Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrdd    62

Rozbierz pszenice liść po liściu i będziesz widział w ile liść jest zawinięty kłosek , u mnie wyłazi powoli podflaga jest w fazie języczka i w niej jest liść flagowy a flagowy przykrywa kłosek na razie maluteńki ale go widać no i liść flagowy jest malutki bo jeszcze będzie rósł :)  napisz czy pomogłem  ;)        

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Witam

Pszenica siana 26.09 zastosowac juz t2 ??

Bedzie t3 na klos

t2 Azyl + Safir

 

post-31112-0-15310600-1494789090_thumb.jpg

post-31112-0-74774600-1494789149_thumb.jpg

post-31112-0-67901400-1494789242_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Powiedzcie jakie to są fazy? Można jeszcze skracać Modus+CCC

 

a to nie jest czasem 1 kolanko?  miedzy pierwszym a drugim kolankiem miedzywezie ma mniej niz 2 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Kiedy pokaże się liść flagowy bo jakoś nie mogę wyczuć czy to już??

podflagowy się teraz wykręca w naszym rejonie .Pszenica siana we wrześniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie otoz jest taka sprawa pszenica i pszenzyto bylo pryskane apyros plus camaro 306 juz dawno pryskane bylo z ponad 1 msc temu .ale mam takie pytanie gdzieniegdzie jest miotla troche w tym zbozu i pytanie pryskac to czyms i czym

czy jak gdzieniegdzie troszke miotly jest juz odpuscic sobie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Witam

Pszenica siana 26.09 zastosowac juz t2 ??

Bedzie t3 na klos

t2 Azyl + Safir

Jeszcze za wcześnie.T2 rób po około 3.5 tygodniach od t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

podflagowy się teraz wykręca w naszym rejonie .Pszenica siana we wrześniu

 

Tak myślałem, pszenica siana około 20 września, czyli flagowy powinien się pokazać początek czerwca ?? W ubiegłym roku czekałem na flagowy, a tu kłos się pokazał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278

Dużo napisaliście przez weekend.

Dziwią mnie pytania o łączne stosowanie CCC z Moddusem,  i T1 z  odzywkami, bo temat tołkowany od miesięcy. Nie widzę różnicy w stosowaniu tych środków oddzielnie i łącznie,(bo za młody jestem w temacie)  ale znam takich farmerów  co dzielą, bo mniej niby stresu, tylko niby jakiego??, co innego herbicydy, ale oni bardziej uczeni, to tylko słucham i obserwuję, nie neguję. 

U mnie na Natulę w okresie strzelania w źdźbło, idealnie w 1 kolanko - 1 maja poszedł mocny R1 (CCC Plus Moddus) + mocny T1 (4 substancje z różnych grup) + pełne dokarmianie bez mocznika (mikro i makro, głównie fosfor i potas, siarczan) 

Pszenica stoi w równym łanie, odróżnia się w okolicy wybarwieniem i zdrowiem (stanowisko również dobre). Także nic złego taki zabieg nie zrobi, jak robi się to z głową i przy dobrej pogodzie (tydzień po zabiegu mieliśmy -3 C   i również zero złych objawów)  - nie chodzi mi żeby się chwalić, tylko o obalenie mitów i złych praktyk. 

 

Moi znajomi podają CCC  na drugie kolanko i twierdzą, że nie jest za późno i zadziała, więc w jakimś procencie na pewno działać będzie i międzywęźle  wzmocni i pewnie skróci ( jak bardzo nie wiem).  Z Moddusem przecież można stosować CCC do trzeciego kolanka, więc nie jest za późno, jak ktoś się obawia wylegania. Zawsze pomoże a na pewno nie zaszkodzi, to nie jest drogi środek i ten litr do Moddusa można dodać, zwłaszcza że te środki się uzupełniają. (ze szkolenia o Moddusie pamiętam) 

 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal33554    5

Polecicie jakiś oprysk który można jeszcze zastosować do fazy 3 kolanka. Musi koniecznie wypalić ostrożeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Lontrel nie ma rejestracji w zbożach! Do fazy początek liścia flagowego możesz polecieć Granstar Ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

panowie a stosował ktoś apyros75wg w pszenicy jarej razem z herbicydem na dwuliścienne?wiem że chwastox można ale czy inne środki i jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Stosowałem Apyros plus chwastox turbo plus starane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

jahoo dzięki wielkie,a tak wogóle w jakich dawkach,może pamiętasz,a boję się bo na dzierżawie jarka piękna tylko zaczynają te chwasty wychodzić jest ich wiele i chyba prawie wszystkie,i myśle czym dobrze je zwalczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

apyros w normalnej (bodajże 33g/ha) plus 2l chwastox turbo plus 0,5l starane. Jedyne uciążliwe chwasty, jakie zostały, to perz i kilka krzaków owsa głuchego. Dlatego w tym roku na jare u mnie idzie axial komplet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

33g apyrosa to za bogato, max dawka o jakiej pisze na etykiecie to 26g/ha i to zalecany jest oprysk solo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Moim zdaniem jak  nie ma perzu to na owies głuchy kładłbym axial one albo axial komplet pak. Moim zdaniem na jare ten pierwszy powinien wystarczyć bez problemu. Apyros na owies głuchy szału nie robi i do tego mam wrażenie że  kilka pszenica musi "przechorować" zabieg i przestaje rosnąć 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34

Lontrel nie ma rejestracji w zbożach! Do fazy początek liścia flagowego możesz polecieć Granstar Ultra.

Ale Lontrel zadziała i koedyś rejestrację w znożach miał daj 0,4 l/ha i będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205
Napisano (edytowany)

Napisałem z pamięci, a posiłkuję się etykietą przy dawkowaniu. Apyros jest dla pszenicy regulatorem wzrostu (to także pisze na etykiecie), deliatnie ją skraca. Dlatego zastosowanie w krótkim czasie po sobie apyrosu , regulatora wzrostu plus tebukonazol zatrzymuje widocznie wzrost pszenicy.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Ja też bym sobie na twoim miejscu apyrosa a jak juz to max dawka 20g a i jeśli tam ma być rzepak to nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

o owsik raczej się nie boję choć kto wie gorzej o chwastnicę i jest troszkę perzu ale to minimalnie,a tak wogóle axial mieszać z dwuliśiennymi czy w oddzielnym zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Do poprawki w pszenicy wystarczy 13 gr apyrosu? Co byście dodali na dwuliścienne. Myślę o sekatorze, bo pisze że niby do 3 kolanka można. U nas w okolicy, kto pryskał przed ochłodzeniem musi poprawiać zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj