Polecane posty

ravoj    1278

Hondia 9,5 z ha monokultura zbożowa kl. 3ab także nie jest źle, sieje ja w przyszłym roku. Arkadia obok taki sam plon ale po rzepaku.

Jeżeli to prawda, powiedziałbym wręcz że to za***isty wynik, ekstraklasa wręcz

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Hondia 9,5 z ha monokultura zbożowa kl. 3ab także nie jest źle, sieje ja w przyszłym roku. Arkadia obok taki sam plon ale po rzepaku.

Ładnie prawie załapałeś się do klubu 10 000.

Jakie nawożenie i ochrona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

ale i opady musiały być, u mnie bardzo mało deszczu od maja do lipca, też po grochu azotu mniej (90N) bo było sucho i 5-6t

od konca maja do konca czerwca pola widzialy z 5 mm, koncowka czerwca podratowala mocno plus mokra wiosna zrobila zapasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Producent ostrzega o skrajnych przypadkach, czy sytuacjach wiec tu muszę szukac, co to są te skrajne przypadki.

A może ma ktoś z Was link albo tabele z podziałem substancji na mechanizm działania ? Szukam i nie mogę znaleźć cholera

 

Wykaz substancji aktywnych herbicydów zarejestrowanych w Polsce i ich mechanizm

działania (wraz z grupami wg klasyfikacji HRAC – Herbicide Resistance Action Committee)

 

O tą tebelę Ci chodzi?

tabela_HRAC_final.pdf

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Qwa dlatego u jednego sypie 5 u innego 9, co tu porównywać jak u nas spadło w czerwcu 50 litrów deszczu na metr a 5km obok spadlo zaledwie 10, o czym tu pisać, temat rzeka.

U mnie w czerwcu 17mm w dawkach po 2 mm. W maju tylko na początku deszcz. Plon Sailora średnio około 5 t/ha przy czym po grochu raczej około 6, a w monokulturze po pszenicy około 4,5. Zapowiadało się super. Groch też zapowiadał się niesamowicie - w efekcie suszy redukował co się dało i wydał 2,1t/ha. 

 

Ogólnie czytając temat stwierdzam, że w Polsce mamy za***iste gleby i warunki klimatyczne, a ustalony plon referencyjny 3t/ha przed wejściem do unii to bat ukręcony na polskiego rolnika. :D  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Julius siany z co 3-cią zamknięta redlicą wykoszony. Plon szacuje na 8,5-9t/ha a szczerze mowiac liczyłem na 9+.
Mimo wszystko jest dobrze.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ładnie prawie załapałeś się do klubu 10 000.

Jakie nawożenie i ochrona?

 

Tak z głowy Ci powiem, gdzieś to pisałem już dokładnie. Ultra 8 300 kg jesień, boxer legato glean+delcaps(arkadia) hondia(expert met+legato). Wiosna nawóz saletra 250+210+120-130 (w arkadii zamiast 2 dawki saletry poszedł mocznik ok 150-160 kg trochę wcześniej). Ochrona t1 capalo+medax z ccc t2 safir gwarant amistar podróba +medax t3 atak+tebu+delcaps. Dokarmianie dolisne w fazie krzewienia jakieś badziewie typu NPK i odżywki z manganem i miedzią. Do każdego zabiegu siarczan magnezu ok. 10 kg na hektar i to by było na tyle raczej. No i na wiosnę poprawka delikatna w hondii na chwasty trimax z galaperem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

U mnie w czerwcu 17mm w dawkach po 2 mm. W maju tylko na początku deszcz. Plon Sailora średnio około 5 t/ha przy czym po grochu raczej około 6, a w monokulturze po pszenicy około 4,5. Zapowiadało się super. Groch też zapowiadał się niesamowicie - w efekcie suszy redukował co się dało i wydał 2,1t/ha.

 

Ogólnie czytając temat stwierdzam, że w Polsce mamy za***iste gleby i warunki klimatyczne, a ustalony plon referencyjny 3t/ha przed wejściem do unii to bat ukręcony na polskiego rolnika. :D;)

u mnie w okolicy takie plony to norma(3t), a to zimno a to sucho mokro, oprysk nie zadzialal itd itp... ale nie widze nikogo z laska do pobierania gleby, w sklepie tylko pytanie "cos na mietle" pk? Przeciez byl gnoj! Wapno? Moze za rok... ja sam objalem gospodarstwo po ojcu (8ha) zapuszczone, ph w grsnicach 4, p k b niski, i od 6 lat co rok idzie wapno, pk, gnojowica obornik. W miedzyczasie doszlo mi 6 ha dzierzawy w podobnym stanie. Z roku na rok coraz lepiej, mozna powiedziec, ze stalem sie producentem materialu siewnego w okolicy, wszyscy chca do siewu widzac jak rosnie. Jak wspomnialem wczesniej desamo 9 t, julius okolo 7,5. Pszenzyta okolo 7, zawiodl j jary bo sypnal kolo 4. Takze to nie sa przechwalki uzytkownikow, mysle, ze gdyby 3 tonowcy poczytali troche agrofoto czy innego forum rolniczego po paru latach mogliby pochwalic sie podobnymi wynikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Nie staliby się. Jak tacy ludzie co koszą po dwie tony pytają się co robię, że zbieram ponad 3 razy więcej od nich to tylko pukają się w czoło i szyderczo pytają "a gdzie pieniędzy mam na to wszystko szukać" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

A ja was zaskocze, bo najlepiej finansowo wyszedł mi tybalt - na objętość ok 8,5-9 ton, przy lepszej gęstości niż rok wcześniej. Niech będzie 8 ton tak żeby nie przesadzać. 450 kg saletry, 100 kg korn kali, 70 kg fosforanu, galaper i galmet na chwasty, moddus łącznie 0,4 l, miedz i mangan po 1 l, siarczan 10 kg, na kłosa fandango 0,7 plus tiofanat 0,8 l. I na tym koniec. 3 rok ją uprawiam, 2 lata temu 7 ton średnia, rok temu 6 ton/ha.

Arkadia trochę powyżej 8 ton, patras za to deko powyżej 9 ton. Z tym że Arkadia siana na gorszych kawałkach.

Pod Arkadię zero pk, pod patrasa to co pod jarkę, bo akurat zostało trochę nawozu. Arkadia 3x na grzyba, patras 2x. Saletra 3 dawki. Także nie wiem, czy nie zaryzykuje większego areału jarki za rok, z tym żeby pogoda była tak idealna na uprawy jare jak w tym roku :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Dziś ostatnie 2ha arabelli,i tu już nie jest tak pięknie jak z tybaltem i belissą,ale to akurat nie wina odmiany a tych dwuch ha co mam od roku w dzierżawie,gleba strasznie zaniedbana,uboga w składniki,miejscami lepiej a w innym kawałku gorzej,ale tylko kłosem,bo słoma równa, trzeba będzie popracować nad nią,plon troche ponad 4t/ha.u kuzyna ta odmiana dała 6

Edytowano przez Mari82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

ale i opady musiały być, u mnie bardzo mało deszczu od maja do lipca, też po grochu azotu mniej (90N) bo było sucho i 5-6t

Do maja to pszenica powinna dostać min 130N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278

Wykaz substancji aktywnych herbicydów zarejestrowanych w Polsce i ich mechanizm

działania (wraz z grupami wg klasyfikacji HRAC – Herbicide Resistance Action Committee)

 

O tą tebelę Ci chodzi?

waśnie tego szukałem, dzięki 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Hondia 4,5 z ha na 4 klasie ziemi. Opryski od grzyba i doliścienne dokarmianie poskutkowało :) 


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

U nas problem z białkiem w tym roku większość poniżej12,11,a tak wogóle arabela wilgotna 5dni temu pokropiło 1.5l a tak pogoda piękna,a dziś byłem z próbką a ona 14.6 i czemu to tak?w tamtych odmianach nie była tak wilgotna i koszone jak przed tak po opadach,narazie muszę z nią poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

Niewiem czemu tak ale od dziś lokalne skupy nie przyjmują zboża masakra powiat plocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Skończyliśmy pszenicę, średnia z 47ha to ok 7,5t/ha. Ostatnia działka trochę zawaliła bo liczyłem na 8-8,5t/ha, no ale trudno, już nic nie poradzę.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak Hondia  z parametrami szczególnie białko, bo u mnie w porównaniu do innych odmian jakoś blado wygląda ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278

Chłopaki sciernisko po oprysku mocznikiem trzeba szybko zrywać, czy jak deszczu nie ma to można nie sraczkowac?


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Chłopaki sciernisko po oprysku mocznikiem trzeba szybko zrywać, czy jak deszczu nie ma to można nie sraczkowac?

Najlepiej to zaraz za opryskiwaczem i w dodatku na wilgotną słomę np. po rosie, deszczu itp. Ja w tym roku dawałem 25kg mocznika na ha + humico.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278

To w takim razie 4 pobudka i jedziemy z rosą

Skończyliśmy pszenicę, średnia z 47ha to ok 7,5t/ha. Ostatnia działka trochę zawaliła bo liczyłem na 8-8,5t/ha, no ale trudno, już nic nie poradzę.


Gratuluję, jakby nie liczyć stówka do przodu na samej pszenicy

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj