zaoraniu, reszta w poprawce na wiosnę.

 

skoro są to środki na pszenicę i chcesz je zastosować w niepełnych dawkach to czemu niby miałyby zaszkodzić pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj