Polecane posty

mariuszd93    559

T3 wykonywać najlepiej w fazie kwitnienia? Poszło by 75g-Spiroksaminy 300g-Tebukonazolu i 13g triadimenolu

Mieszanina  Falcon/Tebu ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Tonacja jest późniejszą odmianą. Pszenice sąsiadów są w bardziej zaawansowanej fazie. Trzeba przyznać że bardzo stabilnie plonuje i nie ma problemów z zimowaniem. Największym minusem odmiany jest mączniak. Zauważyłem że zaczyna pojawiać się na dolnych liściach a po 20 maja dostała 1l tocaty duo. Jak się wykłosi dostanie 0,5l ambrossio 500 sc (250g tebukonazolu). 

Mam jeszcze hondie i jest trochę wcześniejsza.

 

czym różni się bi 58 nowy od bi 58 top?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Mieszanina  Falcon/Tebu ? 

Tak Bukat 0.5l (250g Tebukonazolu) i 0.3l Falcon zostało mi i go dodam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Panowie mam u siebie w zapasach Bolt xl 5 litrów, 4 litry tarczy łan, 1 litr star pro, oraz niecałe 2 litry yamato i chce to wypryskac na 7.5 ha pszenicy na kłos. Nie będzie to za mocny "kompot''? Do tego poszłoby Bi 58 na robala. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Ravoj, tak dziś wygląda moja Natula.

Przyznam, że bardzo obiecująco, lubię oglądać zadbane i dobrze prowadzone łany. 

Moja w podobnej fazie, lecz tam gdzie poprawiłem T2 z R2 jest niższa, flaga nieco sparzona i dopiero się kłosi. Tak działa Moddus a raczej mixy.  Reszta łanu  jak Twoja. 

Z uwagi na susze  dokarmiałem  przed kwitnieniem  po kilogramie P2O5 plus K2O plus 5 kg Mg So3 z cyprementyną i chodzi mi po głowie T3, bo mam tiofant i tebu w zanadrzu, ale teraz susza, bez presji, cisza i spokój,  to czekam. 

A jak u Ciebie z T3, wykonany ? 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Nie, i nie wiem, czy będzie taka potrzeba. Na razie kwitnie i bez pilnej potrzeby nie pcham się z opryskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Sporo to znaczy ile bo jak kilka na jednym liściu flagowym to lepiej opryskaj.Ja dzisiaj byłem na polu i od miedzy jeden przejazd normalnie plaga po kilka sztuk liście zrobiły się białe,dalej już jest mniej ale pryskamy całe pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo dokładnie to 1 sztuka na co którymś liście. Ja najchętniej bym już nie wjeżdżal. Ja mam w sumie 4ha pszenicy i 3.5 rzepaku ojcowizna i drogie hobby ale to lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym jeszcze zwalczyć miotle? Pszenica zaczyna kwitnąć. Ewentualnie jaki środek zastosować? Proszę o odpowiedź i pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

w czym pomóc? Cyperkill jest słaby, działa powierzchniowo, więc do pierwszego deszczu, stosuję go, ale nie ufam mu, mszyce w fasoli się śmieją. Lepszy będzie Bi58 albo nawet Pyrinex, które działają systemicznie.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

sherpa to to samo co cyperkill, zwykła tania cyprementyna, skuteczna jak kropla trafi na szkodnika.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

jak jest jeden szkodnik, to będzie więcej, więc według mnie sens jest. Cyperkill jest stosunkowo tani.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

pszenicy nie, pszczołom pewnie tak.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

a  co pszczoły maja  do  roboty  w pszenicy? 

 

zresztą  w  etykiecie  jest  napisane-  okres prewencji  dla  pszczół -  nie  dotyczy ...

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Gienek, axialem po kwitnieniu. Pisano już o tym parę stron wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj