Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Uziu92    7886

ja dawałem tak ok. 15 gram apyrosa + 1l mustanga forte na hektar, jeszcze bede pryskał tą mieszanką w tym tygodniu na dołkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8
Napisano (edytowany)

Czy mogę na t2 dać propulse zostało mi z rzepaku

zawiera protiokonazol stosowany w zbożach

oraz fluopyram - nie spotkałem się aby był stosowany

 

Polecam zadzwonić do producenta, lub przedstawiciela może coś podpowiedzą

Edytowano przez pszycha1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie pryskałem pszenice ozimą na chwasty w piątek mieszanką Atlantis 0,8l/ha+Mustang Forte 1l/ha dzisiaj jak pojechałem zobaczyć pszenice to zdębiałem ponieważ ją przypaliło, czym ją teraz podratować czy lepiej dać jej spokój niech swoje odchoruje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

moim zdaniem za duza dawka atlantisu, na karcie mustanga masz ze 1l mustanga + 0,45l atlantisa, a Ty dałes 0,8l, a to prawie 2 x tyle wiec mogło tak zareagowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

masz rację ale ogólnie Atlantis można stosować w dawkach od 0,45-1,2l/ha więc mam nadzieję że nie narobiłem sobie żadnych poważniejszych szkód i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Czy oprysk huzarem na drugie kolanko może przypalić pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

Tomek, zawsze są widełki, ale przeważnie na etykiecie produktu pisze ze jak stosuje się maksymalna dawkę to żeby robić to solo, a nie w mieszaninie, pszenica powinna to rozłożyć za jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gradol123    0

Panowie co zastosować na chabra bławatka w pszenicy ozimej w fazie drugiego kolanka nawet miejscami trzeciego żeby pszenicy nie zaszkodzić. Chaber duży wyczuwalny pąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    126

Ja w tym roku pryskałem Sekatorem i Pumą i mam pytanie:  po ilu dniach od oprysku chwasty dwuliścienne zaczynają się zwijać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcgdunk24    0

Panowie w czwartek pryskałem pszenice jarą attributem 70SG, zastosowałem dawkę 60g/ha czli zalecaną. dziś zauważyłem że pszenice zahamowało. czy to normale bo pierwszy raz użwałem tego środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Panowie co zastosować na chabra bławatka w pszenicy ozimej w fazie drugiego kolanka nawet miejscami trzeciego żeby pszenicy nie zaszkodzić. Chaber duży wyczuwalny pąk

 

Na chabra bławatka w tej fazie najlepszy i sprawdzony jest Granstar ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

panowie pryskałem pszenice ozimą na chwasty w piątek mieszanką Atlantis 0,8l/ha+Mustang Forte 1l/ha dzisiaj jak pojechałem zobaczyć pszenice to zdębiałem ponieważ ją przypaliło, czym ją teraz podratować czy lepiej dać jej spokój niech swoje odchoruje ?

ja w zeszłym roku tak samo atlantisem sobie zrobiłem, pszenica zrobiła się żółta, nawet pojechałem po gościa co mi sprzedawał środki i mówił że można zmieszać atlantis ze środkiem na dwuliścienne, by mu pokazać efekty jego rady.  pszenica mocno odchorowała tam gdzie się nałożył oprysk to praktycznie ziarna nie było, a pozostała część mimo że te żólte liście zrzuciła to w plonie odbiło się bardzo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie ja mam takie pytanie kjiedy jest ten wileki okres zboz czy cos takiego bo wtedy nie mozna stosowac zadnych opryskow itd .

a dzis pryskane bylo u nas ok 2 ha  pszenicy medaxem na skrocenie ale wyrwalem kilka roslinek i sie pytalem sprzedawcy czy mozna mowi ze mozna pierwsze kolanko juz wyksztalcone kompletnie a 2 tak jakby sie zaczynalo dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Jutro będę pryskal pszenicę ozima na grzyba i antywylegaczem.0.4 litra modusa oraz 1 litr wirtuoz na hektar. Czy mogę zakupić jeszcze jakieś mikroelementy w płynie i dodać ?
Jutro będę pryskal pszenicę ozima na grzyba i antywylegaczem.0.4 litra modusa oraz 1 litr wirtuoz na hektar. Czy mogę zakupić jeszcze jakieś mikroelementy w płynie i dodać ?
Robiąc zabieg modusem i wirtuozem można pryskac w godzinach południowych. ? Czy tylko wieczorem
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Moddus+ Wirtuoz to nie jest dobry pomysł będą przypalenia po takim połączeniu.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

na moddusa t owazne zeby bylo nie pochmurno . a do regulatora i fungicydu raczej mozesz dolozyc jakies mikroelelmnty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

ja w tym roku to samo 5 hektarów atlantisem załatwiłem, myślałem ze odchoruje i nie bedzie tragedi ale jak piszesz ze na nakładkach nie było wrecz ziarna to mnie pocieszyło... najlepsze ze kropiłem później pare pól tą samą mieszaniną i nie ma przebrawień a tu juz na drugi dzień było widać gdzie lance sie zakładały, dwa dni później dałem jej skracanie z grzybówką to całkiem jak spalona wygląda masakra. Tylko nie wiem czy drugi zabieg juz ja dobił czy dopiero po pierwszym sie ujawniło. Wczoraj tez kończyłem jeszcze tym atlantisem ze 30 hektarów mam nadzieje ze jutro nie bedzie nie miłej niespodzianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Tigon    1469

Ogólnie w tym roku chyba mało kto patrzy na ten wielki okres, bo chyba lepiej jechać niż wcale, zresztą zawsze staram się na 1 kolanko lub ciiut wcześniej, ale nawet na etykietach moddusa/medaxu pisze ze można stosować od końca krzewienia do liścia flagowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

zapomniałem dodać że  pszenice przypaliło a miotła rosła w najlepsze, dlatego już atlantisu nie stosuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj