Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
metrax12    134
Napisano (edytowany)

Panowie mam pytanie.Kupiłem wczoraj Medax Top i po otwarciu i wlaniu do opryskiwacza miał gęstość zsiadłego mleka , czy ten środek tak ma ? rok produkcji 2016 na opakowaniu niestety nie wiem jak był przechowywany w sklepie.

Ten typ tak ma, dodatkowo w cieczy możesz zauważyć grudki, usłyszeć "plask" przy przelewaniu, to zasługa wykrystalizowanego azotanu amonu?, z czego zapewne BASF jest świadomy i jest jedną z przyczyn tego, że nowy Medax Max ma formulację granulatu a nie płynną.

 

Jak rozpuszczacie nawoz yara mila complex mam go w postaci granulatu gdy go rozpuszcze w wodzie i wleje do opryskiwacza to na spodzie widać drobne ziarenka piasku i z tym nawozem zapychają mi się dysze. Jaki macie sposób na rozpuszczenie takich nawozów ?

Tak ma być. Jak koledzy piszą, to nawóz posypowy. Jak chcesz stosować w formie oprysku, zaopatrz się mocznik, siarczan magnezu/potasu, saletrę wapniową/magnezową, fosforan monopotasowy, monoamonowy, dwuamonowy ale w formie krystalicznej i/lub z dedykacją do oprysku, bo część z nich, też jest stosowana posypowo.

Edytowano przez metrax12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
Napisano (edytowany)

Mój sprzedawca ŚOR polecił mi to rozpuścić i dodać do np oprysku na grzyba z innymi odżywkami. A sita mam ale to jest taki bardzo drobny piasek,on zostaje juz na dyszach. Zmienić może dysze na większe ?

Edytowano przez rolnik31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

Muszę opryskać pszenice Axialem, tylko za 3 dni przymrozek ma być. Pryskać czy poczekać i po przymrozku dopiero?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na T1 tak do 100 na ha żeby wmiare zabezpieczyć pszenicę. Do tego pójdzie siarczan magnezu i jakaś odżywka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Muszę opryskać pszenice Axialem, tylko za 3 dni przymrozek ma być. Pryskać czy poczekać i po przymrozku dopiero?

Ja jeszcze nie pryskalem na chwasta codziennie pada T1 tez nie zrobione.

 

Jak wjade to pryszcze Puma + Sekator jak tylko bedzie pogoda nie patrze na przymrozki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Mój sprzedawca ŚOR polecił mi to rozpuścić i dodać do np oprysku na grzyba z innymi odżywkami. A sita mam ale to jest taki bardzo drobny piasek,on zostaje juz na dyszach. Zmienić może dysze na większe ?

Ja ostanio miałem małe kłopoty ale z Dr.Green zboża bo też mi te sitka w dyszach zatykał . Więc te sitka wywaliłłem i zakupiłem sobie filtry międzysekcyjne i zobaczymy jak następnym razem będzie to pryskać . Planuje w t2 zmieszać mocznik + siarczan + Dr.green zboża . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Siema, to jakiś szkodnik? Widziałem kilka takich i nie wiem czy to przypadek czy trzeba działać

post-186700-0-98794200-1494082463_thumb.jpg

post-186700-0-58069900-1494082475_thumb.jpg


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

kiepsko widać ale prawdopodobnie dorosły osobnik lednicy zbożowej, ewentualnie żółwinek zbożowy

zdjęcie jest z boku lepsze byłoby z góry

 

ogólnie bardzo bym się tym nie przejmował i tak mszyce ze skrzypionkami są najgroźniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Cześć poleciłem koledze środki Atlantis na miotłę i owsik a na dwuliścienne Tomigan i Granstar czy może to wszystko wymieszać i pokropić czy osobno na dwuliścienne najpierw a potem za trzy dni Atlantisem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszczyk674    5

Witam panowie mam takie pytanie czy środki proceed 1.5l/h+tazar0.5l/h będą dobre na t2? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekxc21    1

Witam. Mam pytanie czy jeśli pryskalem pszenicę dziś herbicydem huzar aktiv około 13 i sąsiad mi zdjęcia robił ze pryskam to jest jakaś obawa ze ktoś się u mnie pojawi ? Czytałem że huzar nie szkodzi pszczolom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

olej go i już ....to herbicyd !!!Co innego jakbyś jechał insektycydem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Tak się zapytam co by miały robić te pszczoły w twojej pszenicy, po drugie nie stosowałeś insektycydu po trzecie czytaj etykiety środków ochrony roślin tam wszystko pisze  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

niech sobie te pszczoły na postrunku uwiążą i po sprawie.Przez pszczoły mam nie pryskać? jest pogoda to trzeba opryskać, a nie przejmować się pszczołami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

W zwiazku z pogoda co polecicie na oprysk do flagi na fiolka,rumiany( jesienny zabieg do poprawy) bo mustang forte jest ale watpie bym wjechal jak nie mroz to deszcz a jeszcze skracanie nie zobione ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Choćby jechał insektycydem to przecież nie pryskał kwitnącego rzepaku tylko zboże więc w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekxc21    1
Napisano (edytowany)

Pisze że czytałem i opisałem co jest napisane.insekcyd to oczywiste że przed oblotem nie wolno. A to że pszczoła w pszenicy nie występuje to oczywiste dla mnie ale dla ludzi oprysk równy opryskowi i nie idzie wytłumaczyć co z czym się je. Dziękuję za odpowiedzi. Nie mówię że olewam tylko że tak powiem to mój pierwszy przypadek ze ktoś ma pretensje o pszenicę i się zastanawiam nad sytuacją.

Edytowano przez Piotrekxc21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pisze że czytałem i opisałem co jest napisane.insekcyd to oczywiste że przed oblotem nie wolno. A to że pszczoła w pszenicy nie występuje to oczywiste dla mnie ale dla ludzi oprysk równy opryskowi i nie idzie wytłumaczyć co z czym się je. Dziękuję za odpowiedzi. Nie mówię że olewam tylko że tak powiem to mój pierwszy przypadek ze ktoś ma pretensje o pszenicę i się zastanawiam nad sytuacją.

Miał pretensje czy tylko zdjęcie zrobił?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
Napisano (edytowany)

A nie ma tam blisko kwitnącego rzepaku lub innych użytków z kwitnącymi roślinami ?

Dla mnie to dziwna sytuacja co innego jak by oprysk znosiło wiatr na wrażliwą  plantacje obok np burak groch lub inne. 

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Napisz w rejestrze zabiegów  wszystko  zgodnie  z  prawdą- na  wypadek ewentualnej  kontroli-  i  nie  przejmuj  sie  sąsiadem 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Jak herbicyd i dookoła same zoża to nic złego nie powinno być. Jakiś bardzo mocno "życzliwy" sąsiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj