Polecane posty

ravoj    1287
Napisano (edytowany)

Hoooy, w tym roku oko nacieszę, jak  nie polegnie to pochwalę się parametrem (jak Bozia da wodę kiedy trzeba będzie) a za rok czynnik ekonomiczny trzeba wziąć pod uwagę, liczyłem na wyższą cenę konsumpcyjnej i brak problemu w sprzedaży, a tu d*pa. 

Więc na jesień kwalifikat dobrej paszówki trzeba będzie zakupić i walić na ilość a nie jakość. 

A utopiony będzie co najwyżej wczorajszy azot na kłos, bo wcześniejsze powinny się zwrócić. Ochrona fungicydowa też jej nie zaszkodzi, nie była to jakaś wygórowana ochrona - 380zł/ha na trzy zabiegi.  Dokarmianie dolistne też jej pomoże, z ostatniego przed kwitnieniem zrezygnuję. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7970

tez jadę na ilość a nie jakość bo ze sprzedaża jakosciowej jest problem, nawet paszówke sprzedac to tez niezła farsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

A przecież pisałem, że w naszych stronach tak właśnie jest z cenami. Dlatego ja się nie napinam na jakościową. A jesli juz, to minimum 25 ton pchać wanienką dalej w świat, a nie do lokalnego skupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

No więksi gracze tak robią. Rozwój gospodarstw to śmierć dla lokalnych pasożytów kupczyków, bo większy sam decyduje komu i kiedy sprzeda. Z Niemiec samochód przyślą i jakość zabierze. A dodam że własny magazyn to rzecz za***ista.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Nawet nie trzeba być "dużym" gospodarzem, wystarczyłoby jakby sąsiedzi chcieli łączyć się w grupy producenckie a nie każdy sobie. A co do ceny ravoj to nie przejmuj się tym jeszcze zbytnio, bo do żniw jeszcze trochę czasu zostało. Ceny wtedy pójdą ostro w dół bo podmioty skupujące wykorzystują to, że wielu rolników nie ma jak przetrzymywać zboża. Jedyne wyjście to przetrzymywać do zimy. Ja mam kawałek magazynu i też mogłem przechować ziarno, bo tej zimy ceny były jak dla mnie bardzo dobre ale wolałem szybciej sprzedać bo kasa też potrzebna i trochę teraz żałuję bo byłbym parę złotych do przodu.

 

Najgorzej sprzedawać klientom indywidualnym małe ilości, same problemy. Przykładowo dzwoni taki i się pyta czy jak weźmie na raz 5 ton pszenżyta to czy opuszczę mu do 450zł. Śmiać mi się z takich ludzi chce, czy oni myślą, że rolnikowi łaskę robią jak przyjadą po towar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

Ale ci mali kupcy sami sobie na własną d*pę ten bat ukręcili, rżnąc rolników aż trzeszczało. Przeciez ceny w skupach w lecie to głównie ich sprawka. Tyle że tych malutkich, co im sprzedają z roku na rok coraz mniej, a ci więksi nie stoją u nich o jałmużnę.

Ravoj, ja mam własny magazyn i jestem w stanie przetrzymać zboże spokojnie do czerwca, całość z gospodarstwa. Rozwojowo jestem w stanie zmagazynować w tej chwili ze 250-300 ton zboża, co zaspokaja moje potrzeby w nadwyżką.

Dziś lokalny skup oferuje za paszową 720 brutto (Skierbieszów), więc przetrzymanie 20 ton od żniw przy różnicy w cenie 170zł daje 3400zł. nie w każdym roku tak jest, ale zazwyczaj cena w zimie jest lepsza niż w czasie żniw.

U mnie jeszcze N3 około 120kg saletry czeka . I T2 na flagę jak się rozwinie. I tyle inwestycji w pszenicę w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Czy takie dawki wystarczą na T2? Czy zwiększyć? (150g spiroksaminy + tebukonazol 100g+ triadimenol 26g). Czy dożucić tebu z 100g?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Max Plon Mircze i  Teratyn daje 740 za konsumpcje a 720 za paszę, także faktycznie gra nie warta świeczki, zbiło to mój zapał i rodzi konieczność magazynowania a na to się nie nastawiałem. 

Cieszę się, bo deszczyk właśnie rusza wczoraj rozsiany  azot, ale słaba różnica cen paszy i jakości   dyskwalifikuje sens jego podania.  

Mam jeszcze tebu i tiofant na kłos, to podam, a niech tam. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

a duża to działka czy cały areał jaki masz tyle dałeś? Ja właśnie z tego względu rezygnuję z wjeżdżania z trzecim azotem, dobre stanowisko po burakach i fasoli to i tak dużo papu dostały, fakt kilka tygodni wczesniej mizernota była, ale teraz to uważam, że najlepiej wyglądają od lat te moje.. z fungi też nie daję jak to inni gotowych pakietów, żeby móc się pod kościołem pochwalić że wywaliłem 4stówy na 2 zabiegi, tylko jakieś mieszanki, teraz t1+t2 to u mnie jakieś 240zł netto, a co do ceny to w żniwa będzie większa różnica pomiędzy jakość/pasza, w zeszłym roku było jakieś 40zł/t i sprzedawałem w żniwa po 590netto.. w tym roku też pewnie część sprzedam w żniwa bo kasa potrzebna, a rzepak chyba oddam na przechowanie bo później powinien być droższy.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ja mam pytanie z innej beczki, u mnie areal rośnie szybciej niż powierzchnia magazynu i jeśli wszystko pójdzie dobrze do żniw to znów będzie za mały żeby wszystko zmieścić, można trzymać pszenicę np w big bagach pod jakąś wiatą np, bo pewnie będę zmuszony ze 120-160ton tak zmagaazynowac, czy raczej się nie da i zaplesnieje a może jeszcze jakieś inne niespodzianki będą? Musiało by stać w workach plus/minus 4-7 miesiecy z zależności od sytuacji na rynku..da się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek8504    52

Witam Popadalo troche i juz ze 3 godziny jest slonecznie i cieplo. Kiedy mozna wjezdzac z T2? Calkiem suche to dzis chyba nie bedzie ale pogoda nieciekawa na ten tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja T2 planuje kolo soboty tez dziś w końcu coś popadalo. Mam Falcon plus jakiś folic i nowy bi bo skrzypionki się pokazały. Chyba niema żadnych przeciwskazan żeby to mieszać? ?
Ja T2 planuje kolo soboty tez dziś w końcu coś popadalo. Mam Falcon plus jakiś folic i nowy bi bo skrzypionki się pokazały. Chyba niema żadnych przeciwskazan żeby to mieszać? ?

post-216021-0-73390500-1495548942_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

Jeśli masz zamknięty magazyn/wiatę, to moze stać w BB. Ważne, żeby był osłonięty od deszczu/wiatru/śniegu. Same BB są mało przepuszczalne. No i warto byłoby postawić na paletach te BB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

U mnie stoi zboże w bigach do siewu w wiacie bez drzwi ale osłonięte od strony zachodniej. Ogólnie wszystko spoko tylko poucinalem górę bigow bo myszy wchodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Jeśli masz zamknięty magazyn/wiatę, to moze stać w BB. Ważne, żeby był osłonięty od deszczu/wiatru/śniegu. Same BB są mało przepuszczalne. No i warto byłoby postawić na paletach te BB

To że na paletach to logiczne ale dziękuję za uwagę a czy można je układać pietrowo czy raczej jedna paleta i jeden worek?, wiata jest odsłonięta z 3 stron a otwarte jest tylko od wschodu i blisko płot dom i jeszcze jeden budynek tak że można powiedzieć że i czwarta strona jest w pownym stopniu oslonieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

Nie mam pojęcia, ja trzymałem BB trzy miesiące w stodole bez składowania . Ale na logikę, skoro w silosie kilka metrów wzwyż zboże jest składowane, to i dwa bigbagi na sobie chyba można postawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie a ja mam problem z chwastami w pszenicy ozimej ponieważ mieszanina Atlantis+Mustang Forte dała d*py pasuję zrobić poprawkę i mam pytanie czym mogę jeszcze teraz uj***ć w końcu te chwasty mowa o jednoliściennych i dwuliściennych ? myślę nad Pumą lub Axialem na jednoliścienne a na dwuliścienne Grodyl lub Starane jak myślicie nadają się te środki na taką poprawkę i co z czym ewentualnie można zmieszać ? doradżcie

 

panowie ponawiam pytanie i liczę na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7970

ja trzymałem w bb ok. 5 miesiecy pszenice i nic się nie stało, BB stały w stodole na płytach drewnianych, a pod płytami na betonie rzucona była folia dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Max Plon Mircze i  Teratyn daje 740 za konsumpcje a 720 za paszę, także faktycznie gra nie warta świeczki, zbiło to mój zapał i rodzi konieczność magazynowania a na to się nie nastawiałem. 

Cieszę się, bo deszczyk właśnie rusza wczoraj rozsiany  azot, ale słaba różnica cen paszy i jakości   dyskwalifikuje sens jego podania.  

Mam jeszcze tebu i tiofant na kłos, to podam, a niech tam. 

kolego nie sr** żarem do żniw jeszcze dużo czasu i może być tak że z tego pola nic nie nakosisz, puki jest na polu to nie jest jeszcze twoje.

dziś w okolicy tomaszowa przeszły takie burze że w kilka minut żółto kwitnące rzepaki zamieniły się w zielone pola. puki co o cenę na przyszłe zbiory bym się tak nie martwił, najpierw trzeba mieć co sprzedać. chyba że masz towar z ubiegłego sezonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Nie sram  bo  nie chodzi mi o cenę pszenicy a o różnicę ceny jakości do paszy w śmiesznych 20zł. Za te 20zł sami sobie powinni uprawiać jakość. Ta śmieszna różnica nie pokryje kosztów  dawki azotu na kłos czyli tej niby jakościowej a już o lepszej ochronie fungi nie wspomnę. Ot cały galimatias, do tej pory byłem przekonany, że cena jakości jest te kilkanaście  % większa  a tu  d*pa. To tylko w moim zadupiu tak jest, czy w całej Polsce?

Na bank za rok nie będę dbał o jakość przy tej różnicy ceny, nie mam piekarni żeby samemu  spożytkował tę jakość, więc wydaje mi się, że temat jakości przestanie mnie interesować.

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

U nas mlyn bierze wszystko byleby gluten był powyżej 20 i ogien... za gluten 35 dostałem 50 zł więcej na tonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

No widzisz 50zł za tonę więcej to ok, warto spróbować. Ja też myślałem, że chociaż te minimum 50zł będzie więcej.

Faktycznie trzeba było wcześniej  sprawdzić ceny, nie wiem czemu tego nie zrobiłem.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Może jak będziesz miał próby i beda dobre to gdzieś dalej szukaj młyna i ci podstawi wannę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
Napisano (edytowany)

20zł różnicy to już jest 0 albo zarobek. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj