Polecane posty

piotr4255    38

Ja mam juliusa bardzo dobra odmiana mieliśmy też kupe lat torasa też bardzo wdzięczna odmiana obie zawsze mają swietne parametry i dobrze zimują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, mam dobrą robotę, ale cholernie stresującą, więc w rolnictwie sobie odreagowuję. Zamiast zbierać znaczki, chodzić na ryby albo strzelać do dzików z ambony do księżyca wolę pojeździć po polach starym ciągnikiem.

Przy tym hobby przynajmniej nie stracę tyle kasy, a nawet udaje mi się dobrze dorobić i czegoś ciekawego nauczyć. I chyba ta nauka najbardziej mnie kręci.

Też tak mam, dorzucam satysfakcie i miny sąsiadów jak uprawa się uda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357
Napisano (edytowany)

Są odmiany radzące sobie na słabych stanowiskach, ewentualnie można zasiać pszenżyto, ale nie zmienia to faktu, że jak się czegoś nie próbowało to się nie komentuje.

 

Edit. A niektóre specyfiki właśnie pomagają przetrwać te trudne okresy.

Troche masz racji ale nie do konca jak ma piach pod spodem to zadne specyfiki nie pomoga na susze na takiej ziemi nigdy nie jest za mokro wiem bo mam jej sporo i akurat nie ja a znajomy testowal te cudowne substancje i zero efektu w zbiorniku jedyna rada to deszczownia Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Każdy zna swoje ziemie i logicznym dla mnie jest fakt, za na piachu nie sieje wymagających roślin, bo wody nic nie zastąpi.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

Jutro będe pryskał na grzyba a pszenica się już kłosi mogę dodać cerona jeszcze czy może zaszkodzić?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Także T2 w pszenicy zrobione i jest mega pozytywnie naprawdę ładnie rosną i cieszą oko przynajmniej na razie :)    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

koledzy czy można opóżnić 3 dawkę nawozu jak w pszenica będą kłosy  na wierzku dopiero dać

Jak już będą na wierzchu to może być za późno. Najlepiej dać jeszcze przed pojawianiem się kłosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Jutro będe pryskał na grzyba a pszenica się już kłosi mogę dodać cerona jeszcze czy może zaszkodzić?

Z tego co koledzy pisali wcześniej to jak sie klosi to już sie nie skraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Co to za oznaki na liściu flagowym? Słyszłaem że to może być niedobór molibdenu czy tam manganu. Dodam że 27.05 poszedł falcon 0.7l/ha [galleryimg=693169]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
Napisano (edytowany)

Tak, mam dobrą robotę, ale cholernie stresującą, więc w rolnictwie sobie odreagowuję. Zamiast zbierać znaczki, chodzić na ryby albo strzelać do dzików z ambony do księżyca wolę pojeździć po polach starym ciągnikiem. 

Przy tym hobby przynajmniej nie stracę tyle kasy, a nawet udaje mi się dobrze dorobić i czegoś ciekawego nauczyć. I chyba ta nauka najbardziej mnie kręci. 

Mam podobnie, tyle, że gospodarstwo się rozrasta i ostatnio zrezygnowałem z normalnej pracy na rzecz dorywczej abym mógł więcej czasu poświęcić rolnictwu bo już zaczynałem się nie wyrabiać z robotą. Mam nadzieję, że dożyję czasów gdy będę mógł normalnie prowadzić samodzielne gospodarstwo i z tego żyć gdyż w tej branży najzwyczajniej w świecie czuję się jak ryba w wodzie. A największą satysfakcją są żniwa i te zdziwienie sąsiadów jak zbieram 4x większy plon i pytają jak to robić.

 

Hobby ale z glowa, ma byc zysk inaczej bym nie tyral. Wiem jak to jest byc rolnikiem i z tego tylko zyc bo od malego tak zasuwalem, teraz praca z ktorej to nie ma koksow + rolnictwo i jakos to razem cos daje. Jednak w rolnictwie zawsze kalkulacja ze ma byc 6t i przy tym ma byc zysk wszystko ponad to juz ekstra.

Dokładnie, osobiście kiedyś jak przewracało się czysto rekreacyjnie działkę 30a to się nie liczyło kosztów ale jak zachciało się hektarów na poważnie to teraz każdą złotówkę się ogląda. Ile to razy już brałem wolne w dawnej pracy aby tylko z opryskiem się w pogodę wstrzelić.

 

Jak mam pszenice na IV klasie bez podłoża (piach pod spodem) to chodźbym nie wiem ile walił azotu i waszych specyfików to przyjdzie tydzień gorąca i moja pszenica robi się zwiednieta i żółta. Jak popada to za 2 dni odzywa i później znowu pada. Na lepszych redzinach to jej nic nie zaszkodzi ale to mam mało. Tam oddaje przy tym samym nawożenie 7 roń a na słabych 5 to cud

Tak jak Kula napisał - nie myślałeś odpuścić sobie pszenicy na najsłabszych kawałkach? Pszenżyto a nawet już żyto, te uprawy przecież też mogą dobrze oddać i być w miarę opłacalne, na V klasie zbierzesz 5 ton pszenicy a żyta nawet 8 ton jak zadbasz, na skupie może wyjść podobnie ale jednak żyto lepiej znosi stresy związane z niedoborem wody.

 

Chociaż Kula właśnie testuje Pilgrima na VI klasie więc mam nadzieję, że nie omieszka podzielić się z nami wynikami i spostrzeżeniami

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skantos    5

Co to za oznaki na liściu flagowym? Słyszłaem że to może być niedobór molibdenu czy tam manganu. Dodam że 27.05 poszedł falcon 0.7l/ha [galleryimg=693169]

Gradu jakiegoś nie było bo to wygląda na uszkodzenie mechaniczne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Sieje pszenice ponieważ prowadzę produkcję mleka i tucznik wiec pszenzyto mi tego nie zastąpi. Mam też pszenzyto na słabszych kawałkach i jest z plonowanien oczywiście więcej. W tym roku posialem więcej azotu i ja piachach juz czuć brak wody i zbyt duzo azotu. No zobaczymy musze zrobić to w pszenicy i posiac druga dawkę azotu ale boję się że jest zbyt gorąco na grzybowke a na azot czekam do soboty podobno ma być jaki deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Planuje zastosować na T2/T3 tebu + gwarant będzie coś z tego czy proponujecie coś innego w podobnej cenie? W jakiej fazie będzie najlepiej? Kłos będzie wychodził na dniach a 3 tyg temu zastosowałem propico + corbel 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

W tym zawodzie jest tyle ważnych czynników że ta chemia to kropla w morzu trzeba mieć intuicję w zeszłym roku było wysiac jedną dawkę i dac grzyba i tyle pierwszy porządny deszcz spadł w połowie czerwca modus azot złożył wszystko kompletnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Co to za oznaki na liściu flagowym? Słyszłaem że to może być niedobór molibdenu czy tam manganu. Dodam że 27.05 poszedł falcon 0.7l/ha [galleryimg=693169]

Miałem takie same objawy po oprysku falkonem i sokołem z dodatkiem siarczan magnezu w niektorych odmianach pszenicy.

A co dac na T3 w pszenicy ozimej gdzie wcześniej poszedł capallo a teraz soligor pszenica na 8+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja na T3 zastosuje Menare.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A jak oceniacie Duett Ultra w zabiegu T3, cenowo pewnie podobnie do Menary tylko jak ze skutecznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Sieje pszenice ponieważ prowadzę produkcję mleka i tucznik wiec pszenzyto mi tego nie zastąpi. Mam też pszenzyto na słabszych kawałkach i jest z plonowanien oczywiście więcej. W tym roku posialem więcej azotu i ja piachach juz czuć brak wody i zbyt duzo azotu. No zobaczymy musze zrobić to w pszenicy i posiac druga dawkę azotu ale boję się że jest zbyt gorąco na grzybowke a na azot czekam do soboty podobno ma być jaki deszcz.

Już czerwiec a nie posiałeś 2 dawki azotu? Robisz jakościówkę dla krów i świń? To na pewno ekonomiczne

Moja pszenica dostała mocznik w kwietniu i do tej pory wyróżnia się na polach kolorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie padł wybór na soligor na T3 - 55zl/ha brutto
Tak jak kolega pisze to poparzenia po jakimś zabiegu u mnie podobnie w niektórych odmianach coś takiego było po T2+ mikro siarczan magnezu i mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Siarczan Magnezu potrafi pozostawić takie właśnie plamki na liściach.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Miałem takie same objawy po oprysku falkonem i sokołem z dodatkiem siarczan magnezu w niektorych odmianach pszenicy.

A co dac na T3 w pszenicy ozimej gdzie wcześniej poszedł capallo a teraz soligor pszenica na 8+.

W najnowszym top agrar pisali o tym problemie może to być związane z wcześniej występującymi przymrozkami, plamki nie groźne dla rośliny i plonowania.

Tylko plamki bliżej czubka liścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Już czerwiec a nie posiałeś 2 dawki azotu? Robisz jakościówkę dla krów i świń? To na pewno ekonomiczne

Moja pszenica dostała mocznik w kwietniu i do tej pory wyróżnia się na polach kolorem

Trzeciej. Druga poszła jeszcze w kwietniu. Ale dawałem saletre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Jak ocenianie te kłosy i ile jest w nich pieterek ,dostały jakieś 190N

post-90476-0-92417900-1496314478_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Siarczan Magnezu potrafi pozostawić takie właśnie plamki na liściach.

U mnie szło tylko 3.5kg/ha siarczanu magnezu tak że myślę że to co innego, w owsie na przy skracaniu dawałem 7.5kg/ha i dokładnie ten sam efekt jak w pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj