Polecane posty

ravoj    1272
Napisano (edytowany)

Koza dałeś 2,5 kg czystego, szybko przyswajalnego fosforu na hektar, plus azot,  to nie ma co się dziwić że idzie jak pocisk. Ja dałem zaledwie 1,2 kg, ale też pięknie wygląda, tylko szkoda że tak zimno. Macie tam  u Was o wiele późniejsze fazy rozwojowe jak my tu na wschodzie, u nas dopiero T1 kończą.

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Z tymi pszenicami to rozpiętość w siewie od 15.09 do końca listopada to później różnie to wygląda my na przykład bo burakach sialismy ostatnie dwa dni listopada i rośnie jak szalona mimo zimna i u nas na palukach dopiero konczymy t1 bo tak napadane że na górki ciężko już nie wspominając o jakim kolwiek okienku pogodowym ale i tak nas oszczedziło przymrozek -1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Witam. Jestem nowy na tym forum. W tym roku zacząłem uprawiac pszenice i stąd moje pytanie. Kupiłem nawoz dolistny ZBOŻA FORTE i chciał bym się dowiedzieć czy można dodać do niegi mocznik aby był lepszy efekt i jeśli tak to w jakiej dawce i kiedy i czy można to mieszac z fungicydami dokładniej Wirtuozem. Dodam że wczoraj poszła druga dawka saletry w ilości 200 kilogramy na hektar. Proszę o pomoc i odpowiedzi. Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Dawką 200 kg/ha duzo nie zwojujesz.........duzo jeszcze upłynie zanim będziesz osiagał dobre rezultaty.Czytaj tutejsze posty to bedziesz na dobrej drodze do sukcesu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

a co sadzicie o tym Medax max do skracania ? Czy ktos poleca jeszcze cos innego ? Pszenica jest w fazie 2 kolanka tak z 1 cm nad korzonkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187
Napisano (edytowany)

KOZA, napisał, że druga dawka, nie pisał, że łącznie 200kg. Ja też dałem na drugą dawkę 210kg saletry, ale łącznie już dostała 160kg N

 

Możesz dać Wirtuoz plus odżywkę plus mocznik (ja daję około 5kg/100litrów wody) ale możesz dac więcej, dodaję tez siarczan magnezu. Poczytaj na odżywce, czy nie ma jakichś przeciwwskazań producenta (czasem są):

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/mocznik-i-siarczan-magnezu-dolistnie-w-uprawie-zboz,56632.html

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Co do przypaleń - u mnie pojawiła się fitotoksyczność ale trudno powiedzieć z jakiego powodu... Przebarwienia jak u słomka są tam gdzie jest zbyt mokro. Na lżejszej ziemi łan czysty. Dostała: 1l stabilanu, 0,5l medax top, 5 kg mikrokompleksu, 0,5kg chelatu miedzi, duett star 0,8l+0,8 mirage, 1,5l Plonvit zboże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idusia    0

Witam, sąsiad mój się zastanawia czy może ktoś z Was polecić jakiś dobry herbicyd na pszenicę ozimą który teraz jeszcze można bezpiecznie zastosować ? Jego Pszenica jest w fazie 1 - 2 kolanka prędzej nie dał rady wbić się na pole. Chodziło by o taki środek po którym będzie mógł spokojnie zasiać rzepak po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gamzi    1

Witam. Mam około 7-8 arów (100m połówka opryskiwacza co brakło na jesieni) pszenicy ozimej Zostało mi trochę lancetu. Mogę jeszcze nim to pojechać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciektaski    8

Ponawiam pytanie - czy zastosowanie stabilanu może zaszkodzić pszenicy gdzie pierwsze kolanko jest juz ponad 2 cm nad węzłem krzewienia? A może samym modusem trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272
Napisano (edytowany)

Stabilan nie zaszkodzi ale też nie zadziała w pełni o ile w ogóle zadziała, aczkolwiek ja bym spróbował z Moddusem, bo producent  zaleca do drugiego kolanka łącznie, ale może to tylko chwyt marketingowy. Gdzieś czytałem że chlorek chloromekwatu wspiera trineksepak etylu, ale nie wiem czy to prawda.

 

Lancet - w ubiegłym roku stosowałem go bardzo późno, na pewno po drugim kolanku i zadziałał świetnie, tylko wtedy miałem rzadką pszenicę i oprysk bez trudu dotarł do chwastów. Plon był zadawalający, nawet bardzo jak na moją amatorszczyznę.

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Kolego Jahooo. Pierwsza dawka była 200 kilogramy saletry na hektar druga tyle samo wiec w sumie już 400 kilogramy na hektar a czystego składnika około130 kilogramy. Kiedy teraz dac ten wirtuoz z odżywka i mocznikiem. Jak możesz to odpisz.


I jeszcze jedno ile dajesz tego siarczanu magnezu na 100 litry wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

Kolego Jahooo. Pierwsza dawka była 200 kilogramy saletry na hektar druga tyle samo wiec w sumie już 400 kilogramy na hektar a czystego składnika około130 kilogramy. Kiedy teraz dac ten wirtuoz z odżywka i mocznikiem. Jak możesz to odpisz.

I jeszcze jedno ile dajesz tego siarczanu magnezu na 100 litry wody?

 

Moja wypowiedź była do KULAWEJ_KOZY, a nie do ciebie w kwestii nawożenia :D

Wirtuoz raczej na T1. Do zabiegu możesz dodać 5kg mocznika i 5kg siarczanu na 100l wody. Ja tak dawkuję. Ewentualnie jakaś odżywka, jeśli nie ma na niej przeciwwskazań. Na T1 to już ostatni moment, więc trzeba z tym jechać jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Wkoncu cieplo. Dziś przeszedłem się po polu to widziałem jak skrzypionka lata. Na razie kilka sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Jako ze jutro pierwsza i ostatnia szansa na wjazd z herbicydem, 2 kolanko widoczne - wyczuwalne nad wezlem krzewienia wiec chyba mozna jechac Mustangiem forte 1l/ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

mozna, tez jutro i sobota na chama juz próbuje ostatnie działki pryskac wlasnie mustangiem, pszenica tez juz ma 2 kolanko, choc zalezy gdzie, bo na dołach jeszcze nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Ja jutro herbicyd, po niedzieli medax + fungi trzeba chy a kolki wieczorami strugac bo bedzie bieda 200n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam nie było możliwości  odchwaścić pszenicy  ozimej jak nie zimno to deszcz czy jeszcze mogę coś zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Moja wypowiedź była do KULAWEJ_KOZY, a nie do ciebie w kwestii nawożenia :D

Wirtuoz raczej na T1. Do zabiegu możesz dodać 5kg mocznika i 5kg siarczanu na 100l wody. Ja tak dawkuję. Ewentualnie jakaś odżywka, jeśli nie ma na niej przeciwwskazań. Na T1 to już ostatni moment, więc trzeba z tym jechać jak najszybciej

 

Ucze się dopiero wiec stąd te moje pytania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25486

Ja późną jesienią miałem dylemat czy odchwaszczać ozimą, bo nie było warunków do oprysku. W końcu zdecydowałem się na rozbicie zabiegu na dwa razy.  Najpierw poszedł chlorotoluron 2l/ha. Przez tydzień ścisnął lekki mróz. Później się trochę ociepliło i poszedł diflufenikan 0,3l/ha. Po 3 dniach złapał mróz i zagościł na dłużej. Myślałem, że będzie lipa a jest pięknie czysto, choć do wiosny chwast wydawały się żywe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25486

Nie dopisałem - chodzi mi o to, że nawet w niekorzystnych warunkach lepiej odchwaścić jesienią niż czekać wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj