Polecane posty

ukaszProcho    91

Odmiana to tonacja. Do wysokich nie należy. A druga odmiana siana juz trzeci raz to bamberka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1272

To jak Ci termin uciekł, to daj Moddusa albo Medax Max (ew. zamienniki) Medax bardziej w niesprzyjających warunkach, i masz problem z głowy. Na flagę powtórz, bo jednak sporo azotu dałeś, jedna porządna burza i wszystko leży.
Ja mam R1 i T1 za sobą, w jeden ciepły, dosłownie bezwietrzny wieczór pierwszo-majowy, idealnie drobnokroplisty oprysk idealna faza.
Skład napiszę później jak pszenica ten zabieg dobrze zniesie, bo TankMix Max jeszcze mocniejszy jak Kuli.
Tak o to:

post-186700-0-42712100-1493840911_thumb.jpg


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie dzis poszlo duet star od grzyba i proteg 250 ec i to bylo mieszane czyli litr duetu i 0,3 protegu . a co jesli pszenica niezbytnio tega byla ? i jak rzadka czy jej sie cos stanie ? czy to prawda ze po zastosowaniu regulatora wzrostu bedzie troszke lepszy plon bo bedzie wieksza masa korzeniowa ? i drugie pytanie jak zostalo tego oprysku troche to poszlo pozniej duett star i cerone 0,3 l na 3 ha slabszej pszenicy koncowka z zeszlego roku to mozna to mieszac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4
Napisano (edytowany)

Sialem pszenice jara na dwa razy i z jednej strony zaczyna się krzewic a z drugiej stronę (mokro) powschodzila i ma jeden liść ale w kilku miejscach dopiero wyłazi albo jest tylko co tylko nad ziemią . I mam pytanie czy można rozsiac na tą wychodząca saletre kedziezynka czy nie bardzo?

Edytowano przez Samcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

No to się porobiło... Poprawka na chwasty12.04 / Grzybówka Capallo 25.04 i po około 7dniach od zabiegu takie cuda... 

To ta pszenica w której po zabiegu T1 spadł delikatny deszczyk, niestety nie pamiętam czy był w nocy przymrozek...
A tu takie cuda...
​Chyba się wyliże ? :D

post-18865-0-28255600-1493841442_thumb.jpg

post-18865-0-79257500-1493841458_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Hej. Jak myślicie co lepsze na pszenicę- Kelpak czy Tytanit?
Myślę nad takim czymś:
Mocznik 12kg/200lwody+2,5kg siarczanu magnezu/200l + coś od grzyba...i jeszcze właśnie któryś z wyżej wymienionych stymulatorów- w jesdnym oprysku-co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes
Napisano (edytowany)

Pewnie jak u wszystkich...pogoda nie rozpieszcza :( wina niskich temp.- zaczęła żółknąć na końcach i jak by stanęła w miejscu- na pewno nie jest to wina fungi, albo innego oprysku- bo nic oprócz odżywki mikro-makro nie szło...


Darować sobie ten stymulator i dać tylko to co planowałam?

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

U mnie Bamberka tak ma pożółknięte końcówki mokro, zimno a żadnego zabiegu nie robiłem oprócz dwóch dawek saletry i sobie poczekam na t1 gdyż dzisiaj ze dwie godziny przechodziła burza z obfitymi ulewami....


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

No to się porobiło... Poprawka na chwasty12.04 / Grzybówka Capallo 25.04 i po około 7dniach od zabiegu takie cuda... 

 

To ta pszenica w której po zabiegu T1 spadł delikatny deszczyk, niestety nie pamiętam czy był w nocy przymrozek...

A tu takie cuda...

​Chyba się wyliże ? :D

U mnie to samo.

Ciekawe jest to że u szwagra T1 i skracanie robione w ten sam dzień tym samym miksem na tej samej odmianie i na jednej działce delikatnie coś się pojawiło a na innej absolutnie żadnych objawów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Odmiana to tonacja. Do wysokich nie należy. A druga odmiana siana juz trzeci raz to bamberka

 

 

Też sieje tonacje. Przy takiej ilości azotu skróć ją. Teraz daj 0,4 moddusa lub zamiennika o takim samym stężeniu albo 0,5kg medax max. Moja na 170kg N 2maja dostała 1l antka i 0,3kg medax max. Czy drugi raz dać regulator na flagę zależy od pogody

 

aletes

Daj 5% siarczanu Mg siedmiowodnego czyli na 200l 10kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Mogę pryskać chwastoxem na dwuliścienne pszenice czy już za późno?

Ewentualnie co zastosować? Lintur już chyba wycofany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Hej. Jak myślicie co lepsze na pszenicę- Kelpak czy Tytanit?

Myślę nad takim czymś:

Mocznik 12kg/200lwody+2,5kg siarczanu magnezu/200l + coś od grzyba...i jeszcze właśnie któryś z wyżej wymienionych stymulatorów- w jesdnym oprysku-co myślicie?

Jaki  siarczan  stosujesz? jednowodny ?  czy  7- wodny 

2,5  kg  na  200 l  - to  trochę  mało .

Optymalne  stężenie  to  5%  , czyli  5 kg  na  100 l  cieczy - przy  7 wodnym 

 

Co do stymulatorów  - to  nie mam  doswiadczenia , w tym roku  pierwszy raz  stosowałem Tytanit 0,3l/ha , ale  też  w zupie  z mocznikiem , siarczanem i  Insolem .Pomóc pomogło , ale jaka  w tym  zasługa  Tytanitu , nie mam pojecia 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

No to się porobiło... Poprawka na chwasty12.04 / Grzybówka Capallo 25.04 i po około 7dniach od zabiegu takie cuda... 

 

To ta pszenica w której po zabiegu T1 spadł delikatny deszczyk, niestety nie pamiętam czy był w nocy przymrozek...

A tu takie cuda...

​Chyba się wyliże ? :D

będzie dobrze niech tylko się ociepli i przestanie padac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Też sieje tonacje. Przy takiej ilości azotu skróć ją. Teraz daj 0,4 moddusa lub zamiennika o takim samym stężeniu albo 0,5kg medax max. Moja na 170kg N 2maja dostała 1l antka i 0,3kg medax max. Czy drugi raz dać regulator na flagę zależy od pogody

 

aletes

Daj 5% siarczanu Mg siedmiowodnego czyli na 200l 10kg. 

 

jak dajesz 170 N na pszenice to w jakich dawkach i jaki nawoz dajesz ? ile dawek stosujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Na pierwszą dawkę dostała 250kg saletry amonowej czyli 85kg N, nie była zbyt gęsta stąd tak dużo N. Na 2 dawkę 175kg mocznika czyli 80,5kg N. Więcej doglebowo nie będę sypał ponieważ w mojej okolicy cena paszówki nie różni się od konsumpcyjnej. Stanowisko jest po grochu więc będzie miała jeszcze trochę azotu. Oczywiście oprócz N dostała jeszcze PKMgS. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie ile mocznika mogę wsypać na opryskiwacz 600 l aby nie zaszkodzić pszenicy? Dodam że nie będę stosował siarczanu magnezu który "łagodzi działanie mocznika", bo mam fosforową odżywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

A na żyto nie można go podzielić na 2? Teraz i na flagowy?

 

Można ,teraz pójdzie 0,3 modusa i na podflagówke pójdzie jeszcze raz 0,3 modusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O bulwa.... Zachodnia Małopolska leje już kolejny dzień i zimno...W polu nie jest już mokro, woda po prostu stoi nawet nie wsiąka w ziemie...Jęczmień siany przed świętami dopiero ma kiełki 1-2 mm. Miałem nadzieje chociaż chwasty zrobić a tu d*pa bo sie wejśc nie da.Ludzie po okolicy już na chama sieją na 2 ciągniki.1 sieje a drugi go ciągnie  :)

Parafrazując pewnego hodowce : Pogodo jak gospodarzyć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Pytanie w jakiej kolejnosci lac do opryskiwacza.?
Modus
CCC
Tilt turbo
Mondatek
Rosasol(odzywka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek4    1

Panowie pytanie w chwili obecnej jest cały czas mokro ciężko z wjazdem w pole i dylemat co pierwsze stosować oprysk na chwasty czy na grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opryskałem dziś pszenicę Lancetem i po nie całych dwóch godzinach przyszedł deszcz. Środek się wchłonął czy spłukało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Czytał czytał ale woli się upewnić. A ile mocznika mogę dać na hektar gdy pszenica będzie mieć liść flagowy bądź początek kloszenia?

Edytowano przez gienek990000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Panowie pytanie w chwili obecnej jest cały czas mokro ciężko z wjazdem w pole i dylemat co pierwsze stosować oprysk na chwasty czy na grzyba?

Jeśli nawet ochrona fungicydowa będzie najlepsza z możliwych ni jak to się ma do wzrostu plonu jeśli chwasty nie zostaną zniszczone, krótko mówiąc najpierw usuń konkurencje dla pszenicy i jeśli ta ostatnia nie poczyniła już znaczących strat to wtedy pomyśl o ochronie grzybowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj