Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
r_rt    4

dzisiaj byłem na polu pszenicy i aż szkoda patrzeć na końcówki, ostatni oprysk to Axial Koplett pak, obok pszenica ta sama odmiana ale nie z centrali i to samo, może nieznacznie mniej ale tam jeszcze kolega nie pryskał. Patrzę na chwasty i nie widzę jakoś specjalnych efektów a 3 dni już po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r_rt    4
Napisano (edytowany)

Mam też na liściach tak jakby okrągłe "przetłoczenia" czym to może być spowodowane, pojawia się u Was coś takiego?post-216368-0-53174700-1493980421_thumb.jpg

Edytowano przez r_rt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Daj im jeszcze kilka dni, spokojnie, znikną. Tylko nie na pstryknięcie palca. ;) U mnie stopniowo wymierały i w końcu została sama pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Też mam na pszenicach takie dziwne "przetłoczenia", nie spotkałem się wcześniej z czymś takim.. może nie zwracałem nigdy uwagi na takie pierdółki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Czy ktos z kolegow moglby podpowiedziec co to za chwast? Do niedawna bylo czysto, na jesieni odchwaszczane chlorotoluronem ale po ostatnich deszczach i duzym skoku temperatur zaczelo sie masowo pojawiac. Nie wyglada to na miotle, przegladajac zrodla to moze byc to czerwiec roczny ale nie jestem pewien.Zboze dopiero przekracza 1 kolanko wiec jakis zabieg moglbym jeszcze zrobic.

Wie ktoś co to za chwast bo i umnie on występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

Czy ktos z kolegow moglby podpowiedziec co to za chwast? Do niedawna bylo czysto, na jesieni odchwaszczane chlorotoluronem ale po ostatnich deszczach i duzym skoku temperatur zaczelo sie masowo pojawiac. Nie wyglada to na miotle, przegladajac zrodla to moze byc to czerwiec roczny ale nie jestem pewien.Zboze dopiero przekracza 1 kolanko wiec jakis zabieg moglbym jeszcze zrobic.

 

Na 100% nie jest to czerwiec roczny bo czerwiec należy do rodziny goździkowatych a tu widać ewidentnie cóś z rodziny wiechlinowatych/traw ja osobiście bym stawiał na chwastnicę jednostronną

https://www.google.pl/search?q=chwastnica+jednostronna&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwje8Iv3ltnTAhVEZlAKHWFRCT4Q_AUICigB&biw=1366&bih=657

na moich polach jest to chwast często występujący jako wtórne zachwaszczenie w zbożach ozimych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

Mogę zastosować w pszenicy 1.2 pumy+ 0.8 starane? Może ktoś stosował taki miks? Wiem że puma lepiej nie mieszać ale terminy gonią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Panowie,
Mam pytanie odnosnie zastosowania fungicydu wraz z antywylegaczem czy normalnie go sotosować w max dawkach czy obniżyć?
Środki to Tilt turbo i Medax max. Myśle że można dodać do tego jakieś mikro makro i siarczan.
Zostało mi Cerone z tamtegi roku i czy mógłbym nim pojechać teraz, faza pszenicy to lekko ponad 1 kolanko?
Czy wystarczy 2 dni odstępu pomiędzy sianiem N a opryskiem na chwasty lub fungicydem. Wiadomo ten rok nie rozpieszcza przynajmniej u mnie jest bardzo mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

jako ze pogoda jest jaka jest a kolanko ucieka chce wykonac rano grzybowke ze skracaniem.
Moge zrobic 0.8 tilt + mondatak 0.8 do tego antek 1l + moddus 0.3. ewentualnie dodac mocznik i siarczan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Panowie,

Mam pytanie odnosnie zastosowania fungicydu wraz z antywylegaczem czy normalnie go sotosować w max dawkach czy obniżyć?

Środki to Tilt turbo i Medax max. Myśle że można dodać do tego jakieś mikro makro i siarczan.

Zostało mi Cerone z tamtegi roku i czy mógłbym nim pojechać teraz, faza pszenicy to lekko ponad 1 kolanko?

Czy wystarczy 2 dni odstępu pomiędzy sianiem N a opryskiem na chwasty lub fungicydem. Wiadomo ten rok nie rozpieszcza przynajmniej u mnie jest bardzo mokro.

Nie powinno stosować się Cerone na 1 kolanko, bo przyśpiesza starzenie rośliny, Cerone pryśnij na flagę. Ostatnio zostałem za pomysł z Cerone na 1 kolanko sprowadzony do parteru, więc będąc mądrzejszym przekazuję informację dalej. :)

Między sianiem N a opryskiem nie ma żadnej różnicy, ile można to walcować......

 

jako ze pogoda jest jaka jest a kolanko ucieka chce wykonac rano grzybowke ze skracaniem.

Moge zrobic 0.8 tilt + mondatak 0.8 do tego antek 1l + moddus 0.3. ewentualnie dodac mocznik i siarczan ?

Możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Patrząc na ten chwast, może to być też wiechlina roczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Na 100% nie jest to czerwiec roczny bo czerwiec należy do rodziny goździkowatych a tu widać ewidentnie cóś z rodziny wiechlinowatych/traw ja osobiście bym stawiał na chwastnicę jednostronną

https://www.google.pl/search?q=chwastnica+jednostronna&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwje8Iv3ltnTAhVEZlAKHWFRCT4Q_AUICigB&biw=1366&bih=657

na moich polach jest to chwast często występujący jako wtórne zachwaszczenie w zbożach ozimych

Najbardziej mi to pasuje do miotły chwastnica jest innapost-99441-0-23192100-1494014564_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Różowe podstawy liści są podobne jak w miotle. Może chloroturon nie zwalczył wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaiJakub    1

Czy mogę zastosować w pszenicy i pszenżycie na T1 Mercer - 50ml Propico  - 0,5l Mondatak - 0,7l i Moxa - 0,3l Siarczan Mg Mocznik i Krystalon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504

Czy ktos z kolegow moglby podpowiedziec co to za chwast? Do niedawna bylo czysto, na jesieni odchwaszczane chlorotoluronem ale po ostatnich deszczach i duzym skoku temperatur zaczelo sie masowo pojawiac. Nie wyglada to na miotle, przegladajac zrodla to moze byc to czerwiec roczny ale nie jestem pewien.Zboze dopiero przekracza 1 kolanko wiec jakis zabieg moglbym jeszcze zrobic.

Wyczyniec polny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

W sumie w tej chwili na miotłę i wyczyńca zostaje już chyba tylko Axial, więc różnica jest tylko akademicka, jeśli masz tego dużo na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792
Napisano (edytowany)

Tylko z drugiej strony jest to nawet podobne do sporka polnego, tylko, że ten ma chyba ciemniejsze liście i już kwitnie na biało. A taki sporek juz jest podatny na zwykłego Chwastoxa chociażby. Mógłbym ewentualnie dmuchać na zimne i zastosować jakąś mieszaninę, która by objęła spektrum wszystkich chwastów. Bo Lancet to raczej nie jest zbyt pewny. A jest tego mnóstwo, po prostu dywan się robi... ot tak w jednym tygodniu byłem na polu to czysto, w następnym wpadłem i niespodzianka.... Tak jak mówiłem w międzyczasie mocno się u nas ociepliło i pada co drugi dzień więc idealne warunki dla zielska.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

W sumie w tej chwili na miotłę i wyczyńca zostaje już chyba tylko Axial, więc różnica jest tylko akademicka, jeśli masz tego dużo na polu.

 

albo 3l Tolurex-a/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1991Mateusz    0

Panowie mam pytanie.Kupiłem wczoraj Medax Top i po otwarciu i wlaniu do opryskiwacza miał gęstość zsiadłego mleka , czy ten środek tak ma ? rok produkcji 2016 na opakowaniu niestety nie wiem jak był przechowywany w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Ostatnio też robiłem oprysk medax top i wyglądał identycznie jak piszesz... Chyba to normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Jak rozpuszczacie nawoz yara mila complex mam go w postaci granulatu gdy go rozpuszcze w wodzie i wleje do opryskiwacza to na spodzie widać drobne ziarenka piasku i z tym nawozem zapychają mi się dysze. Jaki macie sposób na rozpuszczenie takich nawozów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Chłopie to jest nawóz posypowy, a nie do oprysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

I znowu deszcz a miało być słonecznie. A w dodatku przyszłym tyg ma być przymrozek. Miałem wczoraj kończyć skracanie i grzybowke ale w ścieżkach woda stolarka i praktycznie wszystko było jeszcze mokre. Liczyłem na te dzisiejsze słońce a tu znowu pada. W zeszłym roku pszenicę przesiewalem także miałem spokój a teraz ciągły stres ze terminy juz uciekły. Ciekawe czy kukurydza wyjdzie z ziemi czy zmniejsza. Wczoraj było ciepło wiec może trochę nadgonila. Niby pszenicę przetrwały ale mam wrażenie ze jarek dużo lepiej wyglądają jeczmień ściany później jak w zeszłym roku ale dużo lepiej wygląda. Oby nie było tych przymrozkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj