Polecane posty

msjaro    95

Jestem ciekaw, chyba dam Desamo jeszcze jedną szansę, bo bardzo plenna, niska odmiana, o niezłej zdrowotności. Tylko tą gęstością mnie zawiodła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu stosowałem Stim+ na Ostroge troche dałem za dużo może ale efekt rzeczywiście był we wschodach bo obok posałem bez, teraz dam też na inne odmiany co nie bede kupował kwalifikat, koszt to chyba ze 3 zł na 100kg to zaprawiając nie problem dolać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wydaje mi się że może.

Ja i jeszcze dwóch sialismy Natule w tym samym czasie. Jeden dał dwie dawki azotu i drugi. Jeden i drugi zrobił tylko T1 i slaby T2. Każdy dał nawóz pod pług, ja nie

Tylko moja poszła na konsumpcję. Reszta pasza. Wiec azot na Kłos ma znaczenie.

Kolego możesz mylić się...

Zobacz i odpowiedz sobie na pytanie dlaczego ukraina bez ochrony fungi i z minimalną dawką bo zaledwie 100 kg/N uzyskuje pszenicę o białku 15% < na czarnoziemie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kolego możesz mylić się...

Zobacz i odpowiedz sobie na pytanie dlaczego ukraina bez ochrony fungi i z minimalną dawką bo zaledwie 100 kg/N uzyskuje pszenicę o białku 15% < na czarnoziemie??

No to już chyba odpowiedziałeś na to pytanie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Ktoś zauważył to, że nawóz donasienny hamuje wzrost (kiełkowanie) jesienią? (Kiełki ciemniejsze, ale o 1/2 krótsze od tych bez nawozu i zaprawy) Zabrakło mi zaprawy i nawozu na uwrocia, a pszenica rosła lepiej niż ta zaprawiana jesienią, wiosną wyrównało się wszystko i nie było widać różnicy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Może fungicydu za dużo dałeś, u mnie po primusie strzela w górę jak szalona oczywiście z jakimś fungi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Ktoś zauważył to, że nawóz donasienny hamuje wzrost (kiełkowanie) jesienią? (Kiełki ciemniejsze, ale o 1/2 krótsze od tych bez nawozu i zaprawy) Zabrakło mi zaprawy i nawozu na uwrocia, a pszenica rosła lepiej niż ta zaprawiana jesienią, wiosną wyrównało się wszystko i nie było widać różnicy....

 

To że niezaprawiana pszenica rosła lepiej to raczej nie wina zaprawy a to że została posiania na uwrociach gdzie ziemia była bardziej zagęszczona i lepsze wschody często to widać na polach z rzepakiem że na uwrociach najszybciej wschodzi rzepak po siewie,bardziej miarodajne by było posiać połowe z zaprawą a drugą bez,chociaż sam wiosną zrobiłem doświadczenie z tego samego worka wziołem 100 ziaren czystej pszenicy następnie zaprawiłem z nawozem donasiennym i pobrałem 100 ziaren i to wszystko na jedną tace i tak:niezaprawionej wykiełkowało 91 szt. a zaprawionej 94 szt. z tym że zaprawiona kiełkowała nieco dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Od kilku lat uprawiam Torasa. Zimuje zawsze, nie wylega, dość zdrowy, plony w czołówce odmian ale zawsze problem z białkiem. Przy nawożeniu 170 N i stanowisku po soi białko 12-12,7%. Moglibyście polecić coś zblizonego do Torasa ale łatwiejszego do wyprowadzenia na dobre parametry?

 

U mnie Delawar sie dobrze sprawdził, fajna niska odmiana. Torasa też kiedyś siałem i szedl głownie na pola po kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

Ma ktoś pszenicę ościstą w lubelskim ? Jakby co, kontakt na priv, bo szukam dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

No to już chyba odpowiedziałeś na to pytanie.

 

 

Kula jak tam Julius siany 2/3 lejki?:)

U mnie się sprawdziło... Wiadomo że  nie ważyłem dokładnie ale po zbiornikach w kombajnie jakby lepiej sypało.

Planuję powtarzać w tym roku.

Jakie Twoje opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janq1234    0

Ma ktoś pszenicę ościstą w lubelskim ? Jakby co, kontakt na priv, bo szukam dla siebie.

 

Hej, aktualne?

 

Odezwij się na priv.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pn111222    0

Jaka odmiana będzie najlepsza na ziemie 3 klasy, na której jest obecnie kukurydza na kiszonkę. Myślałem nad Arkadią, z tego co się dowiadywałem wydaję się dobrą opcją. Proszę o waszą opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

na trzecią klasę można pokusić się o bardziej wymagające pszenicę: Hondia, Memory, Desamo. Arkadia jest dobra tylko wymaga pilnowania mączniaka i rdzy, należy też skracać na dobrych stanowiskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

Dostałem pole w dzierżawe 0,5 ha. Nie uprawiane około 10 lat. Rosło na nim jakieś wysokie zielsko które kwitło na żółto. Perz jedynie na obrzeżach pola. Skosiłem wczoraj kosiarką ogrodową bardzo ładnie ścieło. Mam zamiar zaorać to na raz pobronować i zasiać pszenice ozimą ościstą. Klasa ziemi 3. Jak myślicie wypali to ? Jakieś rady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

A to zielsko to czasem nie nawłoć? Jeśli tak to nie wiem czy na nowo nie odbije, bo to silna i ekspansywna roślina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

u mnie arkadia 9t na 4b pierwszy raz siana i napewno nie ostatni;)

siał ktos LG Juta ?

w badaniach coboru za 2016 wyszla rewelacyjnie ciekawe jak w praktyce na polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10
michal33554

Wypali, ja w tamtym roku tak zrobiłem na  5 ha tylko że skosiłem i póxniej jak trawa przegniła i troche odbiła w górę to spryskałem to randapem i później jak trawa zżółkła to przyorałem to na raz i pszenica była bardzo ładna. na wiosne spryskałem to lancetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak siejecie pszenicę Hondia? W ubiegłym roku zasiałem 20 września 160kg/ha i mam wrażenie, że za  gęsto i za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pn111222    0

a na co trzeba najbardziej zwrócić uwagę przy Arkadii, jakie opryski na jesień trzeba zastosować koniecznie co trzeba przypilnować? I tak teraz zastanawiam się nad tą Hondią też, czy siał ktoś te dwa gatunki, macie jakieś porównanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Arkadii już nie chcę -plon przyznam OK nawet na słabym, wczesny zbiór, ale trzeba pryskać na grzyba oporowo, może się położyć i trudno sprzedać na białko. Hondia o wiele zdrowsza wolniej rośnie dobrze się krzewi, późny zbiór parametry jeszcze nie wiem, ziarno wygląda podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ja zasialem hondia 170 i była ładna gęsta liście o wiele szersze miała n8c tonacja. Plon może ciut lepszy była zdrowsza ale brak t3 u ja położylo razem z tonacja l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj