Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KlimekPL    783

Mazowieckie popadało 10 minut akurat jak skończyłem pryskać na skrzypionkę i teraz dalej praży :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

U nas w godzinę spadło 35 l/m2. I dalej mają być przelotne opady. Zaraz ładna fuzarioza się chwycie, bo pszenica w fazie kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neo123    0

witaj w klubie. u mnie wygląda to jeszcze gorzej. na dniach mają przyjechać spece z Bayeru żeby zobaczyć co to się stało się

 

 

Witam kolego i co u Ciebie stwierdzili Ci z bayeru

 

jak to co jest falcon zawiera dwa szybko działające triazole plus spiroksaminę więc kolego zrobiłeś zabieg było póżniej goraco i zjarałeś liścia flagowego , ja od x lat unikam tych dwóch triazoli na flagę .

 

 

 

Kolego czy moge czyms to podratowac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

ravoj pisałes cos o niszczeniu powoju, ile potrzeba fluroksypyru po kwitnieniu, aby zniszczyc to zielsko?

spokojnie 0.8 l/ha starane go pali i niszczy, ale lepiej go stoswać przed kłoszeniem. W tym roku od "sąsiadów" jechałem 12metrów dookoła przed kłoszeniem i jest super.

W ubiegłym miejscami po kwitnieniu pryskałem i pszenica zrobiła się jaśniejsza. Nie wiem czy mogło to wpłynąć na plon, bo pryskałem tylko miejsca z powojem, on na szczęście występuje placowo, podobnie jak ostrożeń, jak jest jeden to obok drugi i trzeci.

Ja od siebie polece Patras, na mokrym polu stala woda, byla rzadka, 2x moddus 0.4l/ha, teraz jest piekna ;). Ciekawe jak w zniwa wyjdzie. Jeszcze tak dobrej pszenicy nie mialem.

to daj znać w żniwa jak z plonem, bo też chcę kupić w tym roku. Widziałem na polach pokazowych tę odmianę i zrobiła na mnie pozytywne wrażenie.

a ha i gdzie ten desz bo u nas 23 dni bez kropli deszczu.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

U nas od początku czerwca spadlo 70 l w tym dzisiaj 25 pogranicze Wielkopolski i kujawsko pomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

to fajnie, bo u nas nic, więc przełoży się to na plon, dlatego w tych trudnych warunkach poszło dokarmianie.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

O by żniwa były pogodne bo my już mamy deszczu narazie dosyć ale za to w zeszłym roku wszędzie padało a nam susza zabrała wszystko pszenica po 4,5t

Edytowano przez piotr4255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

ravoj dokarmianiem braku wody nie nadrobisz. zauwazam przerost formy nad trescia w twoich postach. zbyt duzo filozofujesz i przykladasz wage do bzdetow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Coś w tym jest masa w susze to najlepiej nic nie robić za dużo bo to koszty niepotrzebna u nas popadalo to na kłos wysialem bo tak bym nie sial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

To cyperkill dziala na 100%?na skrzypianki bo jechalem danadinem i kurcza jeszce siedza w jarej pszenicy ?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Hondie trzeba skracać bo mam kawałek i nie skracalem to ma z 1,2 m wysokości i raczej należy do najwyższych ale wiosenny wigor to ona ma super i pezezimowala tez super. Łan gesty zobaczymy w żniwa.

 

jak w charakterystyce tej odmiany pisze ze odmiana niska to jak to jest ? artist co jest tez jest niski niby ale i tak byl skracany moddusem na wszelki wypadek

a czy cyperkil sam zadziala na skrzypionke bo podobno cyperkil jest zlym srodkiem i tylko kontaktowym bo mowia niektorzy ze cyperkilem by trzeba bylo jezdzic ciagle bo on tylko kontaktowo dziala na nawierzchni jak to jest z tym ?

tata na ta skrzypionke dzis byl i kupil bi 58 nowy jakis mu sprzedali na pszenice ozima dobry srodek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Tak jak masa pisze najtanszmy pryksac. Decis wyczyscil do samego spodu pszenice z skrzypionki i mszycy. Tydzien po zabiegu i nic nie siada jeszcze a byly dwa deszcze. 

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

Witam kolego i co u Ciebie stwierdzili Ci z bayeru

 

jak to co jest falcon zawiera dwa szybko działające triazole plus spiroksaminę więc kolego zrobiłeś zabieg było póżniej goraco i zjarałeś liścia flagowego , ja od x lat unikam tych dwóch triazoli na flagę .

 

 

 

Kolego czy moge czyms to podratowac ??

 

 

w przyszłym tygodniu maja przyjechac dopiero. dostałem info żeby to potraktowac środkiem Osiris 1,8l/ha. drogo wychodzi ale podobno powinno pomóc

 

aha do tego odżywka optysil 0,5 l/ha

 

pasmatrim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Wody dokarmianiem nie dostarczę, ale niezbędnych składników tak i poprawię gospodarkę wodną. Takie jest moje dotychczasowe spostrzeżenie. Dlatego dokarmiam głównie w trudnych warunkach a czy to ma sens okaże się za kilka lat, jak będę miał więcej poglądu i doświadczenia.

Piszesz masa, że dokarmianie nie ma sensu w suszę, więc kiedy ma sens według Ciebie? a czy w ogóle ma sens?

Według mnie jak roślina ma optymalne warunki do rozwoju, temperaturę, wilgotność i dostępność składników  to dokarmianie jej jest zbędne  i to jest przerost formy nad treścią. A filozofowanie to nauka.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

O by żniwa były pogodne bo my już mamy deszczu narazie dosyć ale za to w zeszłym roku wszędzie padało a nam susza zabrała wszystko pszenica po 4,5t

 

To tylko się cieszyć , że jest woda ,bo moją okolice skutecznie omijają konkretne deszcze co prawda spadło ostatnio 7 i 4 litry ale to kropla w morzu  potrzeb , a całkiem niedaleko bo ok 30 km przeszła wczoraj nawałnica (okolice Kraśnika) nie mogło to by się podzielić tak po równo? a tak u mnie niedobór wody a tam liczą straty po oberwaniu chmury , ech życie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

ravoj krotka pilka

npk dolistne to wyrzucanie pieniedzy w bloto. wiekszosc popelnia blad zaniedbujac ph, nawozenie przedsiewne pk a potem inwestuje w cuda wynalazki.
dolistnie jedynie siarczan magnezu cynk miedz w zbozach pod koniec krzewienia. nic wiecej nie przyniesie zwyzki plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

No bez przesady też to coś daję tym bardziej że w tym roku z moich obserwacji wynika że piaski są bardzo przeplukane ale to moje odczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

mazowieckie powiat radomski na styku świetokrzyskiego niby coś kapie ale mnie omija od 6 maja  brak  deszczu o znaczeniu gospodarczym

jedynie dobrze będzie wpływał na grzybka

 

nie dość że mozaikowate gleby to i mozaikowate deszcze mamy :)

Edytowano przez pszycha1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj