Polecane posty

andrzej1988    293

Ja jutro chyba jade z T2 bo flagówka wychodzi. Desamo jest naprawde czyściutka bez chorób a Ozon coś tam sie troszke pojawia ale tragedii nie ma. Brak monokultury, stanowisko po strączkowych, zimna wiosna więc i mała presja chorób. Na T2 zdecydowałem że pojade samym epoksynazolem Suprano 125 w dawce 1,15 l na ha czyli zwiekszona dawka a na T3 jak sie wykłosi pszenica pojdzie Tarcza łan w dawce też 1,15l na ha. Skracać tez juz nie bede bo pszenica niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczyk674    5

"ravoj" a kiedy pryskslem t1 ze liczysz te trzy tygodnie? Ja pryskslem 2 maja i niemam pojęcia czy jest juz flaga czy nie jak rozrywka liście to jeszcze jeden listek jest w środku blisko wyjścia. Na skracanie dałem 0.25 cuadro w t1 i zstanaeism się czy dodać jeszcze do t2 bo mi zostało i wyszło by tak 0.15 czyli była by pełna dawka tylko niewiem kiedy pryskac juz czy jeszcze poczekać? A czy dajecie odżywki do t2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Diskobol 480 SC (azoksystrobina - związek z grupy strobiluryn - 80 g, chlorotalonil - związek z grupy ftalanów - 400 g w 1 litrze środka) 1.5l + Rubric 125 SC (epoksykonazol - związek z grupy triazoli - 125 g w 1 litrze środka) 0.6l koszt okolo 166 zl dotego cerone 0,5l i to w fazie podflagowy poczatek flagowego. Pszenica bedzie mi lezec bo praktycznie nie skrocona co o tym sadzicie czy pojechac cero e na podflagowy a na flagowke ochrone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Pryskalem 1 maja, też nie wiem jak rozpoznać flagowy, ale jeszcze go chyba nie ma. Wychodzi jeszcze jeden mały lisc. Kłos jest w połowie źdźbła więc chyba jeszcze nie czas.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
Napisano (edytowany)

No i ten jeden liść mały to liść flagowy teraz poczekać za wyjdzie i robić T2, ja osobiście robię jak ten liść ma 10-15 cm ale ta długość zależy od odmiany i nawożenia.

A trzeba sprawdzić czy tam niema jeszcze jednego liścia (późno dojrzewające odmiany późno siane liść flagowy i podflagowy  łatwo pomylić)  to jest ostatni liść później nabrzmiewa pochewka liściowa i wyłazi kłos.            

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13
Napisano (edytowany)

można mieszać moddus +adexar+bi 58 na t2 ?

Edytowano przez mf25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

Tristar(tribenuron metylu) i herbistar (fluroksypyr) co mozecie powiedzieć na temat chych środków na dwuliścienne w pszenicy jarej? i pytanie za 100 punktów co mozecie powiedzieć na temat dodawania do herbicydów mocznika? wiem ze ten temat byl juz nie raz ale kazdy inaczej mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Są chyba rozbieżne opinie na ten temat, jedni mówią aby broń Boże nie dokarmiać zielska podczas zabiegów herbicydowych, inni zaś twierdzą, że mocznik otwiera aparaty szparkowe w roślinie dzięki czemu intensywniej pobiera ona również substancję z herbicydu.

Podsumowując - dodawanie moczniku do herbicydu nie powinno uważać się za błąd w sztuce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Samego mocznika można dać, nawet gdzieś na herbicydach czytałem o takim zaleceniu, można obniżyć dawke środków, ale dodawanie mikro i makro z siarczanem to chyba przesada.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

Witam pryskałem mustangiem forte pszenice jara teraz chce na owies głuchy  opryskać axial czy jaki musi być odstęp ? 2 dni wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

można mieszać moddus +adexar+bi 58 na t2 ?

 

Dołączam się do pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

A co sądzicie na temat pomysłu poprawek herbicydowych dodanych do t2. W naszym rejonie proponuje to szanowany doradca rolny. I do tego znany. Podobno fluroksypr nie szkodzi roślinie, nawet dawany na liść flagowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

Kula - jak tam efekt brzeżny? Jakieś fotki? ;)

Ja również mam doświadczenie z efektem brzeżnym z powodu wadliwego siewnika i błędnego ustawienia. Jedna strona siewnika miała źle ustawione dna i 4 rajki albo nie siały albo od czasu do czasu rzuciły ziarno. Całą zimę nie mogłem patrzeć na ten kawałek. Teraz widać nie równy łan, ale rośliny jak kapusta. Korzystają z dobrodziejstwa placówki i pokarmu w pełni. Jak nie będzie anomalii pogodowych to plon na tym kawałku nie powinien ustąpić normalnej obsadzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@kula Masz na myśli zgorzel wywoływaną przez grzyba gaunamomyces graminis czy jakoś tak podobnie, czy chodzi Ci o fuzaryjną zgorzel podstawy i korzeni..? Tą drugą można zwalczać fungicydami nalistnie, natomiast pierwszą tylko poprzez zaprawę opartą na fluchinkonazolu, lub na siltiofamie...

@andrzej1988 Niedawno twierdziliście, ze u Was wegetacja conajmniej 2 tyg. opóżniona w stosunku do zachodniej części kraju, a u Was już flagowy w pszenicy wyłazi ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

Tam pierwszy.


Będę miał czas to porobie zdjęcia.

Dziś był kumpel zerknąć na tą porażoną zgorzelem pszenicę i powiedział "k**wa co Ty od niej chcesz" obym mógł tak powiedzieć w żniwa.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

można mieszać moddus +adexar+bi 58 na t2 ?

 

 

Dołączam się do pytania.

Według mnie można. tylko zrób próbę, żeby coś się nie wytrąciło.

ale po co Bi 58? jest szkodnik, tego się nie daje prewencyjnie raczej.


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579
Napisano (edytowany)

Dla tych co mają watpliwości odnośnie tworzenia mieszanin mocznikowych.

 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/dolistne-nawozenie-mlocznikiem,50965.htm

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9
Napisano (edytowany)

Jako początkujący pozwolę sie pochwalić moja pszeniczką, ziemia 5 klasa wapna nie widziała prawie nigdy.

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/5ef181cdc953189b

 

Mam problem ponieważ rosną mi takie cholerstwa i nie wiem czym to tanie zwalczyć, pryskałem tolurexem ale na to nie podziałał.

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/fbd61aabf9266a19

.

Edytowano przez robson132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Jak uzyskasz gęstość ziarna ok.800 i kłosy wielkości kolb kukurydzy to bedzie super,  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

można mieszać moddus +adexar+bi 58 na t2 ?

 

moddus + triazol może przypalić !

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

wilhelm. Pszenice mam z 21-23 wrzesnia. Żyta zaczynaja sie klosic czyli za jakies 20 dni pszenica tez bedzie sie klosic. W tamtym roku początek czerwca sie klosila. W tym roku pewnie kolo 10.06. Zawsze flagowke robiłem za pozno i byl za krótki okres miedzy T2 a T3. chociaz te 2.5 tygodnia do 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolny77    2
Napisano (edytowany)

Witam pryskałem mustangiem forte pszenice jara teraz chce na owies głuchy  opryskać axial czy jaki musi być odstęp ? 2 dni wystarczy?

 

Powinno wystarczyć. No i na przyszłość ja bym łączył pryskanie Axialem z Mustangiem. Zdarzało mi sie to robić i wychodził bardzo dobry oprysk bez zadnych przypaleń 

 

 

 

moddus + triazol może przypalić !

 

Dokładnie do tego nie wiem po co w tym wszystkim jeszcze to bi 58..

Edytowano przez wolny77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    127

Jako początkujący pozwolę sie pochwalić moja pszeniczką, ziemia 5 klasa wapna nie widziała prawie nigdy.

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/5ef181cdc953189b

 

Mam problem ponieważ rosną mi takie cholerstwa i nie wiem czym to tanie zwalczyć, pryskałem tolurexem ale na to nie podziałał.

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/fbd61aabf9266a19

.

 

Mustang Forte

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

moddus + triazol może przypalić !

 

nieprawda, stosowałem łącznie z triazolem, morfolinami prochlorazem i chloratalonilem do tego chlorek chloromekwatu + dokarmianie dolistne. Co prawda dawki obniżone, ale nawet na nakładkach nie ma śladu przypaleń. 

 

Za to kilka dni temu pryskałem mocnym mixem  nawozowym, mocznik (niskie  stężenie 5%) Plonvit Phosho (4kg/ha) , siarczan magnezu (5kg/ha)  i Tytanit 0,4 - i ten mix na nakładce przypalił czubki liści (specjalnie chciałem sprawdzić) Więc nawet zwykłymi nawozami można przypalić.  


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj