Polecane posty

Kula07    163

A to prawda.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9194

Co roku jest jakiś problem ze sprzedażą zboża na komsumpcję, zawsze jakis parametr "nie odpowiada". Jak zwykle brali białko od 12, to nagle jak sporo zboża spełnia, to wymagane 12,5 minimum. I tak w kółko. W dodatku w moich stronach zawsze najniższe ceny. Rozumiem, że ktoś ma niedaleko (względnie) do portu i różnica w cenie 80-100 złotych tona, to gra warta świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek1999    7

Można podać w jednym zabiegu T2, etefon, mocznik i siarczan magnezu ? Dodam iż wcześniej stosowałem ccc 2L/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
Napisano (edytowany)

I ja też mam taki zamiar w tym roku zaeksperymentować ze zmianą sposobu nawożenia (z 2 robię 3 dawki) plus T1, T2, T3 plus odżywki. Robię to na jednym kawałku pszenicy ozimej. Już dostała 170kg N jeszcze dostanie około 40 "na kłos".

Ja w tamtym roku robiłem podobnie i parametry białko 15,2 , gluten 36 , gęstość 72 i poszła jako paszowa i do tego była była lekka także brakowało 1,5 tony na przyczepie co wchodzi 10 ton.

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

A widziałeś jaka pogoda była? Gęstość porażka to i poszło na paszową, może miałeś szczotę może nie (nie będę oceniał) ale większość osób miała problem z konsumpcja. Wygrali ci co cieli przed deszczami przy większej wilgotności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9194

A ja zebrałem paszową w ubiegłym roku tak jak planowałem. Spałem spokojnie, pogoda mnie nie rozczarowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274
Napisano (edytowany)

Nie wiem na 100%  jaka jest różnica w prowadzeniu pszenicy na paszę i konsumpcję, bo nigdy nie miałem paszówki. Widzę jak robią to inni ( i to tylko moje zdanie oparte na rozmowach ze znajomymi i broń Boże nie chce nikogo urazić)

Po prostu mniej się przejmują, sieją po 200kg/ha nasion,  jaka by to nie była odmiana, bez znaczenia MTZ siła kiełkowania i pora roku, nie bardzo wiedzą co to "obsada" a im gęstsza tym lepsza, nawozów sypią byle nasypać, ale azotu wiadomo "te półtora metra" nasypią wiosną i drugie tyle na 1 kolanko, pryskają ":od grzyba" sami nie wiedzą jakiego, byle najtańszy środek zastosować i żeby nazwa  brzmiała jakoś fajnie, nie ważne co to jest, a oprysk "od grzyba" jeden w sezonie, no  czasem może drugi, bo pryskają kiedy inni pryskają, bo wtedy trzeba, a skracanie tylko i wyłącznie chlorkiem chloromekwatu - bo najtańszy i najlepszy. Oprysk od chwasta tylko na wiosnę i najlepiej na raz. Im później tym lepiej. Nie ma czegoś takiego jak oprysk od skrzypionki, mszyc czy innych szkodników. Dla nich ten temat nie istnieje. W rzepaku jak najbardziej, ale pszenicy  "nie trzeba".  Każdy z nich  6 - 6,5 tony zbiera niewielkim kosztem i zawsze za te 580 - 600zł sprzeda - Autentyk i to jest pewne.

 

A konsumpcja to inna sprawa, tu trzeba zadbać, pilnować, nie spóźnić zabiegu, chronić przed szkodnikiem i chorobami, dokarmiać, dobrze skracać itp. etc- mówią mi, że gra nie warta świeczki, niewiele więcej zbiorę, może pół tony więcej od nich, albo i tyle samo,  parametry to loteria i za te same pieniądze sprzedam,  a zainwestuję  i narobię się o wiele więcej (to akurat prawda, bo już widzę ile pieniędzy pochłonął hektar pszenicy, ale w moim przypadku to nie problem, obym na zero wyszedł).

Tym sposobem przekonam się jak to jest, czy warto iść na jakość czy zadbać o paszówkę.

 

 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Lubelskie powiat Zamość inne mieiscowości to już po żniwach nic nie zostało rzepaki , pszenice , buraki ścięte w pień .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Czemu sciete od czego

Przeszło gradobicie zrobało wszystko ludzie potracili nawed po 10 ha rzepaku, pszenicy , buraka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Ten rok jest jakis masakryczny co do pogody a przed nami burze. Dzis bylo te gradobicie przy takiej zimnicy???


a dzis ma byc dodatkowo bardzo duzy mroz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Przeszło gradobicie zrobało wszystko ludzie potracili nawed po 10 ha rzepaku, pszenicy , buraka .

O której było to gradobicie i dokładnie w jakich miejscowościach?? Ja jestem oddalony od ZMC o 20 kilometrów to tylko lekkie krupy z nieba leciały i deszcz a teraz świeci słońce. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

W Hrubieszowie też cisza, tylko śnieg drobny, gradu zero a to blisko przecież. wrzuć fotkę jak to wygląda, akurat jestem w Zamościu i tu też nic nie pada i od rana nie padało. Ja na szczęście mam ubezpieczone wszystko, bo tak to strach teraz.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

O której było to gradobicie i dokładnie w jakich miejscowościach?? Ja jestem oddalony od ZMC o 20 kilometrów to tylko lekkie krupy z nieba leciały i deszcz a teraz świeci słońce. 

Gminie skierbieszów zbiło okoliczne mieiscowości , było to 7 - Maj , godzina 15 trwało to 15 min.

Są ogromne straty to tylko kilka fotek jak wygląda sytuscja .

post-145091-0-79858900-1494339961_thumb.jpg

post-145091-0-53412000-1494339984_thumb.jpg

post-145091-0-00374900-1494340013_thumb.jpg

post-145091-0-61051200-1494340034_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

Fatalnie to wygląda :(


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Fatalnie to wygląda :(

Wieku straciło wszystko po 10 ha rzepaku pszenicy , masakra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

pokazywali to dziś w agrobiznesie masakra nie dość że straty to nie wiadomo co z polem zrobić,

 wnioski poskładane o dopłaty, współczuje,

a i nawet jak ktoś chciał ubezpieczyć to kampania dopiero po świetach ruszyła więc mało kto zdążył ubezpieczyć


mam pytanie w pszenicy i pszenżycie 2 kolanko pryskane na jesień teraz mocno pokazał się chaber i przytulia 

planowałem opryskać mustang forte 195se ok 0,6l i 0,5l starane co o tym myślicie nie robiłem jeszcze takiego oprysku w zimowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

W Panoramie Lubelskiej też właśnie pokazywali te zniszczone pola przez grad. Oj nie ciekawie to wygląda a mamy dopiero początek maja a co bedzie dalej. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9194

Gdzie dokładniej w gminie Skierbieszów przeszedł taki grad, bo u rodziców nie było i nic nie wspominali. Gdzieś w okolicy Łaziska- Hajowniki może ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
Napisano (edytowany)

Gdzie dokładniej w gminie Skierbieszów przeszedł taki grad, bo u rodziców nie było i nic nie wspominali. Gdzieś w okolicy Łaziska- Hajowniki może ??

Naprowadzę takie miejscowości jak .

Sulmice , Podchuszczka , Majdan Skierbieszowski Marcinówka , dalej Kierunek Wojsławice tam poszła ta chmura na szerokości 1 kilometra tak cieła wszystko . 

To cześć Wojewóctwa Lubelskiego.

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Naprowadzę takie miejscowości jak .

Sulmice , Podchuszczka , Majdan Skierbieszowski Marcinówka , dalej Kierunek Woisławice tam poszła ta chmura na szerokości 1 kilometra tak cieła wszystko . 

To cześć Wojewuctwa Lubelskiego.

 

Rozumiem Twoje rozgoryczenie , sam też mam gospodarstwo i bryły w nim przewracam , ale na litość boską gdzie ty do szkoły chodziłeś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

wojewuctwo lubelskie. Polska A i Poslka B (be)


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj