Polecane posty

warchest    253

DELAWAR


Ogólnie w tym roku chyba mało kto patrzy na ten wielki okres, bo chyba lepiej jechać niż wcale, zresztą zawsze staram się na 1 kolanko lub ciiut wcześniej, ale nawet na etykietach moddusa/medaxu pisze ze można stosować od końca krzewienia do liścia flagowego.

 

a to ten wielki okres przypada od 1 do 2 kolanka czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

pryskal ktos owies lancetem ? zostalo mi rozrobionego i nie mam co z nim zrobic ;/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485

Moddus+ Wirtuoz to nie jest dobry pomysł będą przypalenia po takim połączeniu.   

 

 

Ja stosowałem i nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
Napisano (edytowany)

Pewnie wieczorem pryskałeś  u mnie zawsze był problem w pełnym słonku z takim połączeniu a z mocznikiem to już w ogóle, ale masz racje nie kiedy uda się że nie będzie poparzeń.  

A teraz to w ogóle go nie stosuję bo w tej cenie są lepsze środki a o mieszaninach to nawet nie piszę.    

    

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Ja stosowałem i nie było

To lepiej samym modusem a za 2 dni wirtuozem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Wielki okres w zbożach rozpoczyna się od fazy drugiego kolanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Widzę że to ostro spóźnione T1 ja to jednak bym osobno stosował.

       

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie Macie sposoby zeby w pszenicy zimowej nie było żyta?po żniwach bede musiał zasiac troche pszenicy na polu po życie i niewiem czy pod talerzówke sypnać łubinu i np gryki czy gorczycy czy przed orka randapować?co da lepszy efekt,zwalczy resztki żyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Talerzówka zdecydowanie lepsza niech to żyto wszystkie poschodzi i po tym głęboka orka i nie powinno być problemu tylko nie za głęboko tą talerzówką aby to żyto mogło poschodzić.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Przeleciałem wczoraj większość pól dookoła Atlantisem. Pszenica ma liść podflagowy. Wiem trochę późno, zobaczymy jak zareaguje na środek. Dziś jadę na połowie z T2.
Ogólnie zboża wyglądają bardzo ładnie gdzie niegdzie, na słabszych źdźbłach sporadycznie widać choroby podstawy i mączniak się pokazuje.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Można na t2 w pszenżycie tam gdzie nie był wykonany zabig t1 zastosować duett star zamiast duetu ultra bo zostało mi go trochę . Falcon to środek na t2 czy bardziej na t3 , i co o nim sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Wy tym Atlantisem to pryskacie jako poprawkę, czy to pierwszy i jedyny oprysk na jednoliścienne? 

Bo nie bardzo kumam, 

Zabieg jesiennego odchwaszczania ponoć jest o wiele tańszy i wydajniejszy. Większość z Was odchwaszczała jesienią a tu widzę nowe mikstury na wiosnę? czyli to poprawka czy co, bo  połączenie zabiegu jesiennego z wiosennym, gdzie stosujecie Atlantis i Granstar, czy nawet sam Atlantis wychodzi dość drogo według mnie.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Stosujemy bo musimy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

To stosując dwa opryski wychodzi ile na ha? Pryskanie wiosenne wychodzi u mnie 125 zł za jednym zamachem zboza zbytnio nie ucierpialy. A stosując dwa zabiegi trzeba wliczyć koszt paliwa czasu. Chyba ze się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ale nikt nie mówi, że jest taniej.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

To stosując dwa opryski wychodzi ile na ha? Pryskanie wiosenne wychodzi u mnie 125 zł za jednym zamachem zboza zbytnio nie ucierpialy. A stosując dwa zabiegi trzeba wliczyć koszt paliwa czasu. Chyba ze się mylę

Widzisz 125zł hektar a jesienią o 30% taniej i jeszcze masz konfort że nie ma presji w zbożu plus możliwości wjechania z poprawka wiosną gdyby coś poszło nie tak- dla mnie same korzyści porównując wiosenne a jesienią odchwaszczanie ze zdecydowanie przewagą na korzyść zabiegu jesienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@kula Podsuszki się pojawiają u Ciebie po Boogie 1,5 l/ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Korzyści z jesiennego pryskania są gdy poprawki wiosennej praktycznie nie ma lub gdy jest niewielka, max 50zł. A stosowanie pełnych zabiegów jesienią i wiosną nie ma sensu. 

Jakiś czas temu byłem przeciwnikiem pryskania jesienią ale udało mi się tak dobrać substancje że w ciągu 4lat tylko raz poprawiałem przytulie aurorą za 30zł a tak to zostawało tylko kilka maków na hektarze. Chorotoluron z diflufenikanem na trzeci liść dobrze załatwiają sprawę. W tym sezonie wyprubuje prosulfokarb z diflufenikanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jesienią priorytet miotła i fiołek 60-80zł np DFF + flufenacet, ewentualna poprawka wiosną na przytulię i inne dwuliścienne 40-50zl np tribenuron metylu + fluroksypyr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

U mnie jesienią Lentipur głównie chodzi o miotłę i 2 liścienne stłumi ,koszt 55 zł i wiosną dobitka 2 liściennych Trimaxem ok 30 zł ,i czysto sporadycznie przy granicy fiołek ale nie szkodliwe ilości ,kiedyś leciałem jesienią max albo wiosną na wszystko ale nie zdało to egzaminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

@kula Podsuszki się pojawiają u Ciebie po Boogie 1,5 l/ha ?

Tak. Co prawda dziś szukałem to na 12 roślin jedno źdźbło było porażone. Mam inny problem, nie duży ale jednak. Jak to rozszyfruje to napiszę co i jak.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zaczyna nieśmiało pokazywać się liść flagowy. Trochę mocne słońce, ale jadę w ozimej etefonem z siarczanem amonu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja czekam do 16-17 z dalszymi zabiegami.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielM93    5
Napisano (edytowany)

Czym by można było teraz jeszcze zwalczyć przytulie w pszenicy ozimej?

Edytowano przez DanielM93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

mozna mustangiem pryskac powyzej 2 kolanka czy to cos zaszkodzi?  jasnote purpurowa chce poprawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj