Polecane posty

koczas    80

Bo to specyfika tej odmiany. Cały rok narzekasz a po zbiorach stwierdzasz ze jednak jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9202

Jak u was ze skrzypionką, bo w moich stronach w tym roku to tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neo123    0

Witam jestem nowy na forum proszę o pomoc jeżeli ktoś mógłby pomóc co się stało pszenica ostroga ostatnio pryskana 27,05 Falconem i po dwóch tygodniach sporo jest takich placy czy to efekt suszy ?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

 

post-217182-0-02298900-1497440691_thumb.jpg

post-217182-0-30974500-1497440703_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Bo to specyfika tej odmiany. Cały rok narzekasz a po zbiorach stwierdzasz ze jednak jest ok.

Święte słowa, też się z nia już któryś raz mecze ale w żniwa wszystko rekompensuje plonem i pewnie na jesień znowu ją posieje- po za tym na temat tej odmiany wiadomo chyba wszystko więc żadna niespodzianka nie wyskoczy, trzeba tylko pilnować terminów i wiedzieć jaki środek użyć a w żniwa oko będzie cieszyć na przyczepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Co to za choroba ? Dzieje sie to placami to grzyb jakis czy mozliwe ze jakies przypalenie ?post-83193-0-72914100-1497449645_thumb.jpg

Edytowano przez aezakmi666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

@ukaszProcho kto Tobie dopłaca 80 zł. do hektara obsianego kwalifikatem ???

Agencja Rynku rolnego pod warunkiem że tej odmiany noe zasiejesz juz drugi raz. Wcześniej było 100 zł do hektara teraz jest 80 zł. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

witam panowie, przejrzałem pola i mam problem w arkadi, strasznie dużo maczniaka dołem mam, na fladze praktycznie go niema ale na podfladze więcej no i im niżej to gorzej, czy zaradze coś temu teraz i czy warto? miałem dzis opryskac tebu w pełnej dawce

obserwuj dół jak będzie przemieszczał się wyżej do podflagówki to musisz opryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja na spkrzypionki musialem leciec pszenice bo nawet jak samochodem przelatywalem kolo pola to bylo ja wyraznie widac. Teraz czyste pole. Ja mam skagen zasiany i zadowolony po raz kolejny z tej odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Po co siejecie tą arkadie jak wszyscy narzekacie

Sąsiad miał w zeszłym roku i dwa zabiegi wystarczyły to też posialem. Ale w tym roku już tak pięknie nie jest. Najgorzej męczy ją DTR. Zobaczymy w żniwa czy jeszcze będę ją siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Koledzy proszę o radę pszenica zaczyna się kłosić a wyskoczyła miotła mimo ze pszenica bardzo gęsta i ładnie wykrzywiona, czym ją opryskać żeby pszenicy nie zaszkodzić- czy tylko Puma  czy może coś tańszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Agencja Rynku rolnego pod warunkiem że tej odmiany noe zasiejesz juz drugi raz. Wcześniej było 100 zł do hektara teraz jest 80 zł. Pozdrawiam.

ukasz skąd wziąłeś ten warunek i stawkę bieżącą jak co roku ustalana po zebraniu wszystkich wniosków? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja nigdy w agencji się nie deklarowałem że rozmnożenia z kwalifikatu nie posieję a dopłaty dostawałem...  Z tego co wiem to ostatnio było prawie 70 ale dopłaty z roku na rok coraz mniejsze... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz611    3

Witam wszystkich. Jestem powiedzmy, początkujący w mojej karierze. Ubiegam się do Was drodzy użytkownicy o pomoc w wyborze odmiany pszenicy ozimej. Uprawiałem pszenicę Muszelkę, zdrowa, plenna, niska odmiana. Ale wielkim mankamentem była bardzo niska zimotrwałość w skali COBORU dostała notę 2. Potrzebuję odmiany, przeznaczonej na paszę dla bydła. Moje wymagania to zimotrwałość na poziomie co najmniej 5. Słyszałem dużo dobrych opinii o Arkadii która ma określoną zimotrwałość na 6. Wysiana będzie w terminie od 30.09 do 15.10, nie jestem w stanie dokładnie określić terminu siewu ze względu na to, że nie wiem kiedy zbiorę kukurydzę na kiszonkę. Na jesieni planuję zastosować:

- Wapno granulowane Granulkal Grade I Extra w ilości 400kg/ha

- Macro Speed PERFECT PK (Ca,S) 15-30 (7-10,5) + Zn 0,5% w ilości 200kg/ha

- Saletrzak w ilości 70kg/ha.

Wiosną:

Macro Speed PERFECT PK (Ca,S) 15-30 (7-10,5) + Zn 0,5% w ilości 150kg/ha

- ESTA KISSERIT w ilości 100kg/ha.

Oczywiście azot, celuję w co najmniej 200N w czystym składniku. Odchwaszczanie, trzyzabiegowa ochrona fungicydowa. Skracanie oraz usztywnianie. Na pewno wpadną jakieś mikroelemnty w postaci odżywek. Klasa gleby to 3b-4b. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

ravoj pisałes cos o niszczeniu powoju, ile potrzeba fluroksypyru po kwitnieniu, aby zniszczyc to zielsko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Rozwala mnie to sianie rok po roku i dodawanie kilogramów aż dochodzi do 270,żeby było dobrze .Od 3 lat sieję Monsuna rok po centrali.I co roku góra 170kg.

Tak samo z innymi odmianami.Małe poletko eksperymentalne,siew nowego kwalifikata i po żniwach do biga.,Jak suche to żaden robal przez kilka lat nie wpadnie,Kiełkowanie się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Witam jestem nowy na forum proszę o pomoc jeżeli ktoś mógłby pomóc co się stało pszenica ostroga ostatnio pryskana 27,05 Falconem i po dwóch tygodniach sporo jest takich placy czy to efekt suszy ?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

witaj w klubie. u mnie  wygląda to jeszcze gorzej. na dniach mają przyjechać spece z Bayeru żeby zobaczyć co to się stało się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

ukasz skąd wziąłeś ten warunek i stawkę bieżącą jak co roku ustalana po zebraniu wszystkich wniosków?

Jeżeli weźmiesz dopłatę do hektara to nie możesz zasiac tego zboza drugi raz na swoim polu (nie możesz użyć materiału siewnego po raz drugi) a 80 zł to była doplata z tamtego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jeżeli weźmiesz dopłatę do hektara to nie możesz zasiac tego zboza drugi raz na swoim polu (nie możesz użyć materiału siewnego po raz drugi)

Nie masz racji.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A jak twoim zdaniem jest? Zawsze przychodzi taki papier ze dostaje dopłatę pod warunkiem że nie wysiejesz tego zboza jako materiał siewny i trzeba to podpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Możesz zasiać drugi raz, ale musisz uiścić opłatę hodowlana.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Możesz siać do bólu, pod warunkiem że co roku Agencji Nasiennej zapłacisz haracz za wysiany materiał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Witam jestem nowy na forum proszę o pomoc jeżeli ktoś mógłby pomóc co się stało pszenica ostroga ostatnio pryskana 27,05 Falconem i po dwóch tygodniach sporo jest takich placy czy to efekt suszy ?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

jak to co jest falcon zawiera dwa szybko działające triazole plus spiroksaminę więc kolego zrobiłeś zabieg było  póżniej goraco i zjarałeś liścia flagowego , ja od x lat  unikam tych dwóch triazoli na flagę .

witam panowie, przejrzałem pola i mam problem w arkadi, strasznie dużo maczniaka dołem mam, na fladze praktycznie go niema ale na podfladze więcej no i im niżej to gorzej, czy zaradze coś temu teraz i czy warto? miałem dzis opryskac tebu w pełnej dawce

zrób tak na fuzarium  pół dawki tebukonazolu, pół dawki prochlorazu, na mączniaka dorzuć dwie setki CYFLUFENAMIDU (Kendo,Merces) bo w arkadii wleźe Ci mączniak na flagę i na kłos po samym tebu.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Koledzy wracam do tematu oprysku na ostrożeń.
Bo w sumie nie dostałem pełnej odpowiedzi... Pisaliście o oprysku wiosennym..
Macie jakiś sprawdzony środek. Teraz chciałem zrobić zabieg....bo jak sie to cholerswo rozsieje to będę miał naprawdę duży problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj