Polecane posty

lukasz222    2883

Przepisy zabraniają pryskać nawet gdy są kwitnące chwasty. Fiołki już kwitną, bodziszki i rumiany chyba też, także ktoś uparty miałby się do czego przyczepić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jak tak to nie martwiłbym się, miej uzupełnioną ewidencję i jesteś czysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie stanie sie coś jak dałem 1,7capallo+0.7 Tilt Turbo? + odżywki?Miałem dać Mirage tom sie pomylił......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

Możecie się spinać, że w zbożu nic nie kwitnie i pasuje wam to pryskacie. ale prawda jest taka, że nikt nie ma prawa pryskać w południe. Nie ma tłumaczenia i nikogo  nie będzie obchodzić że terminy gonią. 

A tak w ogóle to właśnie więcej wytruć pszczół jest ze strony rolników niż sadowników.

Durne jest tłumaczenie, że herbicyd nie jest insektycydem i nie szkodzi. Jeśli nie szkodzi to proponuję setkę do obiadu.

Kulawa koza  zamieść swój post na forum pszczelarskim i poczekaj na odzew. Faktycznie żeś kulawy.

 

Kursy chemizacyjne mieliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekxc21    1

Teraz to kolegę trochę chyba poniosło. Na każdym oprysku jest dokładnie opisane komu szkodzi i w jakim stopniu a dam przykład huzara ze pszczół NIE DOTYCZY. A dla ludzi jest trujące więc bez myślnę jest pisanie takich głupot pot tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

oho kolejny z ligi ochrony much się pojawił tutaj......... :unsure:z serii Agrestowatych :)

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Doradźcie 

Co podać dodatkowo na grzyba wraz z Areta 330 na t2/3 na 1 ha pszenicy ozimej i 1 ha jęczmienia jarego ? Na t1 planuje tilt turbo + moduss + dolistnie 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Napisano (edytowany)

Teraz to kolegę trochę chyba poniosło. Na każdym oprysku jest dokładnie opisane komu szkodzi i w jakim stopniu a dam przykład huzara ze pszczół NIE DOTYCZY. A dla ludzi jest trujące więc bez myślnę jest pisanie takich głupot pot tym względem.

Piotrek olej ich, mam podobnych pajaców przez miedzę - policja przyjechała i pojechała: badania ważne, przeszkolenie jest i nic nie kwitnie.

rzepak pryskałem po 19.00 (o 18.00 przeleciał deszczyk) - żadnego zapylacza na polu

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

Teraz to kolegę trochę chyba poniosło. Na każdym oprysku jest dokładnie opisane komu szkodzi i w jakim stopniu a dam przykład huzara ze pszczół NIE DOTYCZY. A dla ludzi jest trujące więc bez myślnę jest pisanie takich głupot pot tym względem.

Faktycznie bezmyślnie  piszesz. Nawet można by mocniejszych słów użyć, ale nie ma sensu.

Wiesz dlaczego jest napisane " nie dotyczy" - nie dlatego że jest nieszkodliwy tylko dlatego, że producent wychodzi z założenia że środek stosowała będzie istota rozumna a nie potencjalny terrorysta. I w założeniu w zgodzie z obowiązującym prawem każdy środek powinien być stosowany po oblocie pszczół  i wówczas można powiedzieć, że nie dotyczy to ich trucia. 

Jak jesteś myślący to znajdź etykietę np Mospilanu i przekaż nam tu co jest napisane. Zaskoczę Cię  - nie dotyczy. Czyli wedle twego myślenia możesz jechać w południe nawet kwitnący rzepak no bo przecież nie dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A gdzie można znaleźć zapis który mówiłby o tym, że wszystkie zabiegi powinno wykonywać się po oblocie zapylaczy?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Agrest nie przesadzaj - rozumiem kwitnące rośliny ale pszenica i w okolicy nie było kwitnących roślin???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekxc21    1

Jeżeli porownujesz insekcyt do herbicydu to też nie mamy o czym gadać, to jak porównać warzywo do mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227
Napisano (edytowany)

Jadę na tym samym wózku, ale z racji że u mnie więcej jest w okolicy jagodników i sadów to każdy bardziej się pilnuje.  Ci świadomi robią zabiegi nocą, a w samo południe wyjeżdżają 2 hektarowcy.

 

Piotrekxc21- żebyś nie wiem jak się spinał to nie ma znaczenia czy to herbicyd czy fungicyd czy insektycyd. Pszczoła która zostanie opryskana albo zdechnie albo zostanie zabita przed wlotką do ula przez inne pszczoły, gdyż zmieniasz jej zapach i traktowana jest jak intruz.

 

Aro ja Cię rozumiem, sam kiedyś zostałem zawrócony z pola przez pszczelarza, choć pryskałem jęczmień w fazie 3 liści - więc nic zakwitnąć nie mogło. Ale to takie tłumaczenie jak zawracanie na zakazie  - panie władzo nic nie jechało to se zawróciłem.

 

I jeszcze jedno - pszczoła nie oblatuje tylko kwiatów. Zbiera również spadź. A spadź to wydzielina mszyc, więc wystarczy że będzie mszyca a może być pszczoła.

 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekxc21    1

Mój dziadek także ma pszczoły i ma około 60 pni i nigdy w czasie wiosny ,lata żaden pień nie wymarl... wszystko się zgadza że nie którzy robią głupoty ale ludzie co raz gorzej traktują rolników i obwiniaja ich o wszystko złego co się na wsi dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

 

Witam Doradźcie 

Co podać dodatkowo na grzyba wraz z Areta 330 na t2/3 na 1 ha pszenicy ozimej i 1 ha jęczmienia jarego ? Na t1 planuje tilt turbo + moduss + dolistnie 

 

Ja do Artea 330 dodatkowo wybrałem azoksystrobinę zawartą w środku Tazer, ale możesz kupić Amistar albo podobny. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Do jakiej fazy można stosować ccc ? Czy dawka 0,8 z modusem w fazie 2 kolanka wpłynie negatywnie na kłos ?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

Jadę na tym samym wózku, ale z racji że u mnie więcej jest w okolicy jagodników i sadów to każdy bardziej się pilnuje. Ci świadomi robią zabiegi nocą, a w samo południe wyjeżdżają 2 hektarowcy.

 

Piotrekxc21- żebyś nie wiem jak się spinał to nie ma znaczenia czy to herbicyd czy fungicyd czy insektycyd. Pszczoła która zostanie opryskana albo zdechnie albo zostanie zabita przed wlotką do ula przez inne pszczoły, gdyż zmieniasz jej zapach i traktowana jest jak intruz.

 

Aro ja Cię rozumiem, sam kiedyś zostałem zawrócony z pola przez pszczelarza, choć pryskałem jęczmień w fazie 3 liści - więc nic zakwitnąć nie mogło. Ale to takie tłumaczenie jak zawracanie na zakazie - panie władzo nic nie jechało to se zawróciłem.

 

I jeszcze jedno - pszczoła nie oblatuje tylko kwiatów. Zbiera również spadź. A spadź to wydzielina mszyc, więc wystarczy że będzie mszyca a może być pszczoła.

Możesz podesłać jakiś paragraf czy coś podobnego w którym to napisane jest, że zabiegi można wykonywać tylko po oblocie zapylaczy?

 

Udało mi się wczoraj zrobić poprawkę na dwuliścienne w pszenicy. Objawy przypalenia zaczynają znikać.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25227

Nie. Sugeruje się tym co było na kursach chemizacyjnych, zajęciach na uczelni oraz rozmowami z kierownikiem PIORIN-u (notabene zaczęły się one po tym jak życzliwy podpieprzył mnie za opryskiwanie świeżo ruszonej gleby preparatem doglebowym). 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

No to ciekawe. Bo mi ani na kursach, ani na studiach ani żaden pracownik PIORIN nic takiego nie mówił. Tym bardziej nie słyszałem nigdy żeby był taki zapis. Także z prawnego punktu widzenia można wykonywać zabiegi w ciągu dnia. Oczywiście nie mówię o kwitnącej plantacji.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Możesz podesłać jakiś paragraf czy coś podobnego w którym to napisane jest, że zabiegi można wykonywać tylko po oblocie zapylaczy?

 

Udało mi się wczoraj zrobić poprawkę na dwuliścienne w pszenicy. Objawy przypalenia zaczynają znikać.

Problem polega na tym że jak komuś padnie kilka uli a na pszczołach znajdą substancję której używałeś do oprysku to biorą za dupe Ciebie i jest duży problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163
Napisano (edytowany)

Powiedz dlaczego, na jakiej podstawie? Skoro kolega wykonał zabieg herbicydem.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Ja też już tego całłego szumu wokółł tych pszczół już nie rozumiem . To co to mam wszystkie zabiegi czy to herbicyd czy fungicyd czy insektyd to wiadomo że pod wieczór pryskam rzepak po oblocie . Ale herbicyd i fungicyd  to też w nocy . A dajcie spokój . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jak na razie nic nie zabroniono więc nie ma co panikować.

Pszenicę mają już drugie kolanko i wychodzi liść podflagowy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj