Polecane posty

jahooo    9111

Jeśli wychodzi ci 900 kłosów, to tam musisz dodatkowo zasilić azotem, bo przy takiej obsadzie pszenica potrzebuje więcej składników do pełnego nalania ziarna.  I zalezy, co bierzesz pod uwagę, bo ludzie mają kawałki po 20ha, jak i po 20 arów. Jak na takim dużym kawalku są 2-3 ha spójne i silnej obsadzie, to już można to dodatkowo zasilić. Jak masz takie 2 ary na polu, to gra niewarta świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Wszystko fajnie tylko zasilenie tych 900 kłosów  dodatkowo azotem to samobójstwo jak ma to potem wystać w pionie  do żniw     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

To tylko rozważania teoretyczne a 900 kłosów to tylko "kosmiczny przykład"
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Czyli mam rozumiec ze olać ten temat i czekać do żniw. Jął narazie pszenice ładne klosza się azot poszedł na tych słabszych deszcz był oko cieszy. Poprawka zadziałał. Ale półtora hektara spalilem ale nie wiem czym. Liść podflagowy żółty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Liczyć to trzeba było jesienią i wiosną po ruszeniu wegetacji.

Co do tych teoretycznych 900 kłosów i zasilenia ich dodatkową dawką N to pozostaje jeszcze jeden problem a mianowicie odpowiednia ilość wody do zaspokojenia potrzeb takich roślin.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Jak chcesz to przelicz jak masz czas to nie zaszkodzi a da ci dodatkową wiedzę tylko zrób to tak wygnij sobie kwadrat z drutu tylko dość grubego o bokach 50 cm i przelicz obsadę w kilkunastu różnych miejscach wynik mnożąc *4 a i pamiętaj niska obsada może zależeć też od niskiej zasobności w fosfor, spóźnionej dawki startowej, cechy odmianowej  lub późnego siewu ale tu zwiększa się normę wysiewu.  A i coś napisze od siebie najlepsze wyniki plonu osiągałem z obsady średniej około 650 źdźbeł na metrze.        

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A co tam stosowales?

Przedplon to kukurudza opryskana adengo

I dawka azotu 200 kg saletry

II dawka azotu 250 kg saletry

Oprysk lancetem

Oprysk na grzyba 0,5 l Wirtuoz + 0,5 litra bumper super + 7 kg siarczan magnezu + 10 kg mocznika (w jednym zabiegu) po ok tygodniu liść górny (wtedy jeszczę nie flagowy) zrobił się żółty.

I kilka dni po wystąpieniu tego żółtego liścia poszła artea 0,5 l na hektar no i flagowy jest zielony na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

bardziej po artei by wyżółkło bo to jest sytemik i wyciągnął infekcje na wierzch i ją wysuszył, ja tak to rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Artea poszła juz po wystąpieniu tego żółtego liścia.
Postaram się wieczorem podjechac na pole i zrobić zdjęcie jak to wygląda teraz a jAK inne pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Robiłeś badania gleby może masz braki magnezu, a ten liść podflagowy co to nadal jest żółty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Czyli magnez odpada pozostają mikro miedź,mangan bo w przypadku chorób to będą widoczne zarodniki septorioza (czarne kropki ), rdza żółta ( żółtopomarańczowy nalot )  można to oczywiście zdrapać te zarodniki w przypadku obu chorób tak je rozpoznajemy. 

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Witam

Mam problem z pszenicą jarą liść flagowy poskręcany (podobnie jak w kukurydzy przy mszycy)

było dużo skrzypionki, mszyca tez się trafiała opryskanie tydzień temu bulldock.

jutro planowałem t2 dać jakaś odzywkę??

post-31112-0-98018000-1496752996_thumb.jpg

post-31112-0-56386400-1496753030_thumb.jpg

post-31112-0-93351100-1496753076_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

A może naprawdę środek po kuku u mnie gdzie przy padło zboże po zbożu to ładna pszenica i jęczmień jary a po kuku nie bardzo nie ma jak to po burakach lub rzepaku na ale trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Dobrze misio, że mnie poprawiłeś. Każdemu się przyda postawienie do pionu, bo pisałem nawet nie zastanawiając się nadto nad problemem. Chodziło o czasochłonność obliczeń 1mx1m.Oczywiście masz rację. Obsadę kondziu mam taką, że na kilkadziesiąt ha, plony co roku nie są niższe niż 8-10 ton/ha

Edytowano przez JozB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danman    0

U mnie też końcówki w pszenicy zrobiły sie żółte po oprysku z fandango i kropki na liściach. W tamtym roku też stosowałem fandango i było ok. Taki rok widocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Wygląda jak przypalenie opryskiem lub efekt zwalczenia infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

na T1 poszła mieszanka Topsin, Mondatak, kendO. czy to możliwe że przez wysokie temperatury po oprysku(w czasie oprysku ok 20-22 st C) oprysk nie zadzaiłał? bardzo mocna presja rdzy brunatnej i septoriozy. Ostroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Raczej pytanie - jaka ilość wody, jakie dysze ? Przy małych kroplach i małej ilości wody w tej temperaturze i na slońcu mogla być za mała penetracja łanu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Wygląda jak przypalenie opryskiem lub efekt zwalczenia infekcji.

Da sie to jakoś odróżnić? Chyba będzie to bardziej przypalenie bo na górkach jest tego więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj