Polecane posty

andrzej1988    293

dzisiaj zrobilem T2 epoksynazolem Soprano 1.15l na ha. Flagowka wychodzi. miejscami wieksza a miejscami mniejsza. Jak pszeniczka sie wyklosi to pojdzie jeszcze Tebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

nieprawda, stosowałem łącznie z triazolem, morfolinami prochlorazem i chloratalonilem do tego chlorek chloromekwatu + dokarmianie dolistne. Co prawda dawki obniżone, ale nawet na nakładkach nie ma śladu przypaleń. 

 

Za to kilka dni temu pryskałem mocnym mixem  nawozowym, mocznik (niskie  stężenie 5%) Plonvit Phosho (4kg/ha) , siarczan magnezu (5kg/ha)  i Tytanit 0,4 - i ten mix na nakładce przypalił czubki liści (specjalnie chciałem sprawdzić) Więc nawet zwykłymi nawozami można przypalić.  

 

Wszystko zależy od warunków  w czasie zabiegu. Wystarczy za wysoka temperatura i silne nasłonecznienie,  moddus przyspiesza działanie triazoli i potem nie ciekawie to wygląda, dlatego ja już teraz nie łącze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

U mnie naprzyklad przepadywalo ciagle, dopiero kilka dni temu chwasty robilem tylko ze bezpiecznymi srodkami i o wiele drozsze (puma + sekator) ale flagowki nie bylo jeszcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Co wy robiliscie wcześniej ze na chwasty w liściu flagowym pryskacie?

Wyobraź sobie że 2 dni temu pryskalem na miotle i owies bo wcześniej albo padał deszcz albo nie dało sie wjechać w pole tak mokro albo słabe temperatury. Nie cały tydzien temu dopiero t1 zrobione. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Mi na szczęście chwasty udało soe zrób jeszcze w kwietniu. Ale pogoda w tym roku nie za ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Został mi z tamtego roku Falcon 2 litry na T2 będzie dobry?

Ja też w tym roku lece z Falconem 0.6l/ha tylko nie wiem czy można zrobić tak że 0.6l dać na flagowy a potem przed kwitnieniem 0.5l Bukat(tebukonazol 250g) + 0.4l Falconu (spiroksamina- 100g, tebukonazol - 67 g triadimenol  - 18 g)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Dzisiaj opryskałem pszenicę Hondię herbicydem Starane, bo dość dużo przytulii było, której - wiadomo - nie zwalczył Granstar Ultra. Za chwilę jadę z saletrą, bo może dzisiaj coś popada albo jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1283

Wszystko zależy od warunków w czasie zabiegu. Wystarczy za wysoka temperatura i silne nasłonecznienie, moddus przyspiesza działanie triazoli i potem nie ciekawie to wygląda, dlatego ja już teraz nie łącze.

 

A no jak pryskasz w południe to sorry.

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Ja też w tym roku lece z Falconem 0.6l/ha tylko nie wiem czy można zrobić tak że 0.6l dać na flagowy a potem przed kwitnieniem 0.5l Bukat(tebukonazol 250g) + 0.4l Falconu (spiroksamina- 100g, tebukonazol - 67 g triadimenol  - 18 g)

Jeśli masz ten Falcon kupiony to trzeba wypryskać ale jak masz kupić to się zastanów. Spiroksamina zasadniczo teraz jest zbedna , tebukonazol na flagę to średni sens a poza tym masz go 100g w dawce 0,6l więc mocno mało. Triadimenol jakby był dobrym triazolem  to byłby w innych fungicydach Bayera. 

Zrób 0,8 epoksykonazolu + 1l Gwaranta to nie wyrzucisz kasy w błoto a jak chcesz mieć efekt jak po Falconie to daj  1l tebu i będziesz miał  połowę kosztów.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja wlasnie wczoraj prysnalem 0,6l Falconu na T2/T3 na zyto w polowie wykloszone. Ziemia lekka i wysokiej presji nie ma ale zes i tak zasial watpliwosci tym postem o skutecznosci Falconu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Na pewno nie zaszkodzi ale patrząc po substancjach i ich ilości to Falcon i Soligor są najdroższymi z tanich rozwiązań. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jeśli masz ten Falcon kupiony to trzeba wypryskać ale jak masz kupić to się zastanów. Spiroksamina zasadniczo teraz jest zbedna , tebukonazol na flagę to średni sens a poza tym masz go 100g w dawce 0,6l więc mocno mało. Triadimenol jakby był dobrym triazolem  to byłby w innych fungicydach Bayera. 

Zrób 0,8 epoksykonazolu + 1l Gwaranta to nie wyrzucisz kasy w błoto a jak chcesz mieć efekt jak po Falconie to daj  1l tebu i będziesz miał  połowę kosztów.

Oto chodzi że mam go kupionego. Mam tylko 1ha pszenicy na nasiona. Miałem już kupiony bukat i falcion. Falciona 1l i bukatu 0.5l. I niewiem czy robić tylko T2 czy tak jak napisałem z T3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

mam problem pryskałem pszenżyto tydzień temu mustangiem i wydaje mi się że przytulia nie ruszona 25 cm  na razie obserwuje ale szykuje się na poprawke grodylem miał ktośpodobną sytuacje. od razu ówie że wcześniej się nie dało prysnąć brak warunków pogodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Samcio ja na przytulie zawsze dawalem Gold'a, w tym roku stosowalem pume i sekatora strasznie drogo, ale na etykiecie pisze ze efekt po 14 dniach ale pierwsze chwasty juz po trzech dniach lapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

Ja opryskalem Lancetem jara bo mi zostało lancetu z oziminy. I teraz się troge przestraszyłem bo znajomy mi powiedział że mi pszenice może spalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

mniej jak 3 nigdzie nie miala przeważnie 4 lub rozkrzewiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
Napisano (edytowany)

Nic nie spali, mi mowili ze adengo dzien przed wschodami kukurydzy zaszkodzi, opryskalem i kukurydza tak czy siak pieknie idzie.

A kilka lat wstecz jak ojciec pryskal to samym goldem nie raz pszenica byla wyzej niz przednie kola w c360 tak samo jara byla mala tez sie jechalo ;) Po prostu obserwuj jak cos sie jej bedzie dzialo to polec z asashi

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj