Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ukaszProcho    91

Najwyższa jest hondia ale jej mam tylko trochę od kolegi bo mu zostało kwalifikatu. Oby ustala. Jakby były skrócona to jest szansa na większy plon czy to nie wpływa na to? Mówimy o stojącej cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

My robilismy doswiadczenie w tym roku, bo doczytałem się gdzieś że zakwaszanie wody do regulatora ( CCC ) np dodanie kwasku poprawia skuteczność zabiegu i nie potrzeba 10 stopni C tylko w granicach 7-8. Pomimo pochmurnej pogody i temperatury w granicach 8 stopni CCC skrocił pszenicę w porównaniu z placem niepryskanym ale w przejeździe z zastosowanym Kwaskiem cytrynowym skróciło dużo lepiej niż tu bez jego dodatku. Różnica przedstawiała się tak -  w kwaśnej wodzie porownując do normalnej wody skrociło w takim stopniu jak porownując plac nieopryskany do opryskanego bez kwasku.

 

Ja w tym roku też dodawałem kwasku, ustawiałem PH wody 5,5, i pomimo  beznadziejnej  pogody do oprysku CCC i Modusem  skruciło rewelacyjnie, aż za dużo na niektórych kawałkach, Jestem  w szoku dosłownie  że tak skruciło i usztywniło.

Na jednym kawału pszenicę do ziemi przybiło, tylko połowę działki, nie mam pojęcia czemu,  teraz ma  25 cm z czego 15 to kłos. Co ciekawe u nas jest susza ta pszenica jest na żwirze połowa  ta mocno skrucona super zielona, ta co nie skruciło tak  zaczyna żółknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Pszenica jara po pszenicy i poplonie bez orki siana rzutowo ładniejsza jak po buraku cukrowym gdzie z powodu suszy zaczyna się kłosić. Podczas suszy nie powinno się stosować regulatorów wzrostu.

U was też skrzypionki trzeba robić drugi raz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jakby były skrócona to jest szansa na większy plon

Jest.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Koledzy odpowie mi mi ktos czy robic t3 w pszenicyy jarej ktura rokuje na plon 6/7 ton narazie na t 2 poszlo tazer0,6+artea0,4 jak u nas pada co tydzien ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

My robilismy doswiadczenie w tym roku, bo doczytałem się gdzieś że zakwaszanie wody do regulatora ( CCC ) np dodanie kwasku poprawia skuteczność zabiegu i nie potrzeba 10 stopni C tylko w granicach 7-8. Pomimo pochmurnej pogody i temperatury w granicach 8 stopni CCC skrocił pszenicę w porównaniu z placem niepryskanym ale w przejeździe z zastosowanym Kwaskiem cytrynowym skróciło dużo lepiej niż tu bez jego dodatku. Różnica przedstawiała się tak - w kwaśnej wodzie porownując do normalnej wody skrociło w takim stopniu jak porownując plac nieopryskany do opryskanego bez kwasku.

 

A old Togo kwasku na 100 l wody?

 

kolego zależy od wody, my w regionie mamy 2 wodociągi w odległości paru km. Z 1 ludzie po paru miesiącach mają białe dna w czajnikach i można obstukać pare cm kamienia a drudzy nie mają takiego problemu. Najlepiej zmierzyć papierkiem lakmusowym PH u mnie jest w okolicach 8 PH wody i zakwaszać stopniowo aż będzie lekko czerwone lub żółte. Zrob sobie doświadczenie np w jakiejs beczce 20l i potem to przelicz na litry w opryskiwaczu i będziesz miał  z głowy. Kwasek polecam do każdego oprysku, szczgólnie tam gdzie idzie bor oraz do niektorych herbicydów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cz4rn7    27

Mam pytanie, jechać już t3? t2 było robione 28-29 maj, byłem na polach, pszenica wykłoszona kłosy wyglądaja na zdrowe ale jest bardzo dużo skrzypionki jak w pszenicy jak w jęczmieniu jarym. Widać ze robią szkody... t3 planuje jakiś tebu + coś od skrzypionki. Pryskać czy poczekać jeszcze kilka dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Pszenica jara żadnych chorób nie widać narazie.. co sądzicie w gęstej pszenicy t2: azoksystrobina 125g + chlorotalonil 250g + epoksykonazol 62,5 g obawiam się , że w środku choroby już buszują , ale nie widać jeszcze ich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Haloo odpowie ktos na moje pytanie czy t3 w pszenicy jarej ma sens jak sa duze i czeste opady?
Haloo odpowie ktos na moje pytanie czy t3 w pszenicy jarej ma sens jak sa duze i czeste opady?
Haloo odpowie ktos na moje pytanie czy t3 w pszenicy jarej ma sens jak sa duze i czeste opady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Na jarą pszenicę największy wpływ mają opady . Jak nie jest zbyt tęga i do tego trafi się susza, to i presja chorób minimalna. Jeśli ma potencjał na 5-7t z ha, to i ochrona musi być odpowiednia. Moim zdaniem nie ma sensu jechać 3x na grzyba jak ma dać 3-4 tony z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Na jarą pszenicę największy wpływ mają opady . Jak nie jest zbyt tęga i do tego trafi się susza, to i presja chorób minimalna. Jeśli ma potencjał na 5-7t z ha, to i ochrona musi być odpowiednia. Moim zdaniem nie ma sensu jechać 3x na grzyba jak ma dać 3-4 tony z ha.

narazie sie zapowiada na 6/7 ton z ha to robic t3 jak co chwile pada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

ja bym zrobił. Wydasz 150zł, a strata plonu może być spora, nawet do 1t (odpukać). Sam policz. No i zaraz lecą parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Łódzkie padało 2 dni temu dość solidnie i na jutro zapowiadają ale na polu of razu sucho. Oby tej suszy nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Kuj pom okolice Inowroclawia deszcz co tydzien a tu kilka fotek mojej pszenicy jarej robic w niej t 3 na t2 poszlo tazer0,6+artea0,4 odmiana nieznana

post-110676-0-68288400-1497028575_thumb.jpg

post-110676-0-64237200-1497028617_thumb.jpg

post-110676-0-98053200-1497028669_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Pięknie wygląda. Ja bym się szarpnął na T3, ale jeszcze nie w tej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

2 zabiegi na jara trzeba dać, tym bardziej że pada. Ktoś tam pisał że Hondia niższa od tonacji, przecież Tonacja to Arkadia prawie. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3492

Ja w jarej ,podobna do twojej,dałem 22 maja duet star,na T-2 pójdzie fandango,według mnie starczy w ozimej 3 razy jade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hollyblood    0

Dałem dziś na kłos tebu 1l/ha. Pszenica zaczęła już kwitnąć. Zagapilem się po prostu . Jakich negatywnych skutków mogę się spodziewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj