Polecane posty

piotrdd    62

Jeśli to odmiana paszowa to nie warto, jeśli są to odmiany chlebowe jakościowe to warto bo one potrafią przy braku azotu (brak  3 dawki) odrzucać dolne pięterka co wiąże się ze spadkiem plonu.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Czy taka mieszanka 0.5l Herbistar + 0.5l Fenoxinn + 30g Tristar (100g fluroksypyr + 55g fenoksaprop-P-etylu + 15g Tribenuron metylu) będzie dobra na jare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Panowie co na brunatną plamistość liści. Bo pryskane Artea i zadziałało dobrze tylko nie na to. Może tebukonazol ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

100-125g epoksykonazol

 

ile dać np.Safir 125 SC do Acanto? jaki stosunek?

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Więcej nie będę rozsiewał nawozu bezpośrednio po zabiegu opryskiem. Jechałem z azotem kilka godzin po T2 z R2 i na ścieżkach, gdzie pszenica tarła o spód ciągnika mam przypalone czubki liści, jak wiosną po przymrozku. Na każdej ścieżce, śmiesznie to wygląda, ewidentnie jakieś uszkodzenie mechaniczne, otarcie wpłynęło na mocniejsze działanie środka.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marley313    2

ile dać np.Safir 125 SC do Acanto? jaki stosunek?),

0,8l lub 1l Safiru + 0,5l Acanto,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toras82    1

Najczęściej przypalenia właśnie biorą się z mieszania nawozów z niektorymi srodkami - fungicyd, R2 i azot to sporo stresu dla roslny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

TP ta sama pszenica o którą pytałem wcześniej wczoraj i dzisiaj był deszcz a ona nic co to może być? Dostała 2 dni temu artea 0,5 l myślą że to grzyb ale też nic nie pomogło

a jak u Ciebie z zasobnością w miedź, ile dałeś w odżywkach

jak duże nawożenie azotowe, jaki rodzaj gleby na której występuja objawy, 

przedplon i zasobność w próchnice

 

w tym roku zdecydowanie mocniej odczuwany jest głód mikroelementów, szczególnie na piaszczystych glebach i mocno zalanych,

monokultura też nie sprzyja

Tak mnie naszło pszenica ozima 3x skutecznie skracana, zdrowa, liść flagowy po kolana, dostała 170N, może jeszcze ze 40N saletry przed kłoszeniem sypnąć. Tylko rozsiewacz umyty i nawóz trzeba kupić. Czy warto?

sprawdź kolor i wilgotność gleby

Więcej nie będę rozsiewał nawozu bezpośrednio po zabiegu opryskiem. Jechałem z azotem kilka godzin po T2 z R2 i na ścieżkach, gdzie pszenica tarła o spód ciągnika mam przypalone czubki liści, jak wiosną po przymrozku. Na każdej ścieżce, śmiesznie to wygląda, ewidentnie jakieś uszkodzenie mechaniczne, otarcie wpłynęło na mocniejsze działanie środka.

albo miałeś wyciek oleju i zboże czyściło spód ciągnika,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Albo przewód w opryskiwaczu przetarty akurat nad ścieżką.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasyl11    0

Panowie pryskalem arkadie 0.55 tazer i 0.55 menary a dtr nadsl sie rozwija. Można cos z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

czy cerone można zastosować na  lisc flagowy w pełni rozwinięty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Rozsiałeś nawóz na jeszcze wilgotne rośliny , w dodatku podrażnone kilkoma przejazdami.

A 0.55 tazer i 0.55 menary to maksymalne dawki zalecane? Przy stosowaniu interwencyjnym lepiej zastosować dawki maksymalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

U mnie w Arkadi też szaleje dtr, septorioza oraz mączniak. 12 dni temu robiłem bardzo opóźnione T1 dałem Tocate duo 1,2 l/ha plus corbel 0,5 l/ha. Akurat pokazała się flagówka więc podpowiedzcie co dać mocnego na tą nieszczęsną Arkadie. Hondia, bogatka i Linus czyściutkie na tym samym polu obok siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

sprawdź kolor i wilgotność gleby

 

Wilgotność niby jest kolor normalny ciemno zielono niebieski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Czy może się coś stać jeżeli zastosuje fungi Falcon 1l na ha a zalecana 0.6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

U mnie w Arkadi też szaleje dtr, septorioza oraz mączniak. 12 dni temu robiłem bardzo opóźnione T1 dałem Tocate duo 1,2 l/ha plus corbel 0,5 l/ha. Akurat pokazała się flagówka więc podpowiedzcie co dać mocnego na tą nieszczęsną Arkadie. Hondia, bogatka i Linus czyściutkie na tym samym polu obok siebie.

ja opryskałem Capallo i arkadia czyściutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U mnie podobnie z Arkadią. 10 dni temu poszło t2 Tebu 0,5 i Topsin m 0,7 l/ha. Po opryski jeszcze wyszło dtr. Ale po kilku dniach się zatrzymał postęp. Pewnie to co było już zainfekowane się pokazało. Mam nadzieję że dotrwa do t3. Pytanie czym pryskac żeby zapanować nad dtr? Bo domyślamy się że jak oprysk przestanie działać to ruszy na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

a jak u Ciebie z zasobnością w miedź, ile dałeś w odżywkach

jak duże nawożenie azotowe, jaki rodzaj gleby na której występuja objawy,

przedplon i zasobność w próchnice

 

w tym roku zdecydowanie mocniej odczuwany jest głód mikroelementów, szczególnie na piaszczystych glebach i mocno zalanych,

monokultura też nie sprzyja

 

sprawdź kolor i wilgotność gleby

 

albo miałeś wyciek oleju i zboże czyściło spód ciągnika,

W tym problem ze nie dawałem odzywek. Wcześniej była tam kukurydza na kiszonke poplonu brak duża dawka obornika była. Można dodać besfoliar extra i siarczan magnezu teraz jak jest liść fagowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Proszę was o pilną poradę. Mam na polu pełno wyczyńca polnego w pszenicy ozimej. Do końca sam nie wiedziałem długo co to jest. Pszenice posiałem bardzo rzadko jest z centrali. Opryskałem ją Atlantisem potem Axialem ale nie widzę żeby brało tego wyczyńca pszenica jest w liściu pod flagowym mogę jeszcze Pumą poprawić bo z tego co czytałem to niby ta substancja z Pumy najlepiej zwalcza wyczyńca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Pszenica jara  w fazie 2 kolanka , czy mogę dać jeszcze  z0,5 litra ccc? plus np 0,4 Optimusa.  co sie  stanie jesli  dam ccc? 

Czy lepiej  dawać tylko  Optimusa?

Pogoda nie  pozwoliła mi  wcześniej  skrócić , no i może  trochę przegapiłem  :ph34r:


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie chce pszenice opryskac fungi plus mocznik 5%plus siarczan 5% plus florovit 1 litr na chektar.ilość wody 230 na ha co o Tym myślicie, pszenica liść flagowy.będzie to t3 czy wstrzymać się jeszcze parę dni. Pszenica Kilimandżaro z cetrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

 

albo miałeś wyciek oleju i zboże czyściło spód ciągnika,

 

Stary, mam uczulenie na wycieki, smary, usterki itp. nigdy nie pozwoliłbym na to, żeby mi coś wyciekało z traktora, auta czy nawet kosiarki do trawy

Spód ciągnika jak i opryskiwacza jest czysty, nawet błota tam nie ma - Karcher u mnie podpięty jest na stałe, nie odstawiam brudnego sprzętu pod wiatę, chyba że na drugi dzień mam gdzieś jechać. Taka psychoza.

 

Po prostu kilka przejazdów po ścieżce plus ostra mieszanina T2z R2 zrobiła swoje. Ale spokojnie, za kilka dni to zniknie, tylko teraz śmiesznie wygląda.

nadgorliwość gorsza od faszyzmu, trzeba było jej tak nie męczyć.

Ale za to rozcinałem źdźbło, kłos ma 6cm długości, jak urośnie tak ja ubegłego roku, gdzie było 47-50 ziarniaków w kłosie, to mogę być mile zaskoczony. O ile źdźbła utrzymają te 8 ton + w powietrzu, okres od końca czerwca będzie dla mnie nerwowy.

Witam mam takie pytanie chce pszenice opryskac fungi plus mocznik 5%plus siarczan 5% plus florovit 1 litr na chektar.ilość wody 230 na ha co o Tym myślicie, pszenica liść flagowy.będzie to t3 czy wstrzymać się jeszcze parę dni. Pszenica Kilimandżaro z cetrali.

 

T3 na liść flagowy?  chyba T2?

Od liścia flagowego mocznik możesz sobie darować, nadmiar azotu na kłoszenie może tak samo pomóc jak i zaszkodzić. Dokarmianie też delikatne, nie wiem co ten florovit 1l na ​hektar - a wiem, to nawóz do kwiatków.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj