Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ravoj    1278

Chloratalonil to substancja kontaktowa, deszcz ją zmywa po pewnym czasie i nie chroni nowych przyrostów. Działa wyłącznie zapobiegawczo. Propikonazol to jeden ze słabszych triazoli

 

Na pszenicę zastosowałem 1l duetu star czyli epoksykonazol i fenpropimorf, 0,8l prochlorazu, 1l antka, 0,35kg medax max(problem z rozpuszczaniem), 6% mocznika, 5% siarczanu Mg i 1kg mikrostar complex. Minął tydzień i brak przypaleń

Twój zestaw jes oczywiście mocniejszy. Za rok go zastosuję tylko do 1 litra duettu dorzucę 0,5 Bumpera Super.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@masa24 Ja obstawiam głęboki niedobór siarki ograniczający pobieranie azotu. Miałem tak często w pszenicy, w miejscach z lekką piaszczystą glebą, zwłaszcza po rzepaku nienawożonym siarką doglebowo wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczyk674    5

Panowie mam takie pytanie na t1 dałem 1l stabilan plus 0.25 cuadro (zamienić modusa) zostało mi cuadro wyszło by 0.15 na hektar moje pytanie czy jest sens dodać go do t2 i czy wogóle można? Pszenica to arkadia dostała około 180N na hektar zastanawiam się czy jeszcze dać około 30 kg czystego N . Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

mam pytanie , miałem zrobić oprysk na grzyba 1l Duet Star + 1l Antywylegacza a po kilku dniach 15 kg moczniku 15 siarczanu 5kg Makrofoliar ( 6 57 17) plus 3 litry mikro  i 2 litry miedzi    niestety terminy gonią i się zastanwiam czy nie połaczyc tych dwoch zabiegów tylko zejsc do 10kg mocznika i siarczaniu oraz 3kg makro ? co myślicie o takiej mieszaninie ? boje się ze moze przypalic rosliny trochę chyba za bardzo kocioł .. prosze o radyy :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

na regulatory było 3 godz a grzyba chyba do 30 min

 

widać jak tv działa na ludzi udała się prowokacja tvn jeśli zobaczysz rolnika w południe w opryskiwaczem dzwoń na policje hehe skłócanie ludzi ze sobą im wychodzi

i nawet na forum rolnicze rozmowa się przeniosła

najgorsi bd miastowi ^^

Dokładnie, czytałem posty na poprzednich stronach i widzę że nie tylko ja zaczynam mieć z tym problemy. Tydzień temu pryskałem rzepak i jakiś gościu zaczął mnie nagrywać albo robić zdjęcia. Pryskałem jakoś w okolicach 13-14 godziny. Chłopina nawet nie miała pojęcia czym pryskałem i to że rzepak nawet nie kwitł no może pojedyncze sztuki, ale to nie powód że mam pryskać o 3 w nocy na rosę albo w czasie deszczu.

Nie ciekawie zaczyna się dziać a największy problem mają blokersi na rowerkach w obcisłych spodniach/kalesonach mimo że w większości to dziadki po 60-70 lat albo przybysze z miast którym byle smrodzik czy praca i hałasowanie w polu po 22 przeszkadza, bo oni nie po to przesieśli się z miasta na wieś żeby wąchać smrody od zwierząt i chemii tylko mieć świeże powietrze.

 

Tak samo pszczelarze, wiecznie mają problemy, sami stawiają ule obok rzepaków świadomi jak wygląda technologia jego uprawy, gdzie bez insektycydów praktycznie nie ma możliwości uprawy tego gatunku A potem płacz. Niech sobie woża ule do lasu albo na jakieś tereny natura2000 bo takich miejsc nie brakuje w Polsce.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Mareg a ten litr to ccc ? Terminy gonia a ccc ciagle chcesz dac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

TheBociek chociaż w stopce prawdę piszesz :D

Tu masz artykuł co dają zapylacze w uprawie rzepaku http://www.modr.mazowsze.pl/porady-dla-rolnikow/produkcja-roslinna/432-wplyw-aktywnosci-pszczol-na-plony-rzepaku

W USA i Kanadzie pszczelarstwo to intratny biznes. Miód to produkt uboczny przynoszący dodatkowy dochód.  Głównym zyskiem jest kasa od rolnika który wynajmuje pasieki do zapylania upraw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Mareg a ten litr to ccc ? Terminy gonia a ccc ciagle chcesz dac?

 

tak ccc ale zastanawiam się nad zrezygnowaniem z ccc bo to już nie wiele da , w wiekszej dawce boje sie zeby nie zaszkodzic w tej fazie zboza a znowu w dawce 1l chyba nic to nie da teraz :? sam juz w sumie nw jak to pogodzic bo albo wiatr albo leje albo sie w pole nie da wjechac bo tyle wody ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278

mam pytanie , miałem zrobić oprysk na grzyba 1l Duet Star + 1l Antywylegacza a po kilku dniach 15 kg moczniku 15 siarczanu 5kg Makrofoliar ( 6 57 17) plus 3 litry mikro i 2 litry miedzi niestety terminy gonią i się zastanwiam czy nie połaczyc tych dwoch zabiegów tylko zejsc do 10kg mocznika i siarczaniu oraz 3kg makro ? co myślicie o takiej mieszaninie ? boje się ze moze przypalic rosliny trochę chyba za bardzo kocioł .. prosze o radyy :)

U mnie jeszcze większy kocioł był i zero skutków ubocznych, pszenica wygląda zdrowo i bardzo ładnie. Większość stosuje taki mix. Zrezygnowałem tylko z mocznika, bo wolę go rozsypać na polu jak mieszać w zbiorniku.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

ravoj mozesz podac co dokladnie dawawles i w jakich proporcjach ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278

Panowie mam takie pytanie na t1 dałem 1l stabilan plus 0.25 cuadro (zamienić modusa) zostało mi cuadro wyszło by 0.15 na hektar moje pytanie czy jest sens dodać go do t2 i czy wogóle można? Pszenica to arkadia dostała około 180N na hektar zastanawiam się czy jeszcze dać około 30 kg czystego N . Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Możesz śmiało dawać, dawka mała i będzie działać krócej po prostu. Ale działać będzie, efekt będzie o połowę mniejszy, ale będzie.

Bynajmniej tyle zapamiętałem z seminarium z Moddusa


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Piątek warunki super, 725g ccc + moddus 0.3 + 5kg siarczan magnezu + 2l proleaf max + 1l duet star + 1l prochloraz + 0,1 cypermnetna? + 0,1 adiuwant. Jeszcze chciałem RSM dolać, ale już piane wybijało  :wacko:

2 dni wczesniej tj środa 90N w RSM

4 dni wczesniej tj poniedziałek chwasty 

 

Teraz przywali -4 i pszenica będzie w kolana  :wacko:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278
Napisano (edytowany)

ravoj mozesz podac co dokladnie dawawles i w jakich proporcjach ?

2kg dr Green zboża, 2 kg dr Green energy, 5kg siarczanu jednowodnego, 1,2 l Antywylegacza. 0,27 Moddusa, propikonazol 170g, fenpropidyna 300g prochloraz 300g i chloratalonil 400g Mieszane po kolei bez problemów.

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

w takim razie z niczego nie rezygnuje i łacze dwa zabiegi moze koło piątku jak się ociepli to mi się uda wykonać zabieg. ten rok jest maskryczny ;/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

mam pytanie , miałem zrobić oprysk na grzyba 1l Duet Star + 1l Antywylegacza a po kilku dniach 15 kg moczniku 15 siarczanu 5kg Makrofoliar ( 6 57 17) plus 3 litry mikro  i 2 litry miedzi    niestety terminy gonią i się zastanwiam czy nie połaczyc tych dwoch zabiegów tylko zejsc do 10kg mocznika i siarczaniu oraz 3kg makro ? co myślicie o takiej mieszaninie ? boje się ze moze przypalic rosliny trochę chyba za bardzo kocioł .. prosze o radyy :)

ile w tych dwóch litrach plus mikro będziesz miał miedzi przy strzelaniu w źdźbło należy uważać z miedzią, mimo że podają że można stosować 2l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak stosujecie ten antywylegacz czyli ccc to nie przypaliliscie nigdy tym zboza bo nam taki jeden mowil ze przypalil i korzen krotki mial i klos . i tata sie teraz boi zeby to zastosowac np z moddusem czy same .wyjasnijcie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

W tym roku wody oporowo to można grzać 2l nawet tymi mocniejszymi 700+ ccc w litrze. Kiedyś pszenice Legendę czy Ludwig hamowało się 2x po litrze bo inaczej gleba murowana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

3/4 Polski i Europy stosuje te mieszaniny a jeden mędrzec który coś sknocił panike sieje. Każdym środkiem można zrobić sobie kuku jeżeli się go niewłaściwie stosuje.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

@ TheBociek1996 ale ty pier**lisz.. Jak tak ci pszczoły przeszkadzają to okryj rzepak włókniną i spokój będziesz miał. 

w okolicy nie spotkasz ciągnika pryskającego kwitnący rzepak w ciągu dnia, wszyscy ruszają po zmroku. Jak kiedyś przewieziesz się na tym cwaniakowaniu to się nauczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jak nie masz co robić w nocy to możesz jeździć po polu  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

@Sxania przeczytaj mój post jeszcze raz a uważnie. Gdybym pryskał wtedy na robala to na pewno nie w samo południe. I oczywiście mowa tu o kwitnącym rzepaku. Proponuję też zajrzeć do mojej galerii na moje 2 ostatnie zdjęcia ;) widać kolejna pszczelarka się odezwała. Ja nie muszę przykrywać pola włókniną, niech pszczelarz sobie je uwiąże na sznurku.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

3/4 Polski i Europy stosuje te mieszaniny a jeden mędrzec który coś sknocił panike sieje. Każdym środkiem można zrobić sobie kuku jeżeli się go niewłaściwie stosuje.

Oj tak nie skacz, czasem 1 na 10 rolników nieźle przypali sobie w szczególności pszenicę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9206

Normalni rolnicy starają się pryskać po oblocie pszczół i innych zapylaczy. Nienormalnych też nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Oj tak nie skacz, czasem 1 na 10 rolników nieźle przypali sobie w szczególności pszenicę.

Oj tak nie skacz i powiedz jaki jest powód tych przypalen?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj