Polecane posty

Kula07    163

Atlantis+ Atribut. Nie jest to tania zabawa ale dość skuteczna. Jeden warunek, trzeba wcześnie ruszyć z zabiegiem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Elixer wysoki rośnie i łatwo go kładzie a jego długość kłosa jest omylna co do plonwania

 

2 lata wstecz miałem Elixera był dość niski , kłos duży ale ziarno bardzo drobne  w porównaniu do Agila prawie o połowę drobniejsze , w miarę zdrowa odmiana , plon porównywalny z innymi odmianami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie na każdą.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Nawóz dolistny yara vita zboże to nawóz w którym mikroelementy są w postaci soli czy chelatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

10-30 % jeśłi wyłoży przed samymi żniwami watrosc blizej 10% im wczesniej tym strata wieksza-tak czytałem gdzies w sposobie obliczania plonu. Trzeba by tez chyba obliczyc ile % pola lezy. U mnie w środe przeszła burza 4-5 min i był tylko jeden podmuch, drzewa łamało albo wyrywało z korzeniami, pszenica jak po walcu, najgorzej działka na której spodziewałem sie powyzej 10t stoją tylko przejazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

A zboże wytrzyma taką dawkę axialu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Kula a jakie dawki Atlantis + Atribut na miotle i stoklose

Musiałbym zweryfikować bo nie pamiętam.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Axial w dawce 1.2l/ha kładzie wszystko, nawet najuciążliwsze trawska.......

stokłosy nie kładzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Kiedyś dawałem w dwóch dawkach 60g jak da się wjechać i 40g z herbicydem na dwuliścienne ładnie brało nawet perz na miedzy. Rzepak, a nawet burak nie powinien być później siany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Co myślicie o T4 w pszenicy oz ? :>
Presja chorób jest w tym roku bardzo duża... Pszenica obecnie ma 2-3 zdrowe liście więc nie jest źle, ale jak wiadomo im dłużej będzie zielona tym większą zbuduję mtz i co za ten idzie plon. (warunki opadowe sprzyjające) Ostatni fungi poszedł około 14 czerwca Osiris 1,5l/ha, poprzednie dwa zabiegi również od BASF w zalecanych dawkach. Co można by dać teraz na podtrzymanie tych liści co zostały i jeszcze ewentualną ochronę kłosa ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Axial w dawce 1.2l/ha kładzie wszystko, nawet najuciążliwsze trawska.......

 

Podniecacie się tym axialem... i w pewnym sensie macie rację. Stosuję go już wiele lat. Dla mnie to oklepana codzienność. Axial jest mega skuteczny na miotłę i owies tam gdzie wszystko inne zawodzi, ale stokłosy nie zwalczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sap    5

Co myślicie o T4 w pszenicy oz ? :>

Presja chorób jest w tym roku bardzo duża... Pszenica obecnie ma 2-3 zdrowe liście więc nie jest źle, ale jak wiadomo im dłużej będzie zielona tym większą zbuduję mtz i co za ten idzie plon. (warunki opadowe sprzyjające) Ostatni fungi poszedł około 14 czerwca Osiris 1,5l/ha, poprzednie dwa zabiegi również od BASF w zalecanych dawkach. Co można by dać teraz na podtrzymanie tych liści co zostały i jeszcze ewentualną ochronę kłosa ? :>

Chyba nie ma sensu. pszenica spokojnie przy tej pogodzie wytrzyma jeszcze z 10-15 dni i jeśli poradziła sobie z chorobami do tej pory to już wystarczy. ja raz miałem problem z koszeniem pszenicy w sierpniu zielone kolanka oraz miejscami zielony liść flagowy.  Radzę odpuścić chyba że w twoim regionie żniwa przychodzą późno u mnie zazwyczaj rzepaki 15-20 lipiec zaczynają się i zaraz po nich pszenica czasami do 5 sierpnia jest po żniwach jak pogoda pozwoli więc nie ma już co pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekaz    0

Ja wyczytałem że sam izoproturon  zwalcza tylko miotłę z jednoliściennych, natomiast diflufenican także tylko miotłę i to tylko średnio, ale!!! w mieszance tych składników pod nazwą środka Cougar 600, Legato plus 600 zwalcza:  miotłę,  wiechlinę, życicę, nie stosowałem tego środka, ale czy on taki skuteczny? a mam zawsze dużo życicy w pszenicy jak również stokłosy i owsa głuchego, no i szkoda tylko że jeszcze stokłosy i owsa głuchego nie zwalcza według ulotki- byłby komplet, a tak nie wiem jaką kombinację wymyślić, może ktoś podpowie...  no i czyżby tylko Cougar 600, Legato plus 600 zwalcza życicę?

Moja propozycja zwalczająca komplet jednoliściennych to jesień Cougar600 lub Legato plus600  a wiosna Atlantis w górnej dawce.

Edytowano przez czekaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Jeśli zsumujesz dwa środki, które daną roślinę mają w średniowrażliwych, to jest szansa ją zwalczyć. Zwłaszcza, jeśli są to środki o innej metodzie działania.

 

Oprysk od grzyba w tej chwili ma sens tylko w pszenicy jarej, aby miała szansę zbudować większą MTZ. W ozimej już w zasadzie nie ma po co. Poza tym jest też okres karencji na niektóre środki około 3 tygodni w zbożach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Wszyscy walcza z stoklosa mam i ja, na zytnia Apyrosy dzialaja w praktyce bo na ulotce juz przy 20g?. Planuje w zycie walczyc bo teraz w pszenzycie juz jest a sie rozsieje. Jakies propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie chodzi tylko o MTZ ale o późniejsze porażenie ziarna Fuzariozą na co skupu również zwracają uwagę.
Sam nic już nie będę dawał, ale jak już to uważam, że zwykły tebukonazol wystarczy.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Ja pryskałem jeden kawałek ozimej 10 dni temu na próbę i będę patrzył, jak się zachowuje, czy jest jakiś efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Co myślicie o T4 w pszenicy oz ? :>

Presja chorób jest w tym roku bardzo duża... Pszenica obecnie ma 2-3 zdrowe liście więc nie jest źle, ale jak wiadomo im dłużej będzie zielona tym większą zbuduję mtz i co za ten idzie plon. (warunki opadowe sprzyjające) Ostatni fungi poszedł około 14 czerwca Osiris 1,5l/ha, poprzednie dwa zabiegi również od BASF w zalecanych dawkach. Co można by dać teraz na podtrzymanie tych liści co zostały i jeszcze ewentualną ochronę kłosa ? :>

 

u nas robili tak rok temu na próbę tebu + tazer ale w plonie jakos różnicy nie było zbytnio także nie wiem czy wyszli na 0  czy jeszcze aby dołożyli na darmo na t4. Wszystko zależy od ziemi, kondycji pszenicy i tego co będzie dalej z pogoda ale tego niestety nie wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj