Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiek1979    328

Panowie tydzien temu pszenice pryskalem basfoliorem 36 dawka ok 8l.ha +siarczan + amino micro 0.3 kg/ha .Oprysk wieczorem ale jeszcze bylo slonce i pszenica przypalona .Jak dlugo bedzie to odchorowywac ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ta pszenica ma wysokośc 50 cm...

Jest sens ja skracać?

Oczywisci ze jest sens w tej chwili ma 50cm jeszcze urosnie ze 10-15cm zanim wypuści klosa i zrobi ci sie ponad 80cm.

Wiekszy wiatr a nie daj boze do tego deszcz i pszenica lezy plackiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

ravoj masz pszenicę w fazie wydłużenia się pochewki liścia flagowego, co do tebukonazolu jest jeszcze w soligor 425 EC

Stary cacy, tylko który to będzie BBCH ? 

Bo nie wiem czy T2 jechać, czy jeszcze poczekać. 

Tebukonazol jest chociażby w takich środkach jak Wirtuoz, Falcon czy Prosaro, producenci też nie ogarnięci? Mieszaniny z Moddusa z tebu to nic zakazanego, a że w niesprzyjających warunkach przypali - ryzyko wpisane w zabieg

 

tak, racja ale tam są mniejsze dawki tebu,  mi chodziło o pełną dawkę jak np 250g Tebu/ha jak jest w typowych tebukonazolowych środkach. Tego nikt nie daje. W  Wirtuozie jest go 160g a daje się niecały litr, od 0,75 więc zaledwie 120g, więc nie powinno poparzyć. W lepszych środkach czy mieszaninach robionych samemu na T1 Tebu raczej nie ma, bo on głównie od rdzy i chorób kłosa. Bynajmniej tak wynika z literatury i praktyki starszych kolegów tego forum. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9202

Po niedzieli będzie się wychylał liść flagowy przy tej pogodzie, ja bym jechał z T2 jeśli planujesz T3. Jeśli nie, wstrzymaj się kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Nie doczekałem się odpowiedzi na temat mieszania środków dobromir+ artea + modus. wiec może lepszym rozwiązania będzie madex top? tym bardziej ze w dniu zabiegu ma być niebo zachmurzone a następne kilka dni ma padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277
Napisano (edytowany)

cholera już tak późno????? nie wiedziałem, toż to trzy tygodnie od 1 kolanka minęły dopiero??? szybko poszło, to walę jutro T2 z Moddusem. Dzięki stary. 

 


Nie doczekałem się odpowiedzi na temat mieszania środków dobromir+ artea + modus. wiec może lepszym rozwiązania będzie madex top? tym bardziej ze w dniu zabiegu ma być niebo zachmurzone a następne kilka dni ma padać.

Możesz spokojnie to mieszać, u mnie na T2 po niedzieli będzie dość podobnie, a wręcz identycznie plus dokarmianie. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

A co będzie lepsze Modus czy Madex nigdy tego drugiego nie stosowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Cerone do której fazy można najpóźniej stosować ? Są jakieś przeciwskazania by mieszać go z fungi ?

Ponawiam pytanie . Na etykiecie pisze, ze do konca fazy kloszenia można stosować. Ale gdzieś czytałem, ze nie w każdej fazie działa dobrze no i czy mieszać z fungami można. Prośba o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

@ravoj Nie panikuj tylko sprawdź czy to na pewno flagowy a nie podflagowy Odwiń delikatnie ten ostatni liść w łodydze i sprawdź czy nie ma tam jeszcze jednego małego Jeśli nic nie będzie przetnij i sprawdź gdzie jest kłos powinien być na końcu szyjki i już nie być otoczony liściem wtedy masz pewność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56


Ponawiam pytanie . Na etykiecie pisze, ze do konca fazy kloszenia można stosować. Ale gdzieś czytałem, ze nie w każdej fazie działa dobrze no i czy mieszać z fungami można. Prośba o pomoc.[/qu ote]
Kiedyś ktoś na forum pisał że żyto traktował cerone po kwitnieniu i trochę pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
Napisano (edytowany)

tak, racja ale tam są mniejsze dawki tebu,  mi chodziło o pełną dawkę jak np 250g Tebu/ha jak jest w typowych tebukonazolowych środkach. Tego nikt nie daje. W  Wirtuozie jest go 160g a daje się niecały litr, od 0,75 więc zaledwie 120g, więc nie powinno poparzyć. W lepszych środkach czy mieszaninach robionych samemu na T1 Tebu raczej nie ma, bo on głównie od rdzy i chorób kłosa. Bynajmniej tak wynika z literatury i praktyki starszych kolegów tego forum. 

 

Uwierz, że i niewielkie dawki tebu z Moddusem potrafią dać po tyłku. Dużo zależy od odmiany, przebiegu pogody i sytuacji stresowych. U mnie szło 120g tebu i 0,2l Moddusa i Sailor lekko przypalony, Julius tylko na nakładkach ale konkretniej. W robocie Pokusa chyba też podobny stosunek tebu do Moddusa dostała i też poprzypalało. W zeszłym roku pamiętam że dawka 0,8l Wirtuoza i 0,2 Moddusa trochę nawywijała.

 

Co do T2, to spokojnie możesz już wjeżdżać

 

@Koza - przetnij to będzie widać

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

 

Ponawiam pytanie . Na etykiecie pisze, ze do konca fazy kloszenia można stosować. Ale gdzieś czytałem, ze nie w każdej fazie działa dobrze no i czy mieszać z fungami można. Prośba o pomoc.[/qu ote]

Kiedyś ktoś na forum pisał że żyto traktował cerone po kwitnieniu i trochę pomogło

Ja traktowałem pszenicę po kwitnieniu na próbę na części działki. Różnica była nieznaczna całość stalą tam gdzie nie było Cerone bardziej górą pofalowana.

Gdy liść flagowy rozwinięty powinno się wstrzymać z regulatorami, a szczególnie w fazie kłoszenia kwitnienia (może nastąpić sterylizacja i inne problemy). Mocno kwaśne Cerone z fungicydami może różnie zadziałać tak mi powiedzieli z BSF i od lat stosuje oddzielnie może coś się zmieniło?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy ktoś z Was ma jakieś przykre wspomnienia związane z stosowaniem modusa na liść  flagowy razem z fungicydami oraz nawozami dolistnymi typu kristalon? Czy można go bezpiecznie zastosować w takim połączeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

 

 

@Koza - przetnij to będzie widać

 

Mam jechać Cerone 0.5l/ha a tam pisze

 

Termin stosowania: Środek stosować od fazy liścia podflagowego do fazy ukazania się liścia

flagowego

i chce uchwycić dobrą faze.......

Podflaga a w srodku niej juz flaga ukazuje sie, pojechalem wczoraj 0.7 cerone miejscami juz mam flage sterczaca - pozyjemy zobaczymy inaczejby lezalo.

 

Musze 2x skrocić bo poszło 2x po prawie 300kg saletry , pszenica aż czarna , żdżbło, grube na +-4mm.

Ide na rekord jak ustoi :) na razie doszedłem  pod 7800kg/ha, zobaczymy w tym roku B)

 

 

T2 idzie Sequris Opti.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Ja traktowałem pszenicę po kwitnieniu na próbę na części działki. Różnica była nieznaczna całość stalą tam gdzie nie było Cerone bardziej górą pofalowana.

Gdy liść flagowy rozwinięty powinno się wstrzymać z regulatorami, a szczególnie w fazie kłoszenia kwitnienia (może nastąpić sterylizacja i inne problemy). Mocno kwaśne Cerone z fungicydami może różnie zadziałać tak mi powiedzieli z BSF i od lat stosuje oddzielnie może coś się zmieniło?.

Zdaje mńie sie ,że mi sie już liść flagowy ukazuje... To nie można już Cerone i innych regulatorów ? Pszenica trochę duża ponad 70 cm...zdjęcia poniżej. Trzecie kolano już ... :(

post-97912-0-69806400-1495395378_thumb.jpeg

post-97912-0-45033900-1495395404_thumb.jpeg

post-97912-0-11300000-1495395444_thumb.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak się liść flagowy się ukazuje wydaje mi się dobry ale ostatni momentem. Ja tak stosuję i jest OK., ale jak cały na wierzchu i zaczyna się kłosić to może być różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Jak się liść flagowy się ukazuje wydaje mi się dobry ale ostatni momentem. Ja tak stosuję i jest OK., ale jak cały na wierzchu i zaczyna się kłosić to może być różnie.

Dopiero wychodzi flaga.. Jutro lecę z tym Cerone. Fungi dam za pare dni. Jak radzicie nie będę mieszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj