Polecane posty

Kula07    163

Kula ile dni odstępu zrobić pomiędzy fungi a skracaniem (zazwyczaj mam przypalenia i wczoraj zrobiłem T2) zastanawiam się czy jutro mogę jechać z cuadro 0,2l/ha

W tym roku połączyłem oba zabiegi i zera przypaleń.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

ja tak samo łącze skracanie z fungicydami z odżywkami i insektem i nie ma problemu. Na bohemie na t2 tydzień temu poszło cuadro 0,3, siarczan magnezu 8kg, safir 0,8 + azoksystrobina 0,4 i do tego sherpa 0,25 i nic nie mam spalone. Pryskane wieczorem po 19:00. Na dodatek zostało mi w zbiorniku do płukania 300l wody to przelałem i poprzeczki przeleciałem galaperem na chabra i nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Dużo zależy od temperatury w czasie zabiegu, nasłonecznienia, odmiany pszenicy, czy nie jest zaatakowana przez choroby. U jednego przypali, u drugiego nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Po czym poznałeś, że widac braki azotu na kłos?

 

Ja wczoraj zakończyłem nawożenie ozimin.

Po tym ze druga dawkę przyspieszyłem z powodu rzadkiej pszenicy i po drugiej dawce była czarna bardzo a teraz już zrobiła się blada minęło z miesiąc czasu q poszła saletra 250 kg. Dałbym jeszcze ze 100 kg ale sucha u nas panuje. Na piaszczystych glebach juz pali zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

jak sucho masz i nic nie pada to w takie temp sypanie nawozu nie ma sensu, nie pojdzie w glebe, beda straty. Pierdyknij wieczorem dolistnie, troszke jej to da, a jak bedzie sie na deszcz zanosic to dasz doglebowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Do pierwszego kolanka dałem 170N. Teraz bezpośrednio przed kłoszeniem przez pomyłkę na części pszenicy dałem 200kg saletry czyli 70N ciekawe co z tego wyniknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Jak wody nie zabraknie i nie wylegnie to będzie fajnie sypać na pewno będzie fajne mtz    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

do jakiej fazy najpóźniej jest sens dać saletrę na kłos, bo deszczu to na razie nie widać ani słychać. Chodzi mi o moment czy kłos na wierzchu czy kiedy, w tym momencie flagowy w pełni rozwinięty powoli będzie kłos ruszać - odmiana hondia wiec późniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233
Napisano (edytowany)

Ja rzuciłem 100kg saletry na rozwinięty liść flagowy i napęczniałą pochewkę w sobotę. Dziś pszenica zaczyna się kłosić. Całość tego, co wrzuciłem będzie dostępna dla pszenicy za około 10 dni. Celowo czekałem na opady, ale gdyby nie było, myślę że termin był już odpowiedni i pewnie tez bym rozsypał. Zboże jest a tyle wysokie, że nie ma bezpośredniej operacji słońca na glebę , w dodatku występuje (u mnie) rosa, więc i tak nawóz by się rozpuścił i wchłonął

 

Nie jestem wielkim specjalista od trzeciej dawki - w tym roku jadę pierwszy raz w dawkach dzielonych na 3-4 razy żeby sprawdzić, jaki efekt ekonomiczny mi to przyniesie. 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

Jeśli jest wilgoć to ostatni moment to chyba początek kłoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

My dzisiaj skończymy nawożenie azotem. Na jeden kawałek 150kg saletry, a na drugi 120kg saletry. Pierwsza dawka około 220kg, Druga około 220kg i teraz trzecia 120-150kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Nie będę jej dolistnie robił bo na słabszych kawałkach po górkach juz ją pali. Poczekam na deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Raczej nie nawożę saletrą w tym okresie przeważnie mocznik dolistnie na liść flagowy i po kwitnieniu to w sumie trochę ponad 10kg/ha N. W tym roku ładna zdrowa niska i miało być dodatkowo na flagowy - początek kłoszenia, max 120 saletry 40N, a poszło 200kg i 100kg saletry ciekawe czy będzie różnica.Wody na razie nie brakuje.

W jarej przy przy 130N oraz w fazie 29 CCC 750 0,5l i 31 CCC 0,5l + modus 0.1l Dać jeszcze Cerone 0,5l??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1
Napisano (edytowany)

Będę pryskał pszenice jarą od grzyba. Mikro poszły tydzień temu razem z ccc. Dziś bedzie 100g/ha epoksykonazolu + 150g/ha tenukonazolu. Chcę jeszcze dodać 5kg/ha siarczanu magnezu siedmiowodnego i 7kg/ha mocznika. Może być? Tego mocznika nie za dużo?

Edytowano przez Gamzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Do pierwszego kolanka dałem 170N. Teraz bezpośrednio przed kłoszeniem przez pomyłkę na części pszenicy dałem 200kg saletry czyli 70N ciekawe co z tego wyniknie

Ja gdzieś przez pomyłkę rozsialem 2big bagi mocznika na około 7ha zamiast saletry- niestety nie wiem na której działce, bo konczylem późno w nocy i chyba zbyt zmęczony już byłem że nie zauważyłem pomyłki, zorientowałem się dopiero rano jak worki posprzątałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

Jutro planuje oprysk  na grzyba na pszenice już sie zaczynają pojawiać kłoska czy moge jeszcze dać cerone do usztywnienia czy już będzie za późno

?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Pikoksystrobina daje taki sam efekt zieloności jak Azoksystrobina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

Mi również miejscami przebija się trochę miotły, jedna działka i pytanie czy można ją jeszcze zwalczyć? pszenica zaczyna sie kłosić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Zależy jak dużo jest tego "trochę" na 1m2 . Koszt oprysku zamiennikiem pumy to około 110zł/ha/ Jeśli straty przekroczą tę kwotę, to się opłaca. Poza tym miotła w razie mokrego lata może utrudnić zbiór suchego ziarna ("trzyma" wilgoć w łanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

U mnie Jahoo dawka na kłos poszła 22 maja zaraz po T2 z R2.  Liść flagowy był  w pełni rozwinięty, pochewka lekko nabrzmiała.  Padało spokojnie do piątku 26 maja. Od kilku dni pszenica się kłosi, wczoraj  wszystkie pochewki były otwarte,nieliczne pojedyncze dopiero pękają Pierwsze ości na wierzchu  zauważyłem  27 maja, więc myślę że idealnie trafiłem z azotem. Trzy formy jeszcze przez tydzień może dwa będą dostępne. Na kłos nie daję już żadnego azotu tylko z T3 pójdzie fosfor i potas  bez siarczanu. Maiłem nie dawać już tych zabawek, ale jak zacząłem z nią książkowo, to już skończę. Zawsze to jakaś nauka i nowe doświadczenie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasyl11    0

Stanie sie cos jezeli opryskam pszenice jarą medax top? Zostalo mi go troche z ozimiej i zastanawiam sie czy mozna zastosowac bo rejestracji nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj