Polecane posty

tomek73    579

 Do 1 kolanka 1  litr CCC i 0,4 modusa, między 2-3 kolankiem 0,3 lub 0,4 modusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12

Przeważnie dawałem na 1 kolanko 1l CCC + moddus 0,3l/ha i na liść flagowy moddusa jeszcze albo eteflon i prawie zawsze kładło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)
No i o czym to świadczy? Nic nowego czego bym nie wiedział w tym artykule nie ma. I w dalszym ciągu nigdzie nie podałeś zapisu/rozporządzenia w którym byłoby napisane, że wszelkie zabiegi powinno wykonywać się po oblocie zapylaczy.

 

Zresztą powiedz mi, w jaki sposób wykonasz zabieg Moddusem/CCC, które wymagają dużego nasłonecznienia nocą?

 

I w takim razie po co na ŚOR jest zamieszczana etykieta?

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie skoro kolega agrest nie rozróżnia pszenicy od rośliny kwitnącej np.rzepaku lub fungicydu/herbicydu od insektycydu to dajcie sobie spokój bo i tak koleś nie zrozumie i tak. Bo skoro kolega pisze że pryska pszenicę herbicydem i wokół nie ma roślin kwitnących to co to ma do pszczół? No proszę Agrest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25507

Słuchaj nie twierdzę, że są regulacje prawne, ba nawet raczej takich nie ma bo czasem przeglądam fora pszczelarskie i tam mogą się jedynie wyżalić w swoim gronie. Jedyne co mogą zrobić to wezwać piorin, który może ukarać rolnika mandatem.

Link zamieściłem dla ogólnej informacji, bo uwierz mi że wielu, nawet bardzo wielu nie ma pojęcia o bezpiecznym stosowaniu środków. Wielu myśli że zabija tylko insektycyd, a osoby pokroju kulawej kozy każą wiązać pszczoły na postronkach - takich jest też ciągle bardzo dużo.

Nie da się pewnych rzeczy pogodzić, ale można się starać jak najmniej szkodzić. 

 

 

Producenci środków chem. w ostatnich latach pozmieniali na wszystkim etykiety, bo liczy sie kasa. Taki Proteus miał kiedyś okres prewencji dla pszczół 14 dni. Dziś jest  - nie dotyczy. No bo to przecież podstawowy środek w ochronie rzepaku.

Akarycyd Envidor - jak wchodził na rynek okres prewencji wynosił 30 dni. Rośliny które zakwitały parę tygodni po zastosowaniu były skażone. Pyłek i nektar zanoszony do ula powodował (nie pamiętam) albo obumarcie czerwiu, albo pszczoła matka przestawała czerwić. w efekcie rodzina ginęła po bardzo długim czasie od zastosowania. Taki okres prewencji praktycznie wykluczał stosowanie, więc producent przepchnął w rejestracji -nie dotyczy

 

Tyle w tym temacie. Niech każdy postępuje jak uważa.

Ja staram się opryskiwać w godzinach wieczornych i nocnych ewentualnie wczesny ranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie. Masz wykonywać zabiegi z głową.
Rozumny człowiek sobie z tym bez problemu poradzi.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

Nie wiem jak u was ale ja jeszcze nie pryskalem ozimin najpierw nie szlo wjechac bo mokro a teraz co troche obeschnie to znowu pada doradzcie czym moge prysnac mieszanke pszenicy z pszenzytem na miotle,chabra i przytulje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strazak76    3

Do jakiej fazy można stosować ccc ? Czy dawka 0,8 z modusem w fazie 2 kolanka wpłynie negatywnie na kłos ?

 

Różne szkoły są , z tego co tu na portalu poczytałem to większość krzyczy żeby przy drugim kolanku stosować już sam modus , ale jest właśnie jedno ale , sam modus nie skróci tak skutecznie jak w połączeniu z ccc , sam osobiście wczoraj robiłem 0,3 moxy (zamiennik modusa) i od 0,8 do 1 l ccc , jaki będzie efekt zobaczymy po zbiorach , kilka stron wcześniej zamieściłem fotkę troszeczkę słabej jakości z 2014 roku , zabieg robiony przy drugim kolanku 0,3+1l , wtedy też mocno padało i było ciepło , jak dla mnie efekt bardzo dobry kontrolka 15cm wyższa i z tego co pamiętam wszystko stało w pionie do końca , wczoraj u mnie było 21 stopni ładne słoneczko a wody przez ostatnie 10 dni spadło 70 litrów (po opryskach i drugiej dawce N obowiązkowo myjka takie graty uwalone) także liczę na podobnie dobre działanie a jak wyjdzie zobaczymy , wrócę do 2014 roku spadku plony nie zauważyłem ale kto to wie jaki byłby gdyby nie stosować zabiegu skracania. Moje osobiste zdanie jest takie lepiej żeby to skracanie troszeczkę ujemnie wpłynęło na plon i zebrać ziarno ze stojącej rośliny o dobrych parametrach , niż mordować się przy zbiorze , napakować ziemi do zbiornika i jeszcze cenę przy sprzedaży opierdzielą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Z tym pryskaniem agrestowi to chodzi zapewne o to że pszczoła lecąc nad świeżo pryskanym łanem zmienia zapach i nie zostanie wpuszczona do ula a nawet zabita. Wszystko należy robić z głową.

Nasze uprawy też są ważne, nie tylko pszczoły. Ta propaganda o pszczoły jest trochę dziwna. Większość pokarmu ludzi stanowią rośliny wiatro/samopylne więc skąd stwierdzenie że jak zginą zapylacze nie będzie żywności? Przecież są rośliny z owocami partenokarpicznymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crouch02    9

Rolniczego przypomina producentom rolnym o konieczności przestrzegania podstawowych zasad i obowiązków związanych ze stosowaniem środków ochrony roślin…

Zgodnie z ustawą z dnia 8 marca 2013 r. o środkach ochrony roślin (Dz. U. 2013 poz. 455): Środki ochrony roślin należy stosować w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz dla środowiska, w tym przeciwdziałać zniesieniu środków ochrony roślin na obszary i obiekty niebędące celem zabiegu z zastosowaniem tych środków oraz planować stosowanie środków ochrony roślin z uwzględnieniem okresu, w którym ludzie będą przebywać na obszarze objętym zabiegiem.
Kto stosuje środek ochrony roślin, w sposób stwarzający zagrożenie dla zdrowia ludzi, zwierząt lub dla środowiska, w szczególności nie uwzględniając:
a) możliwości zniesienia środków ochrony roślin na obszary lub obiekty niebędące celem zabiegu, lub
b) okresu, w którym ludzie będą przebywać na obszarze objętym zabiegiem, lub
c) minimalnych odległości stosowania środków ochrony roślin od określonych miejsc lub obiektów, lub
d) warunków atmosferycznych podczas stosowania środków ochrony roślin, lub
e) minimalnej powierzchni stosowania środków ochrony roślin, w przypadku stosowania tych środków przy użyciu sprzętu agrolotniczego, lub
f) uwarunkowań przy stosowaniu środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu agrolotniczego, – podlega karze grzywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekSzulc    11

Witam. Mam problem z moją pszenica Arkadią. Na całym polu na końcówki liści porobiły się żółte nie było jeszcze pryskane T1 co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crouch02    9

500zł w praktyce grzywny jak pszczelarz uprze się. Nadto jak udowodni, że dana substancja miała wpływ na śmierć pszczół , może dochodzić roszczeń odszkodowawczych


Witam. Mam problem z moją pszenica Arkadią. Na całym polu na końcówki liści porobiły się żółte nie było jeszcze pryskane T1 co to może być?

 Najprawdopodobniej mróz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

jak udowodni, że dana substancja miała wpływ na śmierć pszczół , może dochodzić roszczeń odszkodowawczych

 

Jeżeli na etykiecie danego środka napisane jest, że okres prewencji dla pszczół "nie dotyczy" to niech dochodzi swoich roszczeń od producenta danego środka.

 

Nikt przecież nie wykonuje zabiegów po to żeby wytruć pszczoły.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu na wchłonięcie potrzebuje medax i capalo pryskane z adiuwantem ? Temperatura koło 20st, godzina 19 czyli już delikatna rosa i po około pol godziny zaczęło kropić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

kropić czy dobrze padać? Jak tylko delikatnie padało to nie wiele to osłabi działanie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekxc21    1

Jeżeli środki ochrony zbóż szkodzily by pszczolom które tak naprawdę nie mają styczności w tej fazie to nie były by dopuszczone do obrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4601

Ile czasu na wchłonięcie potrzebuje medax i capalo pryskane z adiuwantem ? Temperatura koło 20st, godzina 19 czyli już delikatna rosa i po około pol godziny zaczęło kropić.

na regulatory było 3 godz a grzyba chyba do 30 min

widać jak tv działa na ludzi udała się prowokacja tvn  jeśli zobaczysz rolnika w południe w opryskiwaczem dzwoń na policje hehe skłócanie ludzi ze sobą im wychodzi

i nawet na forum rolnicze rozmowa się przeniosła 

najgorsi bd miastowi  ^^

 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek1999    7

W jakiej fazie pszenicy ozimej najlepiej podać etefon? Dodam że wcześniej na pierwsze kolanko było podane ccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4601

w liściu flagowym a najlepiej na początku liścia

https://www.agrofoto.pl/articles/top-uprawa/skracania-nadszedl-czas/


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj