Polecane posty

Jarek90    7

Potwierdzam, u mnie tez odchwaszczanie jesienne zdało egzamin, dzien po zabiegu byl przymrozek, pryskane w ostatnie dni listopada, srodek zastosowany to Expert Met, jedynie dwuliscienne do poprawy byly ale nawet nie brałem ich pod uwage na jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolny77    2

Jak są warunki to najlepiej odchwaszczać jesienią, ale każdy wie że w każdym roku bywa z tym różnie. 

 

Jako ze jutro pierwsza i ostatnia szansa na wjazd z herbicydem, 2 kolanko widoczne - wyczuwalne nad wezlem krzewienia wiec chyba mozna jechac Mustangiem forte 1l/ha ?

 

Można nim pryskać do 2 kolanka więc jak będzie pogoda to trza jechać i tyle. :)

 

Witam nie było możliwości  odchwaścić pszenicy  ozimej jak nie zimno to deszcz czy jeszcze mogę coś zastosować

 

Axialem możesz pryskać na jednoliscienne do flagi. Na dwuliścienne w sumie to chyba najlepiej byłoby jeszcze jak jest 2 kolanko to jechać z Mustangiem albo po prostu z Axial Komplet Pak od razu na jedno i dwuliscienne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1
Napisano (edytowany)

witam czy fluoksyspyr i trineburon metylowy w dawce 0,6 plus 40 g zadziala na dwuliscienne w pszenicy ozimej glownie mi chodzi o maki i przytulie, na jedym kawalku masa miotly co polecacie w drugim trzecim kolanku ?

Edytowano przez szymoluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja też Pałuki a w poniedziałek planuje t2 plus cerone 0.5 l na ha. Nie wiem jak u was ale w pszenicy sianej 29.09 idzie już 3 kolanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Tez idzie trzecie kolanko siana 25 września. Ogólnie ładnie to wszystko wygląda. Wczoraj dostała t1, siarczan magnezu i trochę mocznika. Za 2 tyg pasowałoby powtórzyć na grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Axial teraz w pszenicy bo lancet przepuscił miotłe w jakiej dawce dać i czy można z grzybówką i dolistnymi mieszać czy osobno

Edytowano przez WaldemarNowicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Witam ,miał ktos moze nie porzadane efekty łaczenia cerone+fungi=siraczan mg+mikro+odzywka? W sensie chodzi mi o jakies przypalenia lisci etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327
Napisano (edytowany)

Ja piernicze u was juz 3 kolanko u mnie 5cm nad wiezem pierwsze siana pod koniec wrzesnia

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

co to bedzie ten pierwszy chwast?   jasnota purpurowa??

 

a drugie miotla? perz? 

post-58672-0-69581100-1494597984_thumb.jpg

post-58672-0-71478100-1494598101_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczyk674    5

Dwa tygodnie temu pryskslem t1 dodając nawóz dolistny maximus 20-20-20 NPK plus siarczan magnezu po jakim czasie mogę pryskac mocznikiem i ile kilogramów mógł bum dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

Leszczyk nawozy dolistne sa szydko wchlaniane i ale bardzo krótko dzialaja jak czcesz to tydzien temu mogles


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

a ja podpytam, dzis pryskałem propikonazolem od grzyba, czy moge jutro jechać mocznik + siarczan magnezu+ mikro, czy lepiej poczekać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Sam propikonazol? Jeżeli tak to słabiutko. Mogłeś spokojnie propikonazol wymieszać z mocznikiem, siarczanem Mg i mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

sam propikonazol , a dlatego ze w pszenicy narazie nie widze praktycznie zadnych oznak porażenia grzybem, a bardzo dokładnie oglądałem zboze w roznych losowych miejsach, wiec to tak prewencyjnie, jak cos sie zacznie pojawiac za jakis czas to sie poprawi, jak pogoda pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

to że nie widać plam nie znaczy że nie ma juz patogenów, tak stwierdzić mogłbys tylko przeglądając liscia pod mikroskopem stereoskopowym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

ochlapałem

Trafnie to ujołeś.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem że mam problem z pszenicą odnośnie żółtych jej liści ( końcówek) Po tygodniu przychodze na pole patrze i wszystko znikło...

Ładna zieloniutka. Jedyny problem i to powazny to perz... Jest go bardzo dużo. Tydzień temu pryskałem Attributem 100 g na hekatar. Obecnie wyszło go jeszcze więcej.... Attribut dopiero po 3-4 tygodniach zaczyna działać? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Każdy stosuje srodki wedle zawartośći portfela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

dokładnie, ojciec kiedys od grzyba nie pryskał i po 6-7 ton kosił, żadnych plonvitów i innych wynalazków nie było, gnoju nakładł, nasypał azotu i urosło. Pewnie teraz kazdy mnie zlinczuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5
Napisano (edytowany)

Witam. Wiem temat dotyczy pszenicy, ale pisałem już w temacie pszenżyta i nie dostałem odpowiedzi, a chciałbym jutro opryskać.

Czy mogę zastosować taki mix na pszenżyto ozime remiko ? Czy nie jest tego za dużo ?

 

opcja 1: siarczan magnezu 7-wodny 14kg + mocznik 10kg + ekolist mono mangan 1 L + wirtuoz 1 L + medax max ?     to w 280 L/ha

opcja 2: siarczan magnezu 7-wodny 14kg + wirtuoz 1 L + medax max ?

             I za kilka dni : mocznik 15kg + ekolist mono mangan 1L + Foliarel ?

 

pytanie 1 - czy mogę jeszcze dodać nawóz Foliarel extra mix 2 L ? ale pisze że stosować do pierwszego kolanka

pytanie 2 - ile dać medaxu max na ha przy nawożeniu 180 N

Edytowano przez Adam94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Stabilan nie zaszkodzi ale też nie zadziała w pełni o ile w ogóle zadziała, aczkolwiek ja bym spróbował z Moddusem, bo producent  zaleca do drugiego kolanka łącznie, ale może to tylko chwyt marketingowy. Gdzieś czytałem że chlorek chloromekwatu wspiera trineksepak etylu, ale nie wiem czy to prawda.

 

Lancet - w ubiegłym roku stosowałem go bardzo późno, na pewno po drugim kolanku i zadziałał świetnie, tylko wtedy miałem rzadką pszenicę i oprysk bez trudu dotarł do chwastów. Plon był zadawalający, nawet bardzo jak na moją amatorszczyznę.

A dlaczego stabilan ma nie zadziałać? Bo jak dla mnie to podziała i to za mocno.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj