Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ansu    392

Dopiero dzisiaj opryskałem glifosatem stanowisko pod pszenicę po pszenicy z poplonem, gorczyca w pół łydki za tydzień głębosz i siew. Tam gdzie wyżej kolana przejadę brona talerzową i siew. Po buraku gruber na 30cm. Po oleistych płytko gruber.

Ciekawe co z tego wyrośnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Panowie jara pszenica ile mniej procentowo daje niż ozima? Tak mniej więcej

Jesli będzie mokry rok to jarej zbierzesz prawie tyle samo co ozimej ,warunek wczesny siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Pszenica jara Tybalt w tym roku z 0,34 ha dała 2,4tony, a ozima średnio z 8 ha wyszła 5,5 tony ziemia kl.IV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1234    1

Dziś posiada hondia i delawar, po 70ar rędziny uprawionej dwa razy kultywatorem na wąskim zębie, po orce za duże grudy. Tak aby później nie mazać się w błocie.

Hondia siana 150kg/ha, przy mtz  50g, kiełkowanie ponad 90%, delawar siany 130kg przy mtz 37g, zk 99%. 

Celowane w 300-350 nasion na metr

Zaprawione vibrance gold, peridiam, dynavit i blackjak, taki tam eksperyment :)

 

ile dawałeś tego bleckjacka na 100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

100ml na 100kg.
Zastanawiam sie nad tym co robi kula z zamykaniem co 3 redlicy, mam do siania jeszcze hondie która bardzo sie krzewi, i kusi mnie aby w poznaniaku 2.7 zamknąć co 3 redlice.
Dobry pomysł czy raczej poroniony? Rozstaw redlic standardowo 10.8 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

W poznaniakach i tak ludzie zostawiają 2-3 redlice mniej na rozstaw 13cm jak w zachodnich siewnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

dziś zaprawialem pszenicę w betoniarce i zaprawę podawałem pod ciśnieniem w ropowniku, Super sprawa jeszcze tak dokładnie zaprawioneto zboża nie miałem. Polecam każdemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Co za problem w betoniarce zaprawić dobrze? Problem w tym że trzeba ten towar tam ręcznie wrzucić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

chodzi mi bardziej o ropownik wcześniej polewalem zaprawa albo strzykawka albo ze szklanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

opryskiwaczem nie probowalem ale ropownikiem pod cisnieniem to dokladnie i szeroko pokrywa ziarna ale to moja opinia i za rok będę robił tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Można jakiś poplon jeszcze zasiać i zostawić bez przyorywania do wiosny? Żyto ozime lub owies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

opryskiwaczem nie probowalem ale ropownikiem pod cisnieniem to dokladnie i szeroko pokrywa ziarna ale to moja opinia i za rok będę robił tak samo

Po ile kg spiesz do betoniarki o jakiej pojemność? Ja rok temu do 150 sypałem po 50 kg i szału nie było.

Edytowano przez eddi87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

mam betoniarke w którą mieści się 50kg i za każdym razem wlewam do ropownicy ok 350ml rozrobionej zaprawy scenik + nawóz i ustawiam 1.5 atmosfery w sprezarce bo większe mocno rozpyla i sporo wylatuje na zewnątrz. mi się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25590

Można jakiś poplon jeszcze zasiać i zostawić bez przyorywania do wiosny? Żyto ozime lub owies?

Żyto jak najbardziej, a jeszcze lepiej w mieszance z wyką ozimą, a jeżeli masz jeszcze hodowlę to z wiosny trochę żarcia zbierzesz.

Ogólnie to jeszcze gorczyca czy też rzodkiew oleista jakaś tam urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie się szykuje mokry siew w tym roku :( Pada i ma padać cały tydzień z wyjątkiem jutra i środy. Na szczęście mam takie pola że po kilku godzinach od intensywnego deszczu jest możliwość wjazdu i nie wygląda to najgorzej choć nie powiem mokro ( nie tak żeby się lepiło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

U mnie okienko pogodowe zapowiada się we wtorek więc czas ruszać z sianiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Pola pod zasiew pszenicy sa u nas prawie w całości przygotowane, ziemia jest miałka, wilgoci poddostatkiem, ale jest bardzo miękko idąc po polu zapadają sie buty tak na 5-6 cm, mamy siewnik amazone d7, i mam pytanie czy dobrym rozwiązaniem byłoby powalowanie przed siewiem żeby nie posiac za głęboko. Wal to coś w stylu wału Rollex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Udało mi się dostać Pilgrima i zasiałem wczoraj 2js/ha. Każda jednostka z innej partii, jedna zza granicy druga "krajówka". Wyszło 85kg/ha, Mam zamiar poprowadzić ją bardzo intensywnie więc zobaczymy ile to warte, bo każdy mówi co innego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Postanowilem w tym roku zwalczac chwasty pierwszy raz na jesieni w pszenocy ozimej. CO polecacie i czy jest tolepsze niz np wiosenny przejazd Huzarem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper83    0

Pytanko zaprawa kinto duo nawoz donasienny primus b chodzi o to ze na 100kg 200ml zaprawy plus 400ml wody I do tego dolac 200 ml tego nawozu donasiennego mozna tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

jak najbardziej możesz tak zmieszać, tylko wtedy stosujesz 800ml gotowej mikstury na 100kg ziarna. Primus b radzę Ci dobrze wymieszać, bo jest bardzo gęsty i zsiada się na dnie. Gotową zaprawę też warto co parę minut zamieszać bo nawóz potrafi osadzać się na dnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Postanowilem w tym roku zwalczac chwasty pierwszy raz na jesieni w pszenocy ozimej. CO polecacie i czy jest tolepsze niz np wiosenny przejazd Huzarem?

Huzar to lipa. Sam go kiedys stosowałem a miotły miałem do groma. Znajomy w tym roku go stosował to tez miał od groma miotły. Już lepszy lancet bo można go stosować później a cena ta sama. A na jesien dużo ludzi chwali Snajpera albo zamiennik jego czyli substancje chlorotoluron i diflufenikan. Snajpera jeszcze nie stosowałem ale stosowałem jedna z tych substancji chlorotoluron. Jestem zadowolony jesli chodzi o zniszczenie miotły a oprócz tego niszczy chabra, rumiany. Na wiosnę jedynie przytulia zostaje do zlikwidowanie i jakieś niedobitki. Tylko nie wszystkie odmiany tolerują chlorotoluron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem po innych rolnikach to zachwalają bizona na 1-4 liść ale wiem tez ze ctu+DFF+chlorosulfulon robi robotę lub expert+dff+glean lecz tu może chabra puścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj