Polecane posty

ravoj    1277

Na T2 co lepsze:

- Tacata Duo czy

- Tebu 0,8 +Tazer 0,7?

tacata plus tazer cacy.

Tebu na kłos.

co do przypaleń to jest tyle czynników, że nie ma recepty, począwszy od temperatury powietrza, odmiany po temperaturę cieczy etc.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

Miałem już wiele odmian pszenicy i nigdy nie zdarzyło mi się przypalić, ale zabiegi były robione w optymalnych warunkach. Wyjątkiem jest ten rok, także można jak najbardziej przygżać rośliny ale jeżeli robi się wszystko jak należy to jedynie pogoda może pokrzyżować nam efekt.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

no dokładnie :)

pewnych zasad trzymać się trzeba.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

tacata plus tazer cacy.

Tebu na kłos.

co do przypaleń to jest tyle czynników, że nie ma recepty, począwszy od temperatury powietrza, odmiany po temperaturę cieczy etc.

tocate  z tazerem chcesz mieszać?Dwie strobiluryny w jednym zabiegu są nie potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@ravoj Niby w jakim celu Tocata + Tazer ? Odkąd zajmuję się opryskami, a robie to prawie 20 lat, nie spotkałem się jeszcze z zaleceniem mieszania strobiluryn.. Czego Ty jeszcze nie wymyślisz ? he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Na T2 co lepsze:

- Tacata Duo czy

- Safir 1l +Tazer 0,5?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

@ravoj Niby w jakim celu Tocata + Tazer ? Odkąd zajmuję się opryskami, a robie to prawie 20 lat, nie spotkałem się jeszcze z zaleceniem mieszania strobiluryn.. Czego Ty jeszcze nie wymyślisz ? he he

 

Oj nie czepiaj się chłopaka , ma zapał i chce przetrawić taką dawkę wiedzy w krótkim czasie stąd różne eksperymenty i troche chaotyczne to jest :-)

Po 20 latach to też mu się ułoży i pewnych oczywistych opcji nie będzie nawet rozważał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Faktycznie nie doczytałem że to strobi. Sorry. Ja trochę za dużo mieszam i niepotrzebnie może, ale chcę mieć pewność żeby potem nie poprawiać. Na szczęście jeszcze nigdy nic nie przypaliłem.
Ale za to dużo tej strobiluryny w Tacata nie ma to akurat z Tazerem się nie pogryzłoby chyba.
Ja osobiście na T2 wybrałem Tazer z Artea 330 a na kłos Tebu i Topsin.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

A propos zwalczania chorób mączniak 30-31 liść później 37-49 od kwitnienia fuzariozy

 

post-30-0-14998200-1494316623_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Ja ostanio sie zastanwiam nad sensem prowdzenia intensywnie pszenicy . Czy ktoś tu sieje pszenice odmian paszowych ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9203

Ja prowadzę pszenice głównie jako paszowe, czyli minimum ochrony , średnia półka nawożenia, porządne odchwaszczanie. Co roku sprzedaję jako paszowe, tak samo jak wujo, który inwestuje w jakościową, a wychodzi zazwyczaj paszowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No ale o czym to świadczy?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9203

Przy różnicy między paszową a jakościową 10zł/tona po prostu odpuszczam sobie wszelkiej maści odżywki, T3, nawożenie "na kłos". Plon osiągam podobny  jak ci , co starają się na jakościowe, tylko parametry gorsze, nie łapią się na jakościową (z założenia, a nie, że się nie udało) Dochód z 1ha wychodzi podobny , a nakładów i kosztów mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A ile ta twoja paszowa ma bialka? Bo jak mam ja skarmic własnymi zwierzętami i ma być słabsza (mniejsze bialko) to gdzoe tu logika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Czyli mimo gorszej ochrony, słabszego nawożenie i bez mikro masz taki sam plon jak Ci co robią to "porządniej"?

To ile jesteś wstanie zebrać z ha w "normalnym" roku?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9203

Na IV klasie ozimej pszenicy około 6 ton. Ci co robią to , jak określiłeś "porządniej" zbierają około 6,5 tony, czasem 7. Na moje warunki to całkiem niezły wynik. I jak rozmawiam ze znajomymi na jakościową idzie max 30% zbiorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ciekawe jest to co piszesz.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

To coś źle robi, bo jak ktoś się nastawia na jakościową i ładuje azot na kłos (reszta jest zrobiona jak trzeba tj odmiana, nawożenie pozostałe oraz ochrona) to łapie się na jakościową. Skoro ja dając 2 dawki łapię parametry na więkoszości zbiorów. 

Nie licząc ostatniego roku bo wszystko pasza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Kula, zgadzam się z Jahooo, bo u mnie tak samo nikt nie idzie w jakość, bo cena słaba i wszyscy paszówkę produkują. Mówią, że dla 10zl nie będą inwestować kilkaset. Nikt ze znajomych nie ma jakościowej konsumpcyjnej pszenicy. Ja osobiście idę na jakość i chce zobaczyć czy faktycznie jest tak jak Jahooo i sąsiedzi mówią i czy warto, bo paszówkę też dobrą wyprodukuję jak będzie trzeba. W sierpniu się okaże ile inwestowanie było warte i czy parametry wytrzyma a jak wytrzyma ile dostanę za tonę.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

A co ty inwestujesz w konsumpcyjną więcej niż azot?? Wychodzę z założenia że jak pszenica z dobrą obsadą, dobrze rokuje na plon 6t i w górę to opłaca azot jest opłacalny chyba że naprawdę różnica w cenie porażka. Zresztą jaki sens siać odmiany konsumpcyjne wysokie zamiast paszowych niższych z reguły? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9203

I ja też mam taki zamiar w tym roku zaeksperymentować ze zmianą sposobu nawożenia (z 2 robię 3 dawki) plus T1, T2, T3 plus odżywki. Robię to na jednym kawałku pszenicy ozimej. Już dostała 170kg N jeszcze dostanie około 40 "na kłos".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To, że wszyscy mówią to nie ma znaczenia. Zależy jaką konsumcje się ma, bo za 14 też inaczej płacą.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@ravoj Jasne że można połączyć strobi ze sobą, tylko nie ma takiej potrzeby. Tymbardziej krezoksymu z azoksystrobiną.. Spróbuj po 125 g. każdej z nich na flagowy, to będziesz desykował przed zbiorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ale co rok szukają innego parametru, takiego z którym akurat jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj