Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wilhelm    408

@Ulman Triadimenol występował także w Folicurze Plus razem z tebukonazolem na kłos.. bardzo dobrze się to sprawdzało, szczególnie w zwalczaniu fuzarioz, więc nie jest to aż taki słaby triazol... W zaprawie Baytan Uniwersal także występował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

A no jak pryskasz w południe to sorry.

a moddus Kiedy ma być niby stosowany?Wieczorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

Ja opryskalem Lancetem jara bo mi zostało lancetu z oziminy. I teraz się troge przestraszyłem bo znajomy mi powiedział że mi pszenice może spalic

 

lancetem można pryskac jarą tylko w dawce 160g jak dałes 200 to może zrobić się żółta trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277
Napisano (edytowany)

no z całym szacunkiem, ale na pewno nie w południe czy po południu jak temperatura na słońcu wynosi 35.

Mi wystarczy wieczorem jak jest 15. Ty pryskaj w południe i dalej ostrzegaj, że parzy. W południe byle nawóz w oprysku może poparzyć.

Ale jak tam kto uważa, mi pasuje godzina 18-19, też jest słońce i cepło, bez wiatru i tak pryskam, kto chce wcześniej niech pryska nawet o 12.

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

@ravoj I tu błąd modusem się jedzie do południa w słoneczny bezchmurny dzień i temperatura najlepiej 15+ Zastosowany wieczorem tak jak piszesz nie zadziała w takim samym stopniu taki to modus ;D Ja zawsze modusem jadę rano jak są warunki a wieczorem grzyb+nawozy dolistne Chyba nie masz tak dużej powierzchni by nie móc podzielić tych zabiegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dokładnie modusem jak jest bardzo ciepło i dużżo słóńca wtedy można  zmniejszyć dawkę, wieczorem należy dawkę zwiększać. Ja  już modusem osobno pryskam, celuję  w pogodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

no z całym szacunkiem, ale na pewno nie w południe czy po południu jak temperatura na słońcu wynosi 35.

Mi wystarczy wieczorem jak jest 15. Ty pryskaj w południe i dalej ostrzegaj, że parzy. W południe byle nawóz w oprysku może poparzyć.

Ale jak tam kto uważa, mi pasuje godzina 18-19, też jest słońce i cepło, bez wiatru i tak pryskam, kto chce wcześniej niech pryska nawet o 12.

gdzie ty chłopie masz w kwietniu 35 stopni w południe ?Moddus poprostu nie lubi mieszania z trazolami a najbardziej tebu i stąd wynikają przypalenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Lancet puscił mi na jednym kawałku oset w pszenicy ozimej, czy jest jakiś herbicyd, którym można zrobić poprawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

1,2 + 0,8.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34

Czy ktoś pryskal pszenice jara Lancetem ?

Tak spokojnie możesz jechać dawka jak w ozimej

 

1,2 + 0,8.[/quote

 

Ile to kosztuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

Ile to kosztuje ?

Ok 180zł netto.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszkos    18

mam problem pryskałem pszenżyto tydzień temu mustangiem i wydaje mi się że przytulia nie ruszona 25 cm  na razie obserwuje ale szykuje się na poprawke grodylem miał ktośpodobną sytuacje. od razu ówie że wcześniej się nie dało prysnąć brak warunków pogodowych.

 Pryskałem Mustangiem Forte w tym tygodniu nie było szans wjechać wcześniej. Inne chwasty już wzięło a na przytulij nie widać nic działania środka myślałem ze po paru dniach ja tez ruszy ale widzę że pewnie nie obędzie się bez poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Cerone do której fazy można najpóźniej stosować ? Są jakieś przeciwskazania by mieszać go z fungi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

 Pryskałem Mustangiem Forte w tym tygodniu nie było szans wjechać wcześniej. Inne chwasty już wzięło a na przytulij nie widać nic działania środka myślałem ze po paru dniach ja tez ruszy ale widzę że pewnie nie obędzie się bez poprawki.

 

przytulia najgorsza bo zostaje w zbiorniku i na skupie od razu lecą z ceną . grodyl  pozostaje w tej fazie napoprawki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Ewnetulanie fluroksypyr, tylko że ja go nie stosowałem w później fazie zbóż, a grodyl nawet po wykłoszeniu bezproblemowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Również fluroksypyr mogę z czystym sumieniem polecić.

Co do przypaleń u mnie też mieszanina 125g tebu + 0,2l Moddusa lekko przybarwiła końcówki liści, tam gdzie się nałożył oprysk przypalenie jest mocniejsze, trzeba będzie ją podratować odżywką.
Ale mam jeszcze inny problem, jedna odmiana jest lekko zaatakowana przez mączniaka, niewielkie ilości grzybni w niektórych miejscach na dolnym liściu czy na łodydze przy ziemi. Dostała ok 150g fenpropidyny przy okazji T2, niby jakoś specjalnie się nie posuwa naprzód z infekcją, ale zastanawiam się, czy opłaca się jeszcze teraz rzucić jakiś tani triazol, żeby to utrzymać w cuglach do T3? Próbował ktoś kiedyś takich sztuczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277
Napisano (edytowany)

Na słońcu w południe na wysokości pszenicy termometr dobija mi  do 37, więc na słońcu na pewno jest gorąco. W cieniu oczywiście 22.  Skoro trzeba pryskać w upał to spoko, kto chce niech pryska i może ma racje, może faktycznie musi grzać żeby Moddus.super działał  - nigdzie tego nie doczytałem, ja się nie znam. 

Musi się wypowiedzieć specjalista, bo według mnie ważniejsza jest pogoda po zabiegu, żeby pszenica silnie rosła, żeby było jej ciepło i miała wystarczająco składników. "rośliny, która nie rośnie, nie ma sensu hamować'.

Nie będę się spierał i kłócił. Nie odważę się pryskać w południe bo zwyczajnie jest za gorąco i często wieje silny wiatr, który ustępuje wieczorem albo rano. Środek odparuje zanim się wchłonie i oczywiście latają sobie jeszcze pszczoły. 

 Poza tym na etykiecie Moddusa napisane jest wyraźnie "temp.  optymalna ok. 10-15oC", więc południe odpada, silne naświetlenie jest również wieczorem i rano, środek ma czas się wchłonąć. Ale to tylko moje zdanie.  Można również pryskać z rana i to wydaje się najlepszy zabieg. 

Pryskałem Moddusem 1 maja wieczorem, świeciło  jeszcze słońce i było ciepło, efekt jest bardzo zajebiaszczy -  bo zostawiłem kontrolę - jest wyższa na oko 10cm może więcej od reszty.  Także na pewno podział i nic nie sparzył a również były tam triazole. O Tebukonazolu nie piszę, bo ten środek idzie głównie na kłos a nie na podstawę i flagę, więc raczej nikt go nie miesza z Moddusem, bynajmniej bardziej ogarnięci.   

Tu jest link do wielu odpowiedzi dot. Moddusa. 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/71108-moddus-jak-podwy%C5%BCszy%C4%87-plon-poprzez-stosowanie-regulatora-wzrostu-zb%C3%B3%C5%BC-podsumowanie-webinarium/

 

 

 A mam pytanie do ogarniętych, bo nigdzie tego nie mogę doczytać a żaden sąsiad się nie zna. czy to już jest flaga?

Pierwsze kolanko było równo 21 dni temu. kłos jest pod drugim liściem od góry. 


:

 

 

 

 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Pszenica bamberka pytanie do was czy dawać jeszcze saletre na klos do tej pory poszło 400 kg saletry bez skracania

post-168707-0-09027400-1495383741_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
O Tebukonazolu nie piszę, bo ten środek idzie głównie na kłos a nie na podstawę i flagę, więc raczej nikt go nie miesza z Moddusem, bynajmniej bardziej ogarnięci.  

 

Tebukonazol jest chociażby w takich środkach jak Wirtuoz, Falcon czy Prosaro, producenci też nie ogarnięci? Mieszaniny z Moddusa z tebu to nic zakazanego, a że w niesprzyjających warunkach przypali - ryzyko wpisane w zabieg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

ravoj masz pszenicę w fazie wydłużenia się pochewki liścia flagowego, co do tebukonazolu jest jeszcze w soligor 425 EC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Pszenica bamberka pytanie do was czy dawać jeszcze saletre na klos do tej pory poszło 400 kg saletry bez skracania

Odwazny jesteś ja jutro jade drugą dawką modusa ,przy takim nawożeniu,będzie jeszcze 150 saletry w nadchodzącym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj