Polecane posty

piotr4255    38

Nie rozumiem tego przeżywania sypie nawóz na kłos na wszystko i zyje a pszenżyto tak samo dbam jak o pszenicę chociaz do świń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

spokojnie ja też przeżyje.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

I pewności nigdy nie ma że na konsumpcję przejdzie dwa deszcze za dużo w żniwa i po parametrach a po mo ich obserwacjach to jednak minimalna wzwyzka plonu jest ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

To że na paletach to logiczne ale dziękuję za uwagę a czy można je układać pietrowo czy raczej jedna paleta i jeden worek?, wiata jest odsłonięta z 3 stron a otwarte jest tylko od wschodu i blisko płot dom i jeszcze jeden budynek tak że można powiedzieć że i czwarta strona jest w pownym stopniu oslonieta

 

Trzymałem w bigach rok czasu na paletach i piętrowo, nic sie nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczyk674    5

T2 wykonane wczoraj azoksystrobina +chlorotalonil +cyprokonazol(tazer +proceed) na T1 poszlo propikonazol +prochloraz+ cyflufenamid (bumper super +kendo) czyli jaka substancje dać na T3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Tiofant albo Tebukonazol albo to i to. 


i jeszcze z 7-8 masz do wyboru

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
Napisano (edytowany)

Trzymałem w bigach rok czasu na paletach i piętrowo, nic sie nie działo.

Dzięki koledzy za cenne rady, tak tanim kosztem mogę powiększyć swój magazyn o jakieś 200ton dla mnie super sprawa, można oczywiście sprzedać prosto od kombajna ale ta operacja opłaca się raz na 7-8lat, jest też opcja oddania w przechowanie ale jakoś mnie to nie przekonuje, bo jednak jest się w jakimś stopniu od osób trzecich zależnym możliwe że mój sposób myślenia spowodowany jest tym że nigdy nie dawałem w przechowanie no ale jakoś średnio mi się to podoba, choć jest to też jakieś rozwiązanie Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
Napisano (edytowany)

czy z jakimś fungicydem (substancja aktywna ) na t2 nie można łączyć plonvit zboża ?

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Według tabeli mieszania Intermagu, Plonvit Zboże nie można mieszać z Duett Ultra i Swing Top.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mieszanki można sprawdzić Robisz roztwór w małej skali w słoju czekasz i obserwujesz jak wszystko OK. to i tak nie ma 100% pewności jak zadziałają na roślinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

jeśli masz pewność że zmyje dość szybko, to co się przyklei do liści- to tak. A jak za mało popada- to d*pa blada...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Czy mogę do Falcon(sokół) dodać 250g tebukonazolu czy może zwiększyć dawkę do 0.8? A i co by się stało jeżeli cały 1l bym ypryskał na ha?  Dodam że pryskam z 300l cieczy na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

W sumie to ja mam pytanie bo widzę że nie którzy w tych substancjach obczaskani mam soliogor kupiony i zostało mi mondataku czy mógłbym po 0,3l dolać do soliogoru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

panowie doradzcie mi stosowalem w fazie 1 kolanka 1 l stabilanu i+ 0.3 modusa mam kupionego modusa  wychodzi lisc flagowy ile go dać teraz ? i czy czekac jak calkowicie lisc flagowy wyjdzie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

W sumie to ja mam pytanie bo widzę że nie którzy w tych substancjach obczaskani mam soliogor kupiony i zostało mi mondataku czy mógłbym po 0,3l dolać do soliogoru?

 

Możesz, słaby prochloraz na T2, ale jak chcesz to możesz, zawsze to 4 substancja, na pewno nie zaszkodzi.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

Na T1 był Mondatak 1L + Corbel 0,4 L , czy na T2  Duett ultra w dawce 0,6L będzie dobrym rozwiązaniem ? Dodam, że to będzie ostatni zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

panowie doradzcie mi stosowalem w fazie 1 kolanka 1 l stabilanu i+ 0.3 modusa mam kupionego modusa  wychodzi lisc flagowy ile go dać teraz ? i czy czekac jak calkowicie lisc flagowy wyjdzie ? 

 

zależy czego się spodziewasz.

Ja spodziewam się wylegania i dałem na liść 0,27l/ha bo tyle mi wyszło. Poprzednia dawka regulatora podana 1 maja działała gdzieś do 16-17 maja, później pszenica mi wystartowała 15cm, więc 22 maja poszła druga dawka Moddusa. Mam nadzieję, że trochę zwolni, bynajmniej przez te 17 dni Moddus będzie działał.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Panowie czym odchwaszczac Pszenice Jarą ?? chodzi mi o jedno i dwu liscienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Ravoj ale teraz moddus to Ci pogrubi zdzblo bardziej niz skroci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Możesz, słaby prochloraz na T2, ale jak chcesz to możesz, zawsze to 4 substancja, na pewno nie zaszkodzi.

niedoprecyzowalem pytania pójdzie na t1 na jęczmień jary tylko że tu pytanie zadałem a pszenicę sialem 15 listopada i raczej na 2 porządnych zabiegach sie skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Czy ma ktoś posianą odmiane pszenicy paszowej np.Elixer ? Też rozmyślam nad kupnem od jesieni odmiany paszowej . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Na T1 był Mondatak 1L + Corbel 0,4 L , czy na T2  Duett ultra w dawce 0,6L będzie dobrym rozwiązaniem ? Dodam, że to będzie ostatni zabieg.

 

Tiofant lepszy na  kłos, nie ma danych na skuteczność tiofantu w ochronie liścia.

Na ochronę liścia strobiluryny, ale z triazoli  epoksynazol na liść najlepszy

dorzuć coś ze strobi, a jak ekonomicznie to może Duett ultra sobie poradzi.

Ravoj ale teraz moddus to Ci pogrubi zdzblo bardziej niz skroci

 

Głównie pogrubia ścianki źdźbła, powoduje rozwój korzeni, ale też z tego  co doczytałem hamuje rozrost jakiś tam tkanek, więc spowalnia wzrost i w tej fazie, pszenica jeszcze rosnąć nie przestała. Ale czy to prawda przekonam się niedługo.

Mówię co wiem, a wiem że wiem niewiele.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
Napisano (edytowany)

Ja dawalem Moddusa 0.4 na T1 bez ccc i jednak mi ciut wybujala pszenica bo przegapilem kolanko i juz nie chcialem CCC dorzucac. Teraz na T2 dam Duettu 0.6l + amistaru 0.4 + moddusa 0.4 + pakiet mikroelementow. A nawozenie ok. 210N nie liczac tego co dolistnie

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj