Polecane posty

petrus87    13

a jakie dawki?

Jak same to 0,5l Menary (lepsza opcja) lub Artea. Jak z Amistarem lub zamiennikiem to 0,4l Menara/Artea + 0,6l Amistar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

U mnie padł wybór na soligor na T3 - 55zl/ha brutto

Tak jak kolega pisze to poparzenia po jakimś zabiegu u mnie podobnie w niektórych odmianach coś takiego było po T2+ mikro siarczan magnezu i mocznik

Ty tego soligoru stosujesz 0,5 l/ha czy tak staniał od zeszłego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Jak ocenianie te kłosy i ile jest w nich pieterek ,dostały jakieś 190N

Nie ma tragedii ale rewelacji też nie ma... U mnie po dzisiejszych ogledzinach Arkadii i juliusa naliczylem 10-11 pięter. Zapowiada się obiecująco..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Też mi się wydaje że jak na taką ilość N to tak sobie to wygląda.A jak się liczy pieterka bo nie mogę doczytać.Naprzykład ten 4 kłos ile ma pięterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ty tego soligoru stosujesz 0,5 l/ha czy tak staniał od zeszłego roku?

Sluszna uwaga, z rozpędu napisałem, 55zł brutto tak ale syrius mam kupiony nie soligor- przepraszam za zamieszanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Ja tam na pięterka zupełnie nie zwracam uwagi bo kwestia odmiany, oczywiście jak N podany w terminie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

też specjalnie nie zwracam uwagi na ilość pięterek. Bez wody nawet z 15 pięterek zrobi się połowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Gradu jakiegoś nie było bo to wygląda na uszkodzenie mechaniczne 

Gradu niebyło. Jedyne co to z 2min deszczu w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

A stosujecie jakieś PK na nalewanie ziarnia i wjakiej fazie to wykonać najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

nie ma co patrzeć na pięterka i na długość kłosa. Krótszy kłos z mniejsza liczba pięterek może miec wiekszy plon niz ten z wieksza liczba pieterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darovit    0

Witam Panowie, może ktoś się wypowie jak to jest z jęczmieniem w pszenicy o dziwo u mnie przezimował i chyba na wiosnę powschodził w pszenicy która była planowana na jesienny siew. Moje pytanie to ..jeżeli zasieję pszenice z ziarnami jęczmienia to jaki oprysk zastosować po siewie żeby zniszczyć jęczmień???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasyl11    0

Panowie ponawiam pytanie. Moza skracac pszenice jara kws torridon medax top? Wiem ze nie ma rejestracji w jarej ale akurat mi zostalo z ozimej

Edytowano przez wasyl11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Witam Panowie, może ktoś się wypowie jak to jest z jęczmieniem w pszenicy o dziwo u mnie przezimował i chyba na wiosnę powschodził w pszenicy która była planowana na jesienny siew. Moje pytanie to ..jeżeli zasieję pszenice z ziarnami jęczmienia to jaki oprysk zastosować po siewie żeby zniszczyć jęczmień???

 

Chemicznie go nie zwalczysz, jak nie narosło ci tego dużo to nożyczki w rękę i ogień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Żyto i nożyczki to ok. Ale jęczmień, ciężko będzie.

A co do pięter, jak dużo jest i pogoda dopisze to plon może być fajny. Wiem o tym dobrze, bo miałem raz rzadką pszenice, która nadrobila długością kłosa i przebiła moje oczekiwania.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z miotła zbożowa w pszenicy ozimej , mogę teraz zastosować oprysk puma ? boje się żeby nie spalić pszenicy bo już kłos  powoli wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Trzeciej. Druga poszła jeszcze w kwietniu. Ale dawałem saletre

 

A to przepraszam. Źle zrozumiałem. Nie daje trzeciej dawki. W zeszłym roku bez N3 miała 28 glutenu ale i tak w okolicy nie płacą za konsumpcje. Tylko po co to badają...

 

W pszenicy jęczmień jary można zwalczyć a przynajmniej poważnie uszkodzić pełną dawką apyrosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

mam problem z miotła zbożowa w pszenicy ozimej , mogę teraz zastosować oprysk puma ? boje się żeby nie spalić pszenicy bo już kłos  powoli wychodzi

 

Pumę raczej bym odpuścił , ale w ubiegłym roku też walczyłem z jednoliściennymi późno i zastosowałem axial

Pumę raczej bym odpuścił , ale w ubiegłym roku też walczyłem z jednoliściennymi późno i zastosowałem axial

 

Gdybyś jednak się zdecydował na pumę to mam taki pomysł żeby dawkę obniżyć do przynajmniej 70% a nawet 60% dodać atpolan i zrobić zabieg przy dużej wilgotności powietrza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 ja mam czyste pole było pryskane huzarem i zwalczył połowe chodzi ze dużo zostało i nie chce za dużych kosztów  , tym bardziej ze jest czysta oprócz tej miotły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż jak by nie było mam Kilimandżaro i skagena miotła została u mnie na tych polach co robiłem przed ochlodzeniem huzarem wyczyscil wszystko ale z wyjątkiem miotły która przycmil tylko bo się zrobilo zimno,poprawiłem dzisiaj axialem.A Kilimandżaro fajna odmiana, dobra zimotrwaloscpost-216828-0-00404600-1496357715_thumb.jpg

Edytowano przez Grzegorzskrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

No to pięknie a miała być taka kozacka odmiana Kilimanjaro ...ale dzięki za info.

Mozesz rozwinac co nie tak z kilimandzaro? Sasiad ma i wyglada Super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj