Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Napisano (edytowany)

ja jak kończyłem zabieg to zaczął deszczyk taka pięciominutówka także myśle że też zabieg na 90%.

 

T1 poszedł mondatak 1l+ duett star 1l+ moxa 0.3l+ antywylęgacz 1l. Pod koniec tygodnia jak będzie pogoda leci robak bo dużo skrzypionki jest plus siarczan i jakieś mikro.

Edytowano przez bizonlukaszZ056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Wczoraj wspominałem że opryskiwałem pszenice i mam mały problem z jej liściami... Tak to mniej więcej wygląda. Miejscami tak, Miejscami bardziej brunatny odcień końcówek, a miejscami w ogóle w każdym razie na całym stanowisku to widać. 

to raczej nie problem oprysku, raczej problem niskich temperatur

 zauważyłem że przebarwienia nie wystąpiły przy mocniejszym nawożeniu, lepszym stanowisku i w miejscach gdzie zboża są osłonięte otuliną drzew lub przy lesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/media/migrated/2016/produkty/tocata_duo/Tocata_Duo_2016.pdf 

A tu rekomendują 0,8.

U mnie tocata pójdzie na żyta to tam nie będę się pakował w koszta ale w pszenicy 1 litr może się opłacić. Tylko podobno trzeba uważać na efekt zieloności. 

 

Link nie chce się otworzyć. Teraz tak sobie myślę na T2 na pszenicę ozimą dać 1l tocaty a na T3 tebu+coś. Pszenica ma być paszowa, jak wyjdą parametry to ok ale u mnie nie bardzo chcą płacić za konsumpcje. A na T2 jęczmień jary 0,8l tocaty. Czy to byłaby w miarę rozsądna ochrona?

Nie bardzo opłaca się jechać do Lublina za 10zł, no chyba że będę i kupię "przy okazji"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja chyba na T2 dam 1l tocaty a na T3 mam kupiony już Bukat (250g tebukonazolu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Napisano (edytowany)

Jaka to jest faza? BBCH32?
[galleryimg=688842]

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Mam zamiar w sobotę zrobić t1, modus + 1 l stabilan ale zapowiadają pochmurnie brak słońca czy srodek grzybobójczy będzie działał odpowiednio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

T2 to jest faza gdy wykonujemy drugi oprysk herbicydem czyli faza bbch 37-39 (ochrona liścia flagowego)

Tutaj mi się wydaje że jeszcze niema 2 kolanka drugie kolanko jest jak pierwsze jest conajmniej 1 cm od węzła krzewienia a drugie kolanko conajmniej 2 centymerty od 1. Jak coś żle to poprawcie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Czy 0.3 modusa moze zaszkodzic pszenicy ktora nie ma jeszcze pierwszego kolanka.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

A co znaczy, że nie ma jeszcze pierwszego kolanka? W ogóle jeszcze nie jest widoczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Napisano (edytowany)

T2 to jest faza gdy wykonujemy drugi oprysk herbicydem czyli faza bbch 37-39 (ochrona liścia flagowego)

Tutaj mi się wydaje że jeszcze niema 2 kolanka drugie kolanko jest jak pierwsze jest conajmniej 1 cm od węzła krzewienia a drugie kolanko conajmniej 2 centymerty od 1. Jak coś żle to poprawcie mnie.

 

Poprawiłem na BCH32 (co innego myślałem a napisałem)

Tutaj pierwsze 1 cm od węzła krzewienia, a drugie kolanko 1 cm od pierwszego??? Czyli ostatni moment na CCC

http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/aktualnosci/przewodnik_po_regulatorach_wzrostu/przewodnik.html

 

kolanko_2.jpg

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

CCC stosuje się od fazy strzelania w żdźbło bbch30 DOO fazy bbch 31 czyli 1 kolanko nie później bo Ci to żadnego efektu nieprzyniesie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Co to za faza koledzy? Zboże ma ok 35 cm.
Nóż (metalowe ma 4 cm) dziwne zdjęcia soe dodają

post-168707-0-54630500-1493822605_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

A co znaczy, że nie ma jeszcze pierwszego kolanka? W ogóle jeszcze nie jest widoczne?

To znaczy ze jedne rosliny maja i to ze 4 cm nad ziemia a u innych nie widac. 0.3 modusa chce dac tak malo bo mam nie za duze nawozenie N ze wzgledu na wsiewke koniczyny a po drugie nigdzie nie moge znalezc info o dzialaniu modusa na koniczyne

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Siemka
Mam żyto hybrydowe , jest w fazie 2 kolnka , na skracanie miało pójść 1,2 l ccc 725 + 0,3 modusa niestety nie było pogody aby wykonać ten zabieg , teraz na ccc jest już za późno i będę musiał pryskać samym modusem . Maksymalna dawka modusa na żyto to 0,3 , wydaję mi się to mało , jak myślicie wystarczy taka dawka czy może można dać go więcej niż te 0,3 l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Co to za faza koledzy? Zboże ma ok 35 cm.

Nóż (metalowe ma 4 cm) dziwne zdjęcia soe dodają

To już 2 kolanko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Dawka poszła 170 kh N bez skracania t1 jeszcze nie robione bo wieje jak szalone. Ale jest niskie po max 35 cm. Utrzyma się czy będzie problem? Planowałem jeszcze 150 kg saletry ale się mocno zastanawiam. T1 planowane na sobotę ale zapowiadają bez słońca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Modusa zawsze mogę dołożyc bo jeszcze nie robiłem bo na ccc + modus to za późno. Tak wam słucham to chyba ten modus 0,3 by się przydal... ale zawse miałem takie zboże tyle ze w tym roku jest czarne ale niskie. Dołożyć modusa czy może jest coś tańszego?
Ojciec zawsze dawał salmag. W tym roku poszła saletra i to ona tak wybujala zboza bo postanowiłem ja wziąć się za nawożenie i opryski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8
Napisano (edytowany)

Dawka poszła 170 kh N bez skracania t1 jeszcze nie robione bo wieje jak szalone. Ale jest niskie po max 35 cm. Utrzyma się czy będzie problem? Planowałem jeszcze 150 kg saletry ale się mocno zastanawiam. T1 planowane na sobotę ale zapowiadają bez słońca

ile już dałeś azotu 170kg/N - czystego i planujesz dać jeszcze 51kg N, bez skracania to zdecydowanie za dużo. Lepiej już nie dokładaj tego azotu, chyba że uda się jeszcze dwukrotnie skrócić.

 

masz generyki modusa np: kraft 250EC, bold 175EC, optimus 175EC, 

ewentualnie można zastosować etafon

Edytowano przez pszycha1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No jeśli miałbym skracać to max raz i to teraz. Jeśli nie ustoi to najwyżej podam na słabszych pszenicach 100 kg saletry a na lepszych wcale lub w postaci oprysku mocznikem.
Sypalem juz druga dawkę azotu na wszystkie zboza bo były słabe teraz kiedy zrobiło się cieplo robi się szał na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek    4

Najlepiej skacac bbch 30-31 moddusem w pelnej dawce+ ew. Ccc. Jak dobrze trafisz to po 1 zabiegu ustoi(zalezy od odmiany i nawozenia). Ja daje jeszcze raz na flage etefon lub 0.2 moddusa i stoi jak byk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj